Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Delphinash » Vin Mai 01, 2015 9:33 am

Se gasesc si pet friendly. Noi suntem de ex (haus elsa), stiu ca demential mergea cu cainele la hotel america..deci gasesti ;)
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Mihaela Oprea » Sâm Mai 02, 2015 1:19 pm

Delphinash scrie:Se gasesc si pet friendly. Noi suntem de ex (haus elsa), stiu ca demential mergea cu cainele la hotel america..deci gasesti ;)


Delphinash, cu scuzele de rigoare ca nu sunt la curent cu tot ce se intampla pe aici, detineti o pensiune in Thassos? Imi poti spune mai multe, te rog, ca sa inteleg si eu exact unde va aflati? Ca m-a surprins sa gasesc printre utilizatorii forumului si proprietari de hoteluri/pensiuni. Mi se pare foarte fain sa poti comunica direct, fara intermediari. Grozava treaba! :)

Am notat si hotelul America (multam fain!), ba chiar l-am si gasit pe net si au preturi rezonabile, un apartament costant 46 euro incepand cu 1 sptembrie. Super! Poate vine demential sa lase cateva impresii personale despre aceasta pensiune si despre zona in care se afla. Pana acum am reusit sa aflu ca este in Skala Prinos, langa plaja Dasilio Prinos, despre care mi-ar placea sa stiu daca apa se adanceste incet sau nu, daca sunt taverne si o cat de mica promenada :) Asa ca iar apelez la bunavointa si cunostintele voastre :)
Mihaela Oprea
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Apr 30, 2015 12:41 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mai 02, 2015 1:38 pm

Da, avem o vila in potos care e si partener forum thassos deci poti obtine un discount (in masura in care mai avem locuri). Exista subiect pe forum Haus Elsa. Sunt la o taverna acum si mi-e greu sa caut linkul dar sigur gasesti, exista si reclama pt haus elsa. Mai mukte detalii pe PM.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Mihaela Oprea » Sâm Mai 02, 2015 1:51 pm

Delphinash scrie:Da, avem o vila in potos care e si partener forum thassos deci poti obtine un discount (in masura in care mai avem locuri). Exista subiect pe forum Haus Elsa. Sunt la o taverna acum si mi-e greu sa caut linkul dar sigur gasesti, exista si reclama pt haus elsa. Mai mukte detalii pe PM.


Caut acum pe net :)
Mihaela Oprea
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Apr 30, 2015 12:41 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Mai 02, 2015 2:05 pm

Delphinash scrie:Da, avem o vila in potos care e si partener forum thassos deci poti obtine un discount (in masura in care mai avem locuri). Exista subiect pe forum Haus Elsa. Sunt la o taverna acum si mi-e greu sa caut linkul dar sigur gasesti, exista si reclama pt haus elsa. Mai mukte detalii pe PM.

Asta? :wave:
viewtopic.php?f=6&t=50&p=21151&hilit=Haus+Elsa#p337 http://www.elsahaus.gr
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mai 02, 2015 3:45 pm

Exact ! ;)
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Mihaela » Mar Mai 05, 2015 9:42 am

Mihaela Oprea scrie:Salutare tuturor!

Ieri, in timp ce ne intorceam dintr-un week-end prelungit din Asprovalta, un orasel situat la 80 km de Kavala, unde am fugit pentru o scurta reincarcare a bateriilor golite de iarna, am decis sa incercam si noi Thassosul pe care l-am tot evitat din cauza necesitatii de a ne deplasa cu feribotul. Ma ia cu fiori numai la gandul de feribot, iar acum am decis sa-mi infrang aceasta temere. Buuun! Ajunsi acasa, dupa drumul de ieri, m-am aruncat in valurile internetului in cautarea informatiilor despre aceasta insula minunata, despre care am auzit o groaza de lucruri minunate. Din cate am citit aici (pentru ca informatiile de pe forumul Thassos mi s-au parut cele mai numeroase), am dedus ca Skala Potamias ar fi locul ideal pentru noi: plaja frumoasa, intrare lina in apa (pentru fetita noastra), apa limpede, taverne si magazine din belsug. Din pacate insa n-am gasit mare lucru pe booking, pentru perioada in care vom merge pe insula: 1-8 septembrie. Sincera sa fiu, as dori sa putem gasi un apartament (fetita sa poata dormi separat) curat si ingrijit, aproape de plaja, ideal ar fi cu vedere spre mare, la cel mult 50 euro pe noapte. Credeti ca este posibil sa gasesc ceva in acest pret? Si daca da, ar fi indicat sa facem musai rezervarea din timp sau avem sanse sa gasim ceea ce ne dorim chiar la fata locului, fara rezervare prealabila?

Sper ca nu sunt prea multe intrebari si sa nu credeti ca abuzez de bunavointa voastra rugandu-va sa-mi sugerati cateva pensiuni care sa intruneasca cele expuse anterior. Ma gandesc ca voi, cei care cunoasteti insula foarte bine, stiti deja cam ce s-ar potrivi descrierii mele.

Va multumesc tare!


Buna si bine ai venit! Iti raspund cu intarziere pt ca nu am intrat pe forum zilele trecute.
Cu ferryboat-ul este ok traversarea, asa cum ti-a spus si Ade. Noi am prins furtuna cand ne intorceam pe 12 septembrie 2009. Am facut o ora, dar nu au fost probleme. Mi-a fost putin rau pt ca mancasem un sandwich.
In Skala Potamia-Golden Beach direct pe plaja nu cred sa gasesti la 50 de euro apartament. Poate camera dubla/tripla. M-am uitat de curiozitate pe oferte si am gasit unde am vizitat in 2010 http://www.bookingthassos.com/en/accomm ... ail&id=198 Ar fi 55 euro pe noapte. Daca imi amintesc bine, living&bucatarie la parter, dormitorul la etaj, au vedere la mare si parca sunt in randul 2 pe langa vila Makrina.
Ce varsta are fetita? Poate ne scrii despre Lefkada pe topicul dedicat. E pe lista noastra, numai ca ne e teama sa mergem cu copilul pt ca toti cunoscutii ne-au spus ca sunt multe trepte de urcat si coborat.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Delphinash » Mar Mai 05, 2015 1:18 pm

Pt orice fel de rau de miscare (masina, ferry, avion, etc) luati emetostop. Eu il folosesc de ani buni si reusesc sa trec de acest rau.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sindrom » Mar Mai 05, 2015 2:35 pm

Sau metroclopramid :think:
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 05, 2015 2:37 pm

Sindrom scrie:Sau metroclopramid :think:


Pentru miscarile saltelei cu apa e bun?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Mai 05, 2015 2:41 pm

damblagiu scrie:Pentru miscarile saltelei cu apa e bun?

Pt aia, e bun niste vin ;)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 05, 2015 2:46 pm

iuliangrecu scrie: Pt aia, e bun niste vin ;)

Rosu, sec si nu mai mult de 2 pahare ca s-ar putea sa canti ca Popeye Marinarul
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Mai 05, 2015 2:54 pm

damblagiu scrie:Rosu, sec si nu mai mult de 2 pahare ca s-ar putea sa canti ca Popeye Marinarul

Lasa, ca face bine la Olive ;)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Mihaela Oprea » Joi Mai 07, 2015 7:15 pm

Mihaela scrie:
Buna si bine ai venit! Iti raspund cu intarziere pt ca nu am intrat pe forum zilele trecute.
Cu ferryboat-ul este ok traversarea, asa cum ti-a spus si Ade. Noi am prins furtuna cand ne intorceam pe 12 septembrie 2009. Am facut o ora, dar nu au fost probleme. Mi-a fost putin rau pt ca mancasem un sandwich.
In Skala Potamia-Golden Beach direct pe plaja nu cred sa gasesti la 50 de euro apartament. Poate camera dubla/tripla. M-am uitat de curiozitate pe oferte si am gasit unde am vizitat in 2010 http://www.bookingthassos.com/en/accomm ... ail&id=198 Ar fi 55 euro pe noapte. Daca imi amintesc bine, living&bucatarie la parter, dormitorul la etaj, au vedere la mare si parca sunt in randul 2 pe langa vila Makrina.
Ce varsta are fetita? Poate ne scrii despre Lefkada pe topicul dedicat. E pe lista noastra, numai ca ne e teama sa mergem cu copilul pt ca toti cunoscutii ne-au spus ca sunt multe trepte de urcat si coborat.


Buna, Mihaela si buna tutror!

Multumesc pentru pontul cu apartamentul cu etaj. Mi se pare ca arata super. De fapt, mai tot ce mi-am notat pana acum arata foarte bine, ramane sa si gasesc locuri libere. Cu parere de rau, am o perioada mai aglomerata si nu prea am timp sa ma asez si ma ocup ca la carte de documentare si trimitere de mailuri spre insulari. Fetita are aproape 10 ani, dar intre timp am decis sa luam cu noi si nepotelul care are aceeasi varsta, sa se distreze cei mici impreuna in apa etc.

@Delphinash, multat si pentru pontul cu emetostop, o sa iau neaparat la mine o folie :)
Mihaela Oprea
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Apr 30, 2015 12:41 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Cu bicicleta in Thassos

Mesaj necititde Vali Saf » Vin Mai 08, 2015 3:05 pm

buna ziua! ce statiune ne recomandati unde sa putem inchiria biciclete si sa avem si unde sa ne plimbam? Daca se poate si cu plaja aerisita si cu intrare lina in apa. Am vrea o cazare care sa aiba piscina mare, curata. Suntem o familie cu copil mic. Multumesc frumos
Vali Saf
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mai 05, 2015 3:17 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 162 vizitatori