Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 02, 2019 10:13 am

Așa cum spuneam acum câteva zile, procurorul de caz a interzis pătrunderea în locuința criminalului înainte de ora 6. Am fost ridiculizat (zic ei) pt asta, spunând că dezinformez. Ieri, procurorul respectiv a fost suspendat din funcție. Unul din motive fiind și acesta. E mai simplu să asculți manipulările lătrăilor decât să cauți adevărul. Nu stiu motivul pt care procurorul a acționat în felul ăsta, dar stiu ca este un activist în adunările celor care contestă "modificarea legilor justiției" Nemulțumirea lor nu e cea pe care o vehiculează pt a prostii lumea ci legea răspunderii magistraților si înființarea secției de cercetare a magistraților. Pai nu e bine să facă ei ce vor fără să i tragă nimeni la răspundere si sa nu răspundă în nici un fel pt ce fac la "locul lor de muncă" !? Acum ceva vreme spuneam că rezistentii ăștia de umbla cu statul de drept în gură se vor trezii atunci când li se va întâmpla lor. Nu au trecut două săptămâni și i se întâmplă lui cumpanasu. Realiză ce monstruozități a susținut și și manifestă regretul. Ce se întâmplă!? Pai ajutor și susținere primii din partea celor pe care i hulea până mai ieri. Aliații lui din trecut se aruncară ca hienele asupra lui. Nu spune bine poporul român, ai grija cu cine te inhaitezi!?
Despre rectificarea bugetară ce se poate spune!?....ce spun de ceva vreme, Dancila sa predat.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Aug 02, 2019 10:37 am

Pă surse, așa cum vă mai spuneam io acu' ceva timp:
Crește tarifu' pă dezinformare. Sau se șterge ce sadat pă caiet la birt păn'acu.
Că n'am priceput iegzact că ieram uocupat să-mi număr cuburili de ghiață așa cum ne'a învățat domnu' președinte Băsescu ăl mai mare președinte de fac luzării spume la gură.
În rest telenovela Caracal continuă.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 02, 2019 1:16 pm

Alexandra a sunat la statul român dar i a răspuns statul paralel. Pai bine bre, nea tolontane, nu ziceai că nu există așa ceva? Ce dracu i a apucat pe toți de se sucesc!?
Guvernul lu' Dăncilă a început să cadă pe bucăți.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Aug 03, 2019 12:43 pm

Rad de mor de lătrăii ăștia! Acum ceva timp, pe vremea când ministru era Tudorel Toader, când spunea careva ca procurorii sunt sub autoritatea ministrului urlau ca nu e adevărat ci ca sunt independenți. Acum, când procurorii au arătat cine sunt cu adevărat lătrăii le iau apărarea încercând să mute vina pe ministru justiției, sub a cărei autorități sunt.
Vorba unui fost procuror, client al cârciumii de cartier unde se da pă caiet, bă fir ati ai dracu, v am futut, v am băgat la pușcărie si voi imi platiti 110 milioane pensie!!!!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Aug 03, 2019 5:37 pm

. Televiziunea mult dragă rezidenților afisează pe burtieră, Belina, insula fărădelegilor si Belina, insula petrecerilor cu băutura si femei. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FKumws-bp0M[/youtube] in felul asta făcu legatura emoțională între tragedia de la Caracal si Dragnea. Mai spuse o duduie, citez din memorie, Dăncilă zise ca declară război infractorilor. Păi bine mai această Xena de românia, de ce nu făcuși legi ca sa fie localizată Alexandra?
Păi mai duduie, matale nu stii ca STS ul nu e in subordinea guvernului si acesta din urmă nu poate legifera in ce priveste funcționarea STS ului!? Altcineva trebuie să inițieze astfel de legi. De ce toate astea? Păi rezistenții sunt indocrtinati cu, jos Dragnea si muie psd. Emoțiile generate de tragedia din caracal duc catre o paleta mai largă de vinovati. Ce trebuie sa faca lătrăii!? Sa deturneze vinovăția de la anumiți vinovati si sa o direcționeze către cei urăți visceral de rezistenți.
Mai vad pe consilierul Anei Pauker ca apare pe fb cu o girafa si nu prea am inteles ce spune, dar banuiesc ca e un îndemn sa se întâlnească în piața pe 10 august. Pentru cei mai tineri informati va cine a fost ana pauker.
Aveam un prieten rezistent, foarte supărat ca Tăriceanu se căsătorise cu "fica lui" dar fiind un admirator înflăcărat a lui șora nu era deranjat ca cel din urmă era căsătorit cu "nepoata" Dumnezeu sa i mai înteleagă si pe rezistenții ăștia!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ultima oară modificat de damblagiu pe Sâm Aug 03, 2019 5:46 pm, modificat 1 dată în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Aug 03, 2019 5:43 pm

„românii aruncă resturile alimentare pe marginea drumurilor, fără să folosească pubelele de gunoi”. „Merg, mănâncă, aruncă” a spus Boiko Borisov. https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... umului.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Aug 03, 2019 5:56 pm

... supărat ca Tăriceanu se căsătorise cu "fica lui" dar fiind un admirator înflăcărat a lui șora nu era deranjat ca cel din urmă era căsătorit cu "nepoata" Dumnezeu sa i mai înteleagă si pe rezistenții ăștia!


And isn't it ironic... don't you think :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=Jne9t8sHpUc
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Aug 03, 2019 6:00 pm

Propun să se ia un cadvru de animal (nu pot propune corp omenesc) și în prezența anchetatorilor și specialiștilor criminalul să reia toată procedura!
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ra-1168624


Grapini are fani. Care o cred interesantă. Acum înțeleg de ce! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Aug 04, 2019 9:34 am

https://www.gazeta-romana.ro/social/ale ... XOoRI3H7tA

Esentialul;
”APEL: Dragi oameni buni, CER jegurilor care au tinut cu procurorii care au omorat-o sa nu aiba cinismul de a cere tocmai EI sa iasa lumea in strada. Sa lase jocurile electorale si politica departe de Alexandra. Cand vom considera ca nu mai este nici o speranta, familia Alexandrei va va ruga sa aprindeti o lumanare pt ea in liniste intr-un loc nepolitizat din Bucuresti si atat. Fara lozinici si manipulari.”

Cumpanasule, sunt 100% de acord cu ce spui tu. Sunt alaturi de tine in demersurile tale privind tragedia Alexandrei. In schimb, daca vei candida nu te voi sustine si nu te voi vota. "Jegurile" nu pot fi altfel doar pt ca li s-a intamplat o tragedie in familie. Esti un om destept si stiai foarte bine ce faci. Nu te poti ascunde dupa credulitate, prostie, etc. Daca tragedia asta s-ar fi intamplat altcuiva acum faceai si tu parte dintre "jegurile" de care vorbesti.
Îmi doresc din tot sufletul ca Alexandra să fie găsită în viața
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Aug 04, 2019 10:26 am

damblagiu scrie:Cumpanasule, sunt 100% de acord cu ce spui tu. Sunt alaturi de tine in demersurile tale privind tragedia Alexandrei. In schimb, daca vei candida nu te voi sustine si nu te voi vot

Iti vei lua o mare teapa (si) cu sobolanul asta, imi mentin afirmatia, nu are decat interes sa ajunga cat mai departe politic, prin orice mijloace, iar acum e momentul perfect pt el.
Este sef peste o bizara "Coalitie Nationala pentru Modernizarea Romaniei", cu un CV imposibil de gasit, contracte uriase cu guvernele pesediste, de la Grindeanu la Dancila.
Prin apelul catre acei oameni dragi buni, el face un joc foarte murdar..

http://www.mprp.gov.ro/web/reuniune-de- ... F2RLmhRYv4
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Aug 04, 2019 10:45 am

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Cumpanasule, sunt 100% de acord cu ce spui tu. Sunt alaturi de tine in demersurile tale privind tragedia Alexandrei. In schimb, daca vei candida nu te voi sustine si nu te voi vot

Iti vei lua o mare teapa (si) cu sobolanul asta, imi mentin afirmatia, nu are decat interes sa ajunga cat mai departe politic, prin orice mijloace, iar acum e momentul perfect pt el.
Este sef peste o bizara "Coalitie Nationala pentru Modernizarea Romaniei", cu un CV imposibil de gasit, contracte uriase cu guvernele pesediste, de la Grindeanu la Dancila.
Prin apelul catre acei oameni dragi buni, el face un joc foarte murdar..

http://www.mprp.gov.ro/web/reuniune-de- ... F2RLmhRYv4
Grecule, ai citit bine ce am scris? Nu inteleg, ce țeapă pot lua?
In al doilea rand, daca ti ași fi spus toate astea ce le zici tu, acum un an te ai fi repezit la gâtul meu acuzandu ma ca sunt cu PSD ul si cu dragnea. Acum spui fix ce spuneam eu acum un an. Eu zic sa mai citesti odată ce spuneam in postarea anterioară.....si, spune mi si mie despre ce țeapă vorbesti? Nu de alta, dar sa stiu să mă feresc. O fi țeapă d aia de a turnatorului Petrov?!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Aug 04, 2019 11:02 am

Bineînțeles că ai spus altceva, cum altfel..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Aug 04, 2019 3:11 pm

"Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, un Renault argintiu ar fi oprit în această dimineață în centrul orașului Caracal. Din el s-ar fi dat jos un bărbat de 66 de ani, îmbrăcat într-o cămașă dungată, cărunt și neras. Ar fi intrat într-un magazin să-și ia o cartelă telefonică, apoi ar fi mers la măcelărie, să-și cumpere pulpe de pui pentru el și oase pentru cei 3 câini. Îi place carnea, deși doctorul i-a spus că ar putea să-și țină boala din dietă. Acasă crește nutrii, din care face salam. Îl urăște pe doctor, își urăște trupul măcinat de boală, dar cel mai mult urăște femeile și tinerețea. Privește la stolul de fete care sporovăiesc la ieșirea din mall și pe față îi apare un rânjet.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, în această dimineață Neluțu Măceșanu ar fi mers din nou la oraș să afle dacă polițiștii mai știu ceva de fata lui. Ar fi oftat cu neîncredere când domnul Mirea însuși, șeful cel mai mare al Poliției Caracal, i-ar fi spus că așa sunt fetele, se aprind repede la vârsta asta și fug de acasă cu iubitul. Neluțu știe că Alexandra lui nu e așa, că e fată cuminte, premiantă, că nu le-ar face una ca asta mamei, tatălui și surioarei ei. Și dacă s-a îndrăgostit, de ce n-a spus, că nu-i nicio rușine, nu-i făceam nimic?! îndrăznește să-i răspundă, cu glas stins, domnului Mirea.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, Monica Melencu ar fi numărat azi a patra lună de când bate drumul între Radomir sat și Craiova. Știe că este nesimțită că răpește din timpul prețios al domnilor agenți, dar pentru Luiza ar merge până la capătul pământului. Era la muncă în Anglia când a fost sunată de tataie că fata a dispărut. I s-a căscat pământul sub picioare, pentru Luiza plecase ea printre străini, să aibă și fata ceva pus deoparte când avea să facă nunta. Și-a luat bilet doar de întors spre România, știa că lucrurile astea pot dura. I-au spus că a fugit cu Făt Frumos, ce, ea nu știe că la vârsta asta fierb hormonii-n ei? Dumneaei le-a povestit că tataie a fost sunat de un bărbat care i-a spus că Luiza a plecat cu iubitul în Elveția, să nu-și facă griji. Scrupuloși la datorie, domnii agenți l-au suspus pe ăl bătrân la detectorul cu minciuni. Tataie era atât de tulburat, că a picat testul. Case closed.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, polițistul Vasilică Viorel Florescu și-ar fi dus în această dimineață fiica de 13 ani la mall, să-i ia o rochiță. Ține la ea ca la ochii din cap, este singurul copil la părinți. Și acum îl doare în capul pieptului când își amintește de sora ei mai mică, pe care familia Florescu a pierdut-o în incendiul de la maternitatea Giulești. Își amintește cum a ridicat atunci pumnii în aer, neputincios, în fața sistemului care ucide. Polițistul Vasilică Viorel Florescu este obosit după o gardă de 24 de ore, singur pe tură, la serviciul 112. La Slatina și la Caracal, de unde primește cele mai multe apeluri, „coeficientul de criminalitate este ridicat”, după cum au scris șefii lui în rapoartele oficiale. Din fericire, sunt doar furturi și tâlhării, nimic grav. Dar nu se poate plânge, alții n-au avut norocul să ajungă aici. Uite el, dintr-un ajutor de șef de post din comuna Izvoarele, a ajuns ditamai agent șef principal la Slatina. Băiat deștept, s-a descurcat.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, în această dimineață comisarul șef Nicolae Alexe, numărul 2 din Poliția Olt, ar fi ieșit preocupat de la frizerie. Ar fi sunat-o pe secretară s-o întrebe dacă „băieții ăia” au trimis pozele de la Scornicești. Este inadmisibil câtă delăsare e în Poliție, trebuie să te ocupi personal de fiecare detaliu, a trecut o săptămână de la eveniment, și comisarul șef nu are încă pozele de la bilanțul Poliției Scornicești să și le pună în album. Este mândru de uniforma lui cu fireturi, dă bine la festivități, are un viitor frumos în față. Oricum, la IPJ el e acum șeful, Cristian Voiculescu, superiorul său, fiind plecat în vacanță. Comisarul șef Nicolae Alexe știe că vacanța lui Cristian Voiculescu ar putea să se prelungească, mai ales acum că Dragnea și Vâlcov, cei care l-au împuternicit în funcție, nu mai sunt. Se gândește să facă o festivitate, un bilanț, la care să-l invite pe domnul județului Florin Iordache. Și neapărat pe „Remus”, care pare că s-a răcit. De Paști i-a trimis un mesaj cu „Sărbători luminate”, dar „Remus” nu i-a răspuns.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, în această dimineață Remus Rădoi zis „Codiță” ar fi numărat bani. Cel mai deștept dintre interlopii din Olt, cum îi place să se considere, Remus Rădoi a învățat de la domnii deputați că poți câștiga mai mult furând legal decât făcând cămătărie, trafic de persoane, trafic de droguri, proxenetism, cum fac clanurile rivale. E mândru de imperiul lui, s-a onorabilizat: are contracte cu CFR, cu Finanțele Publice Craiova, cu DSP-ul, cu Consiliul Județean Dolj, cu Primăria din Caracal și chiar cu cea din Deveselu. Oltean și filoamerican, se simte, într-un fel, responsabil și el de dezvoltarea parteneriatului transatlantic. Dacă n-ar fi el și miliția lui paralelă, în Oltenia ar fi haos. Îl disprețuiește pe Alexe, îl consideră un narcisist incompetent, când are un caz polițiștii lui orbecăie ca niște cretini. În schimb, el are 1800 de angajați, băieți crescuți pe străzi, cărora se mândrește că le-a dat o pâine și un cod al onoarei. Poliția aia la vedere apelează frecvent la poliția lui Codiță. Domnul Ciocan, deputatul, îl salută cu respect. Remus Rădoi are stil și papagal, vorbește mai bine ca 90 la sută dintre papagalii din Guvern, ar putea, dacă ar ști că nu va da de și mai mulți proști, să intre în politică, să se facă senator.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, clanurile Oacă și Vacă ar fi semnat un armistițiu în această dimineață în jurul unui grătar, făcut în curtea surorii lui Oacă. I-ar fi invitat și pe vecinii din vilele din jur, adică pe procurorul Cristian Popescu și pe domnul Mirea, șeful Poliției. Și de ce nu și pe Rico, finul domnului Florin Iordache.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, Florin Iordache și-ar fi programat un talk show pentru seara de luni, ca să anunțe că reforma PSD în Justiție continuă, chiar și după decizia nedreaptă a CCR pe codurile penale. S-ar fi vărsat lacrimi în amintirea martirilor din pușcării, dintre care primul este Domnul nostru Liviu Dragnea, cel care ne-a lăsat moștenire acest stat.

Dacă Alexandra n-ar fi sunat la 112, ne-am fi pierdut vara numărând gafele Vioricăi Dăncilă și căutând urma lui Klaus Iohannis plecat în concediu. Ne-am fi delectat serile cu părerile Ecaterinei Andronescu și am fi așteptat primul interviu lacrimogen din spatele gratiilor cu Liviu Dragnea. Ne-am fi conservat în zeama noastră națională. Am fi trăit cu iluzia că suntem un stat, că avem instituții care ne apără și ne protejează, că acolo sus mai există și oameni competenți, nu or fi toți tâmpiți.

Dar pentru că un fluturaș s-a încăpățânat să dea din aripi până în ultima clipă, toată această instalație grotescă numită stat român s-a prăbușit sub propria farsă. De aseară, de când surse oficiale o declarau pe Alexandra moartă, oamenii întâmpină această veste cu neîncredere, convinși că este vorba de o mușamalizare. Este perfect de înțeles această reacție: când verdictul vine la capătul unui șir nesfârșit de minciuni și de complicități criminale, nimeni nu mai crede o iotă din ce ne transmite statul.

Un stat nu există decât dacă cetățenii lui cred că există. Statul este un intangibil, un construct mental al omului, care este dispus să-și ofere banii și încrederea lui în schimbul altor beneficii intangibile, printre care și garanția dreptului la siguranță.
De o săptămână, sentimentul general e că suntem pe cont propriu.

PS. Neluțu Măceșanu a primit aseară un telefon de la ministrul Justiției, prin care i s-a adus la cunoștință că probele ADN relevă faptul că Alexandra a murit. Neluțu Măceșanu nu a apelat la interlopi pentru a-i găsi fata, ci tot la instituțiile statului ăstuia debil. În singura declarație de presă pe care a făcut-o joi noapte, tatăl Alexandrei a spus că are încredere că polițiștii îi vor găsi fata și i-o vor aduce teafără acasă.
Dacă Alexandra nu ar fi sunat la 112, chiar dacă poate intuiam, n-am fi știut niciodată pe ce lume trăim.

Dumnezeu să ne ierte!"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Aug 04, 2019 3:27 pm

Cine a spus astea? In afara de ultima frază sunt devărate vorbele, dar incomplete.
....n am fi știut niciodată pe ce lume trăim, se spune în text. Da, dar nu e valabil pentru toți.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Aug 05, 2019 10:02 am

Așa cum au mai spus, procuroru' și seteseu' îs devină.

Galați: Doi polițiști au refuzat să coboare din mașină pentru a ajuta o fată plină de sânge, ce ar fi fost violată
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... -sange.htm


p.s. cu Poliția și Danjarmeria trebuie aplicată metoda Saakashvili.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 187 vizitatori


cron