Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde callatis06 » Dum Mai 08, 2016 4:45 pm

In drum spre cascada Dimossari din Lefkada am intalnit urmele unor "microbisti" :thumbdown:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Mai 09, 2016 11:01 am

Ganduri scurse pe perete din vidul felationist al unei minti sarace ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mai 10, 2016 11:42 am

Doi danezi si peripetiile lor printre romani. Cum s-a dovedit handbalul mai deschis la nou decit Opera din Bucuresti
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-2098 ... uresti.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Ade » Sâm Mai 14, 2016 8:54 pm

Sprijin pentru agricultura romaneasca :problem:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Dum Mai 22, 2016 10:23 am

Sa nu se fure?
Sa se știe ce s-a furat?!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9340
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31078 times
Been thanked: 28919 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Mai 22, 2016 10:51 am

Ade scrie:Sprijin pentru agricultura romaneasca :problem:

Costa Rica pamant romanesc !!!! :lol:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Mai 25, 2016 12:42 pm

... nu mai ajung ...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19850 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 26, 2016 4:51 pm

Alte mostre de jurnalism:
"Cea mai veche carte de bucate arabă a fost publicată sub numele simplu „The Book Of Dishes” (n.r. – Carte de bucate) de anticul Baghdad by Ibn Sayyar al-Warraq, care a adunat mai bine de 600 de reţete în colecţia sa." ( http://adevarul.ro/life-style/bucatarie ... ml?ref=yfp ) Dupa formularea tampita, era evident ca "articolul" e o traducere nereusita, un furt cum s-ar spune pe romaneste: http://www.bustle.com/articles/162789-7 ... in-history
jurnalism de cacat 2.JPGjurnalism de cacat 3.JPG

Si alta, in stilul "online" care vaneaza click-ul:
jurnalism de cacat.JPG
Spui ca "a murit vedeta" si pui poza omului in fata, vedeta moarta fiind insa cineva din echipa. Zilele trecute la fel, titlu fenomenal (alta ramura desprinsa din tembelizunea cu pricina, Rtv) ca a fost injunghiata o celebra cantareata. Imaginea de ilustrare a titlului era un decupaj dintr-o fotografie care era in mod evident una cu Adele insa celebra cantareata din articol era o japoneza de care nu stie nimeni ... imi pare rau pentru incidentul ei cu injunghierea dar asta nu inseamna ca imbecilii aia care practica jurnalismul de smen nu ar trebui trasi in teapa. O teapa virtuala, evident.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde callatis06 » Sâm Iun 04, 2016 8:42 am

Or fi români? :crazy:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Sâm Iun 04, 2016 9:09 am

Nu se vad berea si semintele de la distanta aia asa ca nu pot sa ma pronunt cu certitudine ....
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Iun 05, 2016 10:08 am

Azi nuapte, undeva pe la 03, m`am trezit din somn cu gandul ca ca au navalit ciobanii in cartier. Undeva vis-à-vis era petrecere la maxim. Cu ce ? Cum cu ce ? Cu catzelesti. Initial mi`am zis ca nu`i bai, uamenii se bucura de casa noua …. dar cand a inceput programul de dedicatii ... behaiala megadecibelica a devenit insuportabila. Pentru Xlescu cea mai tare melodieeeeee…. Si dai cu buriceala cantata. Oricum, toate erau la fel, stereotipii pe teme déjà cliseice, romantisme laxe, eternul macrocefal dusmanit de intreg mapamondul pentru decapotabila din dotare si banisorii (probabil trimisi de fetitele lui de pe centurile meridionale). Au urmat valorile perene ale familiei: copilasii, fratiorii, baiatul si fata mia e o valoareeeee …. samd. Indiscutabil, gusturile nu se discuta; fiecare asculta ce doreste sufletelul sau dar la un nivel care sa nu deranjeze pe ceilalti. Deh, nu poti face nimic in gustul omului dar poti face in gura lui ca sa`i schimbi gustul.La ora aia m`ar fi deranjat, in aceeasi masura, si Traviata sau Pink Floyd. M`am imbracat si am iesit in strada. Cateva siluete stateau in fata usii. Am intrat in vacarm si am vazut cativa maneloizi ce stateau cu gura cascata in jurul unui tip ce behaia in microfon. WoW, tuata chestia era laiv ! Am identificat proprietarul si l`am chemat afara la o vorba. I`am zis: ori ne intelegem ori 112. A inteles, a inchis usa si a mai domolit fiara ce evolua undeva intre raget si miorlaitura. Spre dimineata laivul a plecat cu o dubita de buzau; in usa a ramas un tip grasunel, cu bermiuzi de blugi, tricou miulat si creasta discret geluita. Statea cu pumnul ridicat si se uita dupa dubita. Imaginea era monumentala si in acelasi timp reprezentatiza pentru acesta minoritate galagioasa. Era incruntat, firesc, oligofrenul se simte dator sa fie permanent incruntat, e reactia lui naturala la mediul inconjurator si valorile civilizatiei care sunt prea complicate pentru puterea lui de intelegere.
Hai, s`auzim numa` de bine !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Vin Iun 10, 2016 8:54 pm

Azi tot romanul e patriot. Probabil pe considerente sportive. Am vazut o gramada de masini cu steagul arborat. Presupun ca e din cauza ca tin cu Romania si vor sa semnalizeze cu orice pret acest lucru. Patriotism conjunctural de parada.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mar Iun 14, 2016 8:59 am

"Deputatul Eugen Nicolicea, invitat afară din emisiunea „Jurnalul de Seară” după ce l-a jignit pe Moise Guran"
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actua ... RAN+DIGI24
Nuie Micolicea.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19850 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Iun 15, 2016 7:33 am

ar fi interesant si-un studiu "care sunt turistii romani de care se tem hotelierii greci" :mrgreen:

http://www.profit.ro/must-read/turistii-de-care-se-tem-hotelierii-de-la-mare-15502248
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Joi Iun 16, 2016 6:27 am

Interesant studiul; pe alocuri destul de hazos. Surpride stereotipuri comportamentale estivale care nu in mod necesar se pot lega de calitatea de "bugetar". Bunul simt (care include, zic eu, si simtul masurii si perceptia reala a propriei valori) nu tine seama de categorii profesionale privite prin prisma sursei de finantare a salariului. Poate si hotelierul este tributar unei gandiri de grup, la fel de ermetica si in care prevaleaza iluzia unanimitatii si a valorii de adevar a propriilor judecati. Hotelierul, la randul sau, masoara clientul si il califica dupa elemente exterioare (autoturism, imbracaminte, cantitatea de aur la purtator ...etc) si trage propriile concluzii: asta e sarac, da`l naibii, tre` sa stau cu ochii pe el sa nu plece cu halatul si prosopul acasa, scartarul nu lasa bacsis ... samd. Sentimentul de jupan nu este specific atat bugetarului cat maharului ce se rupe in figuri direct proportionale cu teancul de bani din buzunar sau cu lantul de la gat cu singura exceptie ca asta nu sare in ochiul critic al hotelierului intrucat arunca cu lovele chiar si pentru aherul pe care il respira. Asta isi parceaza bolidul pe cate doua-trei locuri de parcare dar, plateste gras paznicului, astfel ca, ala nu zice nici nimic cand o skoda sau vreun logan este nevoita sa ramana in afara arealului cocotata pe vreun trotuar, prada sigura pentru politistul comunitar. Daca veneticul obiecteaza ceva paznicul sare la beregata: bueey tzarane, du-te matale si parcheaza la gara.
Daca maharoiul are descendenti, astia vor fi pupati in cur de tot stafful hotelului (vaaai ce frumosooosi, ce desteeepti, desi au un lejer comportament de lighioane alintate, in timp ce restul copiilor vor fi adminestati: nu e voie acolo, nu pune mana, are bani parintii tai sa plateasca, ... etc. La piscina, locurile bune vor fi rezervate, din oficiu, maharului, de vreu angajat de pe ultimul esalon care pentru 10 lei ar fi instare sa vanda toate rezervele strategice ale republicii. Deci, bunul simt e bun simt si nu este determinat atat de resurse cat de bagajul dobandit in primii sapte ani de acasa, putem avea atat bugetari jupani (ca cei prezentati in material) cat si mahari de bun simt (altii decat cei prezentati de mine). Criteriile sunt altele.D`aia zic io ca cel mai civilizat turist roman este germanul.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 163 vizitatori


cron