Cu copiii in Thassos

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Aug 16, 2015 2:41 pm

Merci Bujie! Chiar astept cu interes. Si eu am vazut campingul din Prinos acum cativa ani si m-a impresionat placut delimitarea cu arbusti. Cat costa acum in sept? Merci!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde bujie » Dum Aug 16, 2015 10:37 pm

Ade scrie:Merci Bujie! Chiar astept cu interes. Si eu am vazut campingul din Prinos acum cativa ani si m-a impresionat placut delimitarea cu arbusti. Cat costa acum in sept? Merci!


Nu mai stiu exact preturile, dar erau de bun simt. Din cate imi amintesc, am platit in a doua jumatate a lunii iunie, undeva la 12 euro/noapte (cort, doua persoane si masina - a intrat si ea in "curte"; fara acces la priza de curent)
bujie
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 1:04 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 75 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde bujie » Joi Sep 17, 2015 7:54 pm

Ade scrie:Merci Bujie! Chiar astept cu interes. Si eu am vazut campingul din Prinos acum cativa ani si m-a impresionat placut delimitarea cu arbusti. Cat costa acum in sept? Merci!

Am revenit si am scris aici despre cum e campingul.
viewtopic.php?f=6&p=41910#p41910
Ultima poza e cu lista de preturi
bujie
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 1:04 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 75 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Mar Ian 26, 2016 11:28 am

Anul trecut prima data in Grecia cu 2 copii , fetita de 5 ani si bebe 9 luni .Ne au spus multi ca nu suntem normali la cap , chinuim copiii atata drum dar a fost super ok pe drum , desi am facut 15 ore din Bucuresti :))) Am plecat noaptea pe o ploaie torentiala , 3 ore jum la vama , apoi in Bulgaria ne am invartit 2 ore in cerc dupa un traseu dat de gps . Ploaia ne a lasat in pace abia cand am trecut granita in Grecia . Copiii tot drumul au fost linistiti, am orpit de 4 ori pt nevoile urgente :))) Pe ferry au fost super incantati de pescarusi .
Am fost cazati in Chrissi Ammoudia , plaja super pt cei cu copii, n am avut nici un incident cu albine/viespi , desi plecasem un pic stresata cu gandul la ele .
Bebe este alaptat si autodiversificat deci n am avut probleme la capitolul mancare , dimineata mic dejun in camera , cand ajungeam la plaja mancam fructe , apoi la pranz ciuguleau de la noi un pic de supa , putin orez sau cartofi la cuptor , peste . Noua ne a placut supa de la taverna Krambousa , portie mare , bine ca n am cerut 2 portii :lol:
Anul acesta tot in zona aceea mergem , sper sa mai descoperim alte lucruri noi si sa mai vizitam cateva plaje . Anul trecut am vizitat doar 3 plaje Psili, Marble si Potos si normal plaja Golden unde am stat mai mult .
Intr o seara am mers in Limenas caci am vazut caruselul cand am coborat de pe ferry , am cautat Jumbo dar n am dat de el .M am si enervat caci cei cu care era o tineau una si buna ca nu este jumbo pe insula , caci ei vi de 10 ani si n au vazut dar eu citisem pe forum :wtf: asa convinsi erau ca ajunsesem sa ma indoiesc , pana si sotul a zis ca n am citit bine :oops:
Asa ca anul acesta vreau sa i arat ca exista Jumbo , cine imi explica unde se afla ? multumiri anticipate :)
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Ian 26, 2016 11:42 am

Silviaaa scrie:Asa ca anul acesta vreau sa i arat ca exista Jumbo , cine imi explica unde se afla ? multumiri anticipate :)

AlinE stia pe unde e ... viewtopic.php?p=1706#p1706
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9344
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19853 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Mar Ian 26, 2016 12:03 pm

am vazut poza, dar nu mi dau seama unde este .
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Maria » Mar Ian 26, 2016 2:21 pm

Cum cobori in Limenas de pe ferry, te duci in fata, lasi pe dreapta statia de autobuze KTEL, e un mic market si imediat Jumbo. Sa va asteptati insa, sa fie foarte mic :)
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Mar Ian 26, 2016 3:06 pm

Multumesc mult de tot :* , Jumbo sa fie , sa cumparam o jucarie amarata :)) nu vrem sa golim magazinul .
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde alinaantonia » Vin Feb 05, 2016 5:58 pm

Salutare, va impartasesc putin din experienta noastra cu fetita in Thassos, dupa 3 zile a facut infectie urinara si am mers la policlinica din Prinos, personalul foarte ok, analize pe loc, diagnosticare corecta, totul se face in baza asigurarii medicale, un mare minus: daca ai nevoie de antibiotice (ceea ce ne-au si recomandat) te trimit pe continent la inca un rand de analize in Kavala. Pentru noi a fost ok ca am avut in bagaje si farmacia cu noi si la sfatul medicului din Romania a doua zi copilul nu mai avea dureri. In final am petrecut un sejur superb de 7 zile :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
alinaantonia
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 19, 2014 7:43 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Sindrom » Vin Feb 05, 2016 7:26 pm

Ia ca voi sunteți mai doctori in domeniu. De la ce varsta ati plimbat copilu in masina mai mult de 400km?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Vin Feb 05, 2016 7:47 pm

Sindrom scrie:Ia ca voi sunteți mai doctori in domeniu. De la ce varsta ati plimbat copilu in masina mai mult de 400km?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Noi am inceput din aproape in aproape sa vedem cum se comporta omuleata: in jur de 2 luni cu plimbari la bunici ( ~200km), la 6 luni am facut o excursie mai mare prin tara (~500 km), iar la 9 luni in Thassos.
Trebuie sa recunosc ca era mult mai simplu cand era mai mica, dar nici nu am intampinat nicio problema.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Malex » Vin Feb 05, 2016 7:48 pm

Noi am fost in Thassos cu cea mica de cand avea 10 luni, pe varianta lunga de 760 km, nu era deschisa vama Makaza inca....., dar cunosc si cazuri de copii de 3 luni.
”Realitatea este o halucinație provocată de lipsa de alcool”
Avatar utilizator
Malex
Consilier
 
Mesaje: 332
Membru din: Joi Mai 15, 2014 9:02 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 6256 times
Been thanked: 2018 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Feb 05, 2016 8:05 pm

Noi la 3 luni l-am dus la munte/Piatra Arsa, nu sunt 400.. La 5 luni la marea noastra si n-au fost probl.
L-am plimbat si-l plimbam non-stop
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Sindrom » Vin Feb 05, 2016 10:06 pm

Eu ma gandeam o Viena/Budapesta. Dar probabil ca sar peste anu asta, prea multe necunoscute. Si 500km ar fi pe la mijloc ca o oprire.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde alinaantonia » Vin Feb 19, 2016 11:36 pm

Sindrom scrie:Ia ca voi sunteți mai doctori in domeniu. De la ce varsta ati plimbat copilu in masina mai mult de 400km?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk


Primul drum l-am facut la 2 luni si jumătate 500km pana la marea noastra si a fost ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alinaantonia
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 19, 2014 7:43 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 127 vizitatori