Cu copiii in Thassos

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 29, 2015 11:54 am

Oricum e offtopic...asta daca nu se gandeste cineva sa adopte un cuib de viespi. :mrgreen:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Iul 30, 2015 1:02 pm

Fericirea, are gust de inghețhassos! :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iul 30, 2015 3:48 pm

Ce frumos si fericit e! Seamana perfect cu mama lui :thumbup: Imi plac tare mult copiii care sunt mereu cu zambetul pe buze.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde tacl2013 » Joi Iul 30, 2015 6:00 pm

Vine valu'
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
tacl2013
Fan Thassos
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Apr 11, 2014 9:03 pm
Has thanked: 606 times
Been thanked: 951 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde cozonacutza » Dum Aug 09, 2015 4:19 pm

Buna tuturor!

Am dori si noi sa mergem din nou in Thassos in septembrie, doar ca atunci eu as fi insarcinata in 5 luni si, cum sunt la prima sarcina, am oaresce temeri legate de calatorie peste care as trece bucuroasa daca as mai afla despre experiente reusite in aceasta situatie.
Permisiunea doctorului sa plec deja o am.
Asigurarea de calatorie se subintelege.

Multumesc si spor la toate!
cozonacutza
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iul 29, 2014 3:40 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 64 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Aug 09, 2015 4:33 pm

Buna!
A mai fost anul trecut o forumista cu bebe in burtica in Thassos, tot cam 5-6 luni avea. Evident fara probleme.
Daca totul decurge bine pana atunci si ai acordul medicului, nu ar avea ce pb sa fie. Eu as face un control-eco cu cateva zile inainte de plecare pentru a ma asigura ca totul e ok cu bebe si nu are planuri de evadare. Sarcina usoara si multa sanatate!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde cozonacutza » Dum Aug 09, 2015 4:52 pm

Da, aveam asta oricum in plan.

Stiti vreo asigurare de calatorie care sa acopere gravidanta? Ca tocmai cercetez subiectul si vad ca se despagubesc doar cazurile cand viata mamei sau a copilului este in pericol. Sau asa e normal?
cozonacutza
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iul 29, 2014 3:40 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 64 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde cozonacutza » Dum Aug 09, 2015 5:28 pm

Multumesc Ade pt raspuns si incurajari :)
cozonacutza
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iul 29, 2014 3:40 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 64 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Aug 09, 2015 5:33 pm

cozonacutza scrie:Multumesc Ade pt raspuns si incurajari :)

Cu placere!
Cand am fost insarcinata am avut curaj doar pana in BG. Dar am cam regretat, aglomeratie, mancare de la "allinclusive" nu prea imi facea cu ochiul(vreo 3 zile am mancat doar rosii cu branza :lol: ). Am facut exact cum ti-am zis, am mers la eco cu 2 zile inainte de plecare, doctora mi-a dat ok-ul.
Referitor la asigurari nu mai stiu ce am facut, sa asteptam expertul sa se pronunte :wave:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Aug 09, 2015 6:05 pm

cozonacutza scrie:Da, aveam asta oricum in plan.

Stiti vreo asigurare de calatorie care sa acopere gravidanta? Ca tocmai cercetez subiectul si vad ca se despagubesc doar cazurile cand viata mamei sau a copilului este in pericol. Sau asa e normal?

Am primit si informatii de la expert, e corect ce ai gasit, doar in cazuri urgente se despagubeste si pana la un nr de luni. Nu e prea incurajator, probabil se protejeaza de cazurile in care s-ar duce presupusa turista sa nasca intr-o tara cu conditii mai ok in spitale(din pacate nu e prea greu de gasit o tara cu conditii mai bune...)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde cozonacutza » Lun Aug 10, 2015 7:56 am

Am gasit o asigurare la BCR care ar acoperi si complicatii legate de sarcina, dar tb sa sun la ei. Multumesc inca o data! Numai oameni unul si unul pe aici :thumbup:
cozonacutza
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iul 29, 2014 3:40 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 64 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde vly » Lun Aug 10, 2015 3:27 pm

Ziua buna și bine v-am găsit. Dimineață pe la ora 6 am ajuns și noi în țară. Am fost în Thassos (camping Dedalos ),împreună cu pitica noastră de aproape 2 ani. Fuse prima noastră experiență de genul la cort și eram tare îngrijorată pentru ce voi găsi acolo.Pot sa spun ca a fost super, mai ales pentru cea mică. Camping - ul era cam liber, plaja goala, nu tu aglomerație. ..superb!! Am plătit 23 de euro pe zi inclus aragaz și frigider iar cortul foarte spațios, saltelele foarte bune. Abia aștept sa mai repetam experienta
vly
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 10, 2015 3:18 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Lun Aug 10, 2015 3:34 pm

vly scrie:Ziua buna și bine v-am găsit. Dimineață pe la ora 6 am ajuns și noi în țară. Am fost în Thassos (camping Dedalos ),împreună cu pitica noastră de aproape 2 ani. Fuse prima noastră experiență de genul la cort și eram tare îngrijorată pentru ce voi găsi acolo.Pot sa spun ca a fost super, mai ales pentru cea mică. Camping - ul era cam liber, plaja goala, nu tu aglomerație. ..superb!! Am plătit 23 de euro pe zi inclus aragaz și frigider iar cortul foarte spațios, saltelele foarte bune. Abia aștept sa mai repetam experienta

Buna!
Wow super interesant!!!! Bravo voua!!!
Si pe noi ne bate gandul. Care erau conditiile? Poate ai niste poze si ne dai mai multe detalii cand ai timp: http://www.forumthassos.ro/viewtopic.php?f=6&t=27
Multumesc!
Ultima oară modificat de Ade pe Lun Aug 10, 2015 3:48 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde mischaela » Lun Aug 10, 2015 3:44 pm

am descoperit si noi conceptul anul asta ...
se pare ca cei de afara il practica de mult.
Am vazut in camping in Croatia astfel de corturi, cu camere, mobilier, bucatarie, ustensile ... singurul incovenient e lipsa baii ... care oricum e aproape de obicei si extrem de curata.
In Grecia am vizionat pe site-ul unui camping din sithonia niste virtual-tururi si am fost impresionata rau de cum arata.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde bujie » Dum Aug 16, 2015 2:35 pm

Ade scrie:
vly scrie:Ziua buna și bine v-am găsit. Dimineață pe la ora 6 am ajuns și noi în țară. Am fost în Thassos (camping Dedalos ),împreună cu pitica noastră de aproape 2 ani. Fuse prima noastră experiență de genul la cort și eram tare îngrijorată pentru ce voi găsi acolo.Pot sa spun ca a fost super, mai ales pentru cea mică. Camping - ul era cam liber, plaja goala, nu tu aglomerație. ..superb!! Am plătit 23 de euro pe zi inclus aragaz și frigider iar cortul foarte spațios, saltelele foarte bune. Abia aștept sa mai repetam experienta

Buna!
Wow super interesant!!!! Bravo voua!!!
Si pe noi ne bate gandul. Care erau conditiile? Poate ai niste poze si ne dai mai multe detalii cand ai timp: http://www.forumthassos.ro/viewtopic.php?f=6&t=27
Multumesc!


La inceputul lui septembrie o sa mergem si noi cu fetita in camping Prinos. Am fost si anul trecut (ea era inca in burtica) si am concluzionat ca ne descurcam :) Va povestim cand revenim.
Ne-a placut in mod special ca fiecare lot de campare este individualizat foarte clar - e inconjurat de plante dese si inalte => nu prea iti vezi vecinii.
Ultima oară modificat de bujie pe Dum Aug 16, 2015 2:48 pm, modificat de 2 ori în total.
bujie
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 1:04 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 75 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 136 vizitatori