Thassos4ever!

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde AlinE » Joi Iul 30, 2015 12:00 pm

mischaela scrie:eu o vad doar pe asta, care e cat se poate de natur ...


mischaela ... esti indusa in eroare, poza respectiva este supermega prelucrata - de fapt farfuriile erau goale.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde mischaela » Joi Iul 30, 2015 12:17 pm

ca-n china domle ... copiaza astia tot .... :shock:
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iul 30, 2015 1:13 pm

Asa cum am spus de la inceput este un articol care imi place MIE si m-am gandit ca poate le va placea si altor useri iubitori de frumos. Am recunoscut de asemenea ca desi am un aparat foto bun, cu obiectivele aferente nu sunt in stare sa fac poze de asemenea calitate. Pentru mine spune ceva faptul ca a obtinut 321 like-uri in doar 3 zile de cand l-a postat.
Asa cum ti-am spus si la subiectul cu tavernele: avem pareri si gusturi diferite, dar asta nu inseamna ca trebuie sa critici aproape tot ceea ce postez.
Daca vrei sa ma necajesti si sa ma faci sa ma retrag definitiv dupa forum spune-mi deschis in fata si am sa iau o decizie dupa aceea.
Am inceput sa scriu pe acest forum pt ca imi place insula Thassos si am vrut sa ajut si alti useri cu experienta acumulata in cele 6 vizite acolo si sa fiu cat de mult pot pe receptie ca sa pot raspunde userilor nou veniti daca nu a facut-o cineva inaintea mea. De la o vreme incoace sunt useri care critica aproape tot ce scriu si ma inteapa constant si am ajuns sa ma enervez inutil, pe cand ar trebui sa fie totul o placere ca si concediile tuturor userilor in insula Thassos.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Joi Iul 30, 2015 1:17 pm

Acum e clar totul, imi cer scuze. Nu sunt atat de tehnic incat sa-mi dau seama ca de fapt era vorba doar despre folosirea unor filtre circulare de polarizare si cam atat.
I rest my case. M-ati dovedit : da, foarte corect, blogul ala e cea mai complexa sursa de informare despre Thassos si acolo este cel mai complex review cu cele mai frumoasa poze din Thassos.
Noroc ca mai exista si bloguri, sa avem si noi de unde sa ne inspiram si sa avem poze pe care sa ne clatim ochii.
Ca aici ... nu gasesti mare lucru.
Decat 10 poze facute incorect din acelasi unghi.

Mihaela : Da, te enervezi inutil :) Eu nu te criticam. Doar imi spuneam parerea mea.
On-topic :
#part1 @ForumThassos.ro by http://catalinfatu.ro/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9342
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde mischaela » Joi Iul 30, 2015 1:23 pm

forumul, in general, e ca un lighean in care se scalda o gramada de picioare ... ca unii am calcaiele mai a la "cantrisaid" ca unii au jeg pe sub unghiile rosii (trebuia sa zic unele? )

intodeauna se gaseste un zmeu care sa fie mai zmeu decat altii ...

dar ... cu putin respect si cu orgolii micsorate ne putem scalda impreuna in aceeasi apa ...

eu una am descoperit locul cand aveam mai mare nevoie ... mi-am dat seama ca cel putin cativa useri sunt la fel de OK si in viata reala ... si ... desi piciorusul nu mi-a calcat anul asta in grecia, revin cu drag de fiecare data, aici in mica comunitate iubitoare de thassos :P
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Iul 30, 2015 1:35 pm

E loc sub soarele Thassos pt toata lumea, important e sa nu-i stirbim stralucirea ;)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iul 30, 2015 1:43 pm

Ok, Dan. Ma enervez pt ca pun suflet, pt ca ma informez inainte de a scrie ceva, mai ales cand raspund utilizatorilor noi pt a nu ii induce in eroare.
Cand muncesti pt ceva si iti cauti cuvintele pt a scrie cat mai exact nu e ca atunci cand astepti sa scrie altcineva si mai adaugi 2-3 cuvinte de la tine ca sa mai faci un mesaj.
Acela este un blog, iar aici este un forum. Exista o mare diferenta intre ele.
Uite asa mi-am gasit scuza ca in cele 3 saptamani in care as fi putut posta la LIVE sa stau sa ma relaxez total. Decat sa apara critici sau cei care ma inteapa si m-ar putea supara mai bine ma bucur de concediu si atat.
Miscaela asa este cu userii si forumul. Am intalnit persoane minunate cu care tinem legatura si le apreciem. Am intalnit de asemenea vecini de cartier care ne sunt simpatici si cu care ne intalnim din cand in cand.

N.B. Am scris acest mesaj la modul general, nu fac referire la cineva anume.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Joi Iul 30, 2015 1:53 pm

Ok Mihaela, e bine ca ne-am lamurit in ceea ce ne priveste.
Eu am inteles ce ai transmis tu initial.Diferenta e mare : aici e forum, unde nu exista review-uri complexe. Exista doar 10 poze facute incorect din acelasi unghi.
Si e o zona de razboi, unde toti te ataca.
Imi mai cer scuze, pentru a doua oara, pentru toate relele pe care ti le-am facut eu. Cat despre LIVE, e treaba ta daca postezi sau nu :)

#part2 @ForumThassos.ro by http://catalinfatu.ro/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9342
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iul 30, 2015 2:10 pm

Continua sa ma ironizezi vrand sa pari serios. Daca tu te simti mai bine facand acest lucru...
Nu era nevoie sa-ti ceri scuze la misto.
Pt ultima data: am pus un link cu un blog care mi-a placut. Atat.Nu am criticat cu nimic forumul thassos.
Uite si eu as putea fi subiectiva sa critic pozele facute de prietenul tau, dar nu o s-o fac.

Bine macar ca mi-ai spus ca sunt egale cu indiferenta postarile mele la live ca sa nu ma mai straduiesc sa ma conectez la reteaua de internet care merge foarte greu si sa descarc zilnic pozele din aparatul foto in laptop. Iti multumesc pentru instiintare.


Ontopic: in mai putin de 3 saptamani voi manca o gogoasa cu ciocolata impreuna cu Kinder la primele ore ale diminetii. De abia astept!
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde April » Joi Iul 30, 2015 2:16 pm

Mihaela, vrem LIVE-uri!
Confirm ca e greu cu Live-urile, netul merge greu, pe mine m-a ajutat Demential cu incarcatul pozelor in postarile mele - daca le trimiti prin facebook dureaza mai putin.
Evident ca pozele LIVE nu arata ca alea din blog :mrgreen: , cand le puneam eu nici macar in picioare nu se asezau.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9340
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31080 times
Been thanked: 28922 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Joi Iul 30, 2015 2:16 pm

Lamentabil.
Al treilea rand de scuze nu-l mai primesti, deoarece observ ca nu esti capabila sa le accepti.

Ontopic :
#part3 @ForumThassos.ro by http://catalinfatu.ro/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9342
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Ade » Joi Iul 30, 2015 2:24 pm

Toti ne-am chinuit sa trimitem macar o poza cu netul de pe insula care e cel putin slow...dar a fost alegerea noastra.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iul 30, 2015 2:25 pm

Intotdeauna am acceptat scuzele care au fost sincere. Asa cum ti-am mai spus nu era nevoie sa iti ceri scuze. Doar am scris ce am constatat. Nu am facut-o ca sa ma lamentez.

April iti multumesc pt apreciere! Anul trecut m-am chinuit 20 de minute sa incarc o poza si nu am reusit. Probabil si din cauza ca au dimensiuni mari.
Am sa ma mai gandesc insa daca voi posta sau nu pt ca daca toti userii gandesc ca demential poate nu are rost sa incarc inutil forumul cu pozele mele.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Joi Iul 30, 2015 2:29 pm

Mihaela scrie:Am sa ma mai gandesc insa daca voi posta sau nu pt ca daca toti userii gandesc ca demential poate nu are rost sa incarc inutil forumul cu pozele mele.

pana pleci, aflam :arrow: viewtopic.php?f=17&t=817 :!:
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9342
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde mischaela » Joi Iul 30, 2015 2:53 pm

mda ... caldura mare ...
deci eu propun ... daca insula Thassos devine neincapatoare ... exista si alte insule in care sa ne relocam ...
... eu va invit cu drag, la o prospatura de insula ... direct in mijlocul dunarii, la galati ...
numai sa va grabiti, nu de alta dar daca in sfarsit maine va ploua, atunci trebuie sa asteptam pana la urmatoarea seceta serioasa ...

ps ... ar trebui macar o umbrela
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 164 vizitatori


cron