Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Mesaj necititde adriaticad » Vin Aug 22, 2014 7:41 am

La Plaja Corbu se ajunge foarte usor, cu orice tip de masina. Calea de acces este soseaua care pleaca din Mamaia, trece prin Navodari si merge, prin Istria si Mihai Viteazu spre Tulcea.
La 10 kilometri de Navodari, dupa ce treceti de combinatul Midia si imediat dupa semnul care va anunta ca ati trecut pragul rezervatiei naturale "Delta Dunarii", veti ajunge la Corbu. Daca faceti dreapta din sosea, veti ajunge, imediat, la plaja Corbu. Daca vii dinspre Bucuresti urmeaza autostrada spre Tulcea - iesirea in Ovidiu, continua spre Lumina si apoi urca spre Navodari. Din Navodari, podul peste Canalul Dunare - Marea Neagra se ramifica spre Mamaia in dreapta si spre Corbu in stanga.
Odata ajuns in Corbu, vei gasi placutele indicatoare spre "La casa Veche" - Plaja Corbu. Vei merge cateva minute pe un drum de beton, care strabate campul dintre localitate si plaja. Complexul La Casa Veche ,o cherhana autentica , unde Stelica Muraru te așteaptă cu un meniu cu totul si cu totul excepțional din care nu lipsește borșul pescăresc ,supa crema de midii,Storceagul - o ciorba de peste tradițională turceasca din mai multe feluri de peste cu usturoi, smantana si iaurt .Puteti incerca o diversitate de preparate din peste (marinat, pre afumat, peste uscat, peste sărat, salata de fructe de mare, icre ). etc.
Deodata te vei pomeni in fata marii, de un albastru incredibil pentru Marea Neagra si in fata unei plaje late, curate si putin populate .
Daca vrei sa cunosti frumusetea si linistea marii, absolut du-te la Corbu. Doar aici vei putea s-o iubesti asa cum merita!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Mesaj necititde mischaela » Vin Aug 22, 2014 11:28 am

doua poze despre libertatea de la corbu ... cat o mai dura ...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Mesaj necititde raitar » Vin Aug 22, 2014 12:15 pm

stiu ca sunt niste iazuri de decantare de la fosta fabrica de metale rare, voi ce stiti despre asta?
http://blogulluiiocan.wordpress.com/
Sa-ti cunosti limitele este foarte important, sa-ti recunosti limitele este de admirat.
Avatar utilizator
raitar
 
Mesaje: 124
Membru din: Joi Ian 09, 2014 4:01 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 291 times

Re: Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Mesaj necititde mischaela » Sâm Apr 25, 2015 4:18 pm

din pacate ... inevitabilul se intampla ...
de monteaza bariere ... se amenajeaza parcari ... adio campat pe plaja.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Plaja Corbu- Locul in care esti tu si marea

Mesaj necititde damblagiu » Lun Apr 27, 2015 7:45 pm

mischaela scrie:din pacate ... inevitabilul se intampla ...
de monteaza bariere ... se amenajeaza parcari ... adio campat pe plaja.


Cred ca tu esti cea care se da cu rulota. Te-am confundat cu kerkyra. Deschide te rog un topic in sensul asta. Mi-am dorit asa ceva dar nu am fost sustinut de familie. Am doua rulote in dotare. Merci
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times


Înapoi la Litoral şi Delta Dunării

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


cron