Studio Theodora - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Studio Theodora - Skala Potamia

Mesaj necititde dragos2007 » Sâm Feb 06, 2016 1:44 pm

Am fost cazati in vara 2015 la Studios Theodora din Skala Potamia si am fost foarte multumiti de conditiile oferite. Tb. sa iti spun ca nu suntem o familie de pretentiosi. Studioul in care am fost cazati a fost la etaj, nu foarte mare. Noi avem un copil de 8 ani si nu a avut nevoie de prea mult spatiu, in sensul ca nu se puteau face prea multe activitati in camera inafara de a te relexa in pat citind sau uitandu-te la TV (doar posturi grecesti si nu imi aduc aminte sa fi fost vreun post de desene animate), dar pt noi a fos super OK pt ca nu am stat in camera decat pt a lua micul dejun pe balcon si pentru a ne odihni noaptea.
1. Curtea nu este foarte mare cam 7-10 m lungine si vreo 3-5 metri latime, cu un palmier mare in mijlocul ei si nu este inchisa, in sensul ca daca nu sunt supravegheati copilasii pot iesi direct pe faleza.
2. Plaja din fata vile este foarte ingusta cu pietre si intrarea in mare este la fel cu pietre. Dar la 300 m dreapta (cum stai cu fata spre mare) plaja se largeste, e nisipoasa, intrare lina in mare. Noi am fost la plaja "Smile" unde in contul unei consumatii aveai sezloguri si umbrele gratis.
3. Restaurantele din apropiere sunt: In dreapta - Kamelia, Krambousa, Nautilus, Athos, Grillicious, Migio. In stanga - Capitan, Magic Coast si altele dar nu imi amintesc pentru ca noi nu prea am fost in zona aceea.
4. Parcarea se face pe un teren viran inchiriat de proprietara studioului, undeva in spatele vilei. Chiar daca nu este foarte mare, e loc cam pt 3-4 masini. Nu e problema cu parcarea

In asamblu recomand acest studio. Noi am rezervar si pentru anul acesta in aceeasi locatie
dragos2007
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Dec 09, 2014 7:39 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 41 times

Re: Studio Theodora - Skala Potamia

Mesaj necititde innaflorina07 » Dum Apr 09, 2017 2:47 pm

Buna ! Tocmai ce am facut rezervare la Studio Theodora, pt 8 nopti. Alte impresii, pareri? Nu a mai fost nimeni? Ce mi-a placut cel mai mult a fost apropierea de mare, tocmai de aceea am ales aceasta locatie, desi cred ca am primit peste 55-60 de oferte pt Thassos.
innaflorina07
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 09, 2017 2:42 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Studio Theodora - Skala Potamia

Mesaj necititde April » Dum Apr 09, 2017 3:01 pm

Bine ai venit pe Forum!
La multi ani! viewtopic.php?p=59519#p59519
Poate impartasesti cu noi din ofertele primite: viewtopic.php?f=6&t=1082
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori