Villa Iris-Skala Prinos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde spawnx » Lun Feb 09, 2015 11:02 am

Salutare iubitorilor de Thasos :wave:
Tocmai am contractat 2 camere la Vila Iris sin Skala Prinos, as vrea sa stiu daca a mai stat cineva acolo si sa aflu cateva impresii despre locatie.Va fi prima mea experienta pe taram Grecesc si sper ca am facut o alegere buna.Voi merge la sfarsitul lui mai.
Avatar utilizator
spawnx
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 09, 2015 12:46 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Ade » Lun Feb 09, 2015 11:09 am

spawnx scrie:Salutare iubitorilor de Thasos :wave:
Tocmai am contractat 2 camere la Vila Iris sin Skala Prinos, as vrea sa stiu daca a mai stat cineva acolo si sa aflu cateva impresii despre locatie.Va fi prima mea experienta pe taram Grecesc si sper ca am facut o alegere buna.Voi merge la sfarsitul lui mai.

Nu am stat acolo, doar in vecinatate. E foarte frumos pozitionata vila cu o gradina generoasa foarte frumos ingrijita, aproape de centrul satului=ferry, taverne, magazinase, aproape de o plaja amenajata, totusi e intr-o zona foarte linistita. Fusese o candidata la prima noastra plecare in Thassos, am auzit numai de bine despre vila si proprietari. Cred ca veti avea o vacanta frumoasa daca sunteti in cautare de o cazare pentru odihna si reincarcarea bateriilor, un bun punct de plecare in Zilele cand vreti sa faceti excursii.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Lun Feb 09, 2015 11:30 am

din pacate nici eu nu am stat acolo deci nu iti pot spune pareri despre cazare.
DAR : te invit sa citesti despre Skala Prinos aici viewtopic.php?f=40&t=98 , despre tavernele din zona aici viewtopic.php?f=57&t=241&start=15 si despre plajele Skala Prinos viewtopic.php?f=39&t=380 si Dasilio Prinos viewtopic.php?f=39&t=278 care sunt unite cumva :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde spawnx » Lun Feb 09, 2015 11:44 am

Multumesc pentru raspuns. Am sa revin cu un review la intoarcerea din vacanta.
PS.
Felicitari pentru forum, foarte util.
Avatar utilizator
spawnx
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 09, 2015 12:46 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Mihaela » Mar Feb 10, 2015 12:22 pm

Am vorbit cu o membra a acestui forum despre care retinusem ca a fost cazata la Villa Iris. Nu s-a mai cazat acolo pt ca la Panaretos se ofera si mic dejun si a ales aceasta varianta. A spus ca zona este frumoasa si vila arata bine, este draguta si chiar s-ar fi cazat acolo, are un scor foarte bun pe booking.
Daca va avea timp va intra sa scrie.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde viorel73 » Joi Feb 26, 2015 11:05 pm

Am incercat sa rezervam la Panaretos sau Iris, in prima decada a lunii Iulie dar din nefericire nu mai au camere libere, mai incercam sa vedem pe unde gasim. Suntem o familie de aredeleni cu un baiat de 11 ani si ar fi pentru prima data cand mergem in Grecia. Doamne ajuta tuturor! :)
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Mihaela » Joi Feb 26, 2015 11:12 pm

Bine ai venit, Viorel! Panaretos Rooms este foarte cautat. O membra a acestui forum a facut rezervare din vara anului trecut pt anul acesta.
Ai putea incerca si aici viewtopic.php?f=78&t=562 Este un hotel cochet, are o gradina frumoasa si sunt multi useri multumiti care s-au cazat acolo, ca sa nu mai spun ca are preturi foarte bune. Daca scrii 10 mesaje pe forum vei avea un voucher de 10% reducere.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Ade » Joi Feb 26, 2015 11:28 pm

Si Iris este foarte cautata, cu rezervari facute din vara trecuta pentru aceasta vara. Niste prieteni au mai gasit ce ii interesa doar la mijloc de iunie aici. Bafta!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde viorel73 » Joi Feb 26, 2015 11:38 pm

Multumesc. Am incercat in aceasta seara si la America, dar de pe site-ul lor nu am reusit sa completez cererea de rezervare ( nu puteam sa introduc datele de cazare), asa ca le-am trimis un emal, sper sa imi raspunda...
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Ade » Joi Feb 26, 2015 11:39 pm

viorel73 scrie:Multumesc. Am incerat in aceasta seara si la America, de pe site-ul lor nu am reusi sa completez o cerere de rezervare ( nu pueam sa introduc datele de cazare), asa ca le-am trimis un emal, sper sa imi raspunda...

Din cate am inteles raspund mai greu, sper sa raspunda in timp util totusi si sa gasiti liber perioada dorita!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde viorel73 » Joi Feb 26, 2015 11:46 pm

MS! Am gasit aceasta locatie apartments-sunset.gr, tot in Thassos, ce stiti despre ea, ce am mai citit pe net nu sta rau la impresii...Multumesc anticipat! :)
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde Mihaela » Vin Feb 27, 2015 9:09 am

Buna! Cam majoritatea grecilor raspund mai greu in perioada aceasta la email-uri, asa ca te sfatuiesc sa te inarmezi cu rabdare.
Nu am fost cazata in apartamentele de care spui, insa uitandu-ma pe site observ ca arata bine si par destul de moderne. Ceea ce ar putea constitui un dezavantaj este faptul ca sunt situate pe un deal la 300 m de plaja Tripiti si daca vreti sa mergeti la plaja fara masina ar fi de urcat&coborat. Alt dezavantaj e ca in zona aceea e doar o taverna viewtopic.php?f=57&t=239 Din cate imi amintesc pe acea plaja sunt pietre in apa.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde florin04 » Vin Feb 27, 2015 9:58 am

viorel73 scrie:MS! Am gasit aceasta locatie apartments-sunset.gr, tot in Thassos, ce stiti despre ea, ce am mai citit pe net nu sta rau la impresii...Multumesc anticipat! :)

Am stat eu la ei in anul 2010, am ramas cu o parere buna.
Vila este o afacere de familie, mobilierul si facilitatile sunt de tip "basic" (adica putin mai vechi/uzate). Se face curatenie, se schimba prosoapele, se rezolva problemele, membrii familiei sunt foarte ospitalieri (Giannis se ocupa de marketing, taica-su, fost arhitect si restaurator la muzeul arheologic, este meserias priceput si om bun la toate - a creeat cu mana lui mozaicul si decoratiunile din zona piscinei - maica-sa se ocupa de curatenie, are doua surori care se ocupa de bar, etc.) Ca amplasare, vila este deasupra plajei Tripiti, din soseaua principala se urca pe o panta destul de abrupta, sus parcarea este mica, atentie sporita (eu am zgariat partea din spate a masinii intr-unul din zidurile laterale). Toate camerele au vedere spre dealul opus si se vede un colt mic din plaja Tripiti, in zona nu sunt constructii, peisaj salbatic, liniste, izolare. Se poate face barbecue intr-un loc amenajat in curte, sub supravegherea gazdei.
Daca mai ai intrebari punctuale, te rog sa ma soliciti.
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde viorel73 » Vin Feb 27, 2015 1:25 pm

Multumesc Florin!!! Am vorbit cu Giannis si azi merg sa pun avansul. Am gasit un apartament si sper sa fie bine. Am putine emotii in ceea ce priveste drumul pana acolo, poate ma intersectez cu cineva si macar pana pe insula sa strabatem drumul impreuna, data check in-ului este 25 iunie 2015, vom sta 7-8 nopti, sa vedem. Noi speram sa ne ajunga bugetul de max 1000 euro (2 adulti si un copil), urmeaza sa caut locuri unde se mananca bine si mai putin piperat, ce putem vizita, etc...
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Villa Iris-Skala Prinos

Mesaj necititde florin04 » Vin Feb 27, 2015 2:03 pm

Bugetul cred ca va ajunge, noi 2 adulti am cheltuit pe insula in medie 100 euro/zi fara cazare (transport, mancare, suveniruri, etc.) Aveti taverna Pyrofani la intrarea pe plaja Tripiti cu preturi mici si portii bune. Mai spre Limenaria este taverna Stelakis, la fel de buna. La intrare in Limenaria dinspre Tripiti (3km de Giannis) aveti magazin alimentar bine aprovizionat.
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori