Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde teo » Dum Iul 22, 2018 6:44 pm

ariciul scrie:Experienta noastra a fost ok pana in ziua plecarii, mai exact ora ei, adica 11. Au trecut 10 minute peste si proprietara Anna, cea calda si prietenoasa a venit la usa noastra vanturand mainile, tipand si batand cu degetul in usa: 11......
.... a fost intregit de un copil de 3 ani, care nesupravegheat (ambii parinti se agitau sa stranga de prin camera si sa duca la masina) s-a lovit si plangea de mama focului.


ce nu se înțelege din postarea asta este:
- dacă aveați sau nu o înțelegere cu proprietara pentru un check-out târziu
- dacă nu aveați nicio înțelegere ce-i reproșați proprietarei?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde ariciul » Mar Iul 24, 2018 4:04 pm

Proprietara calda si prietenoasa ne-a spus in dimineata plecarii, la 9, sa eliberam camera la 11. Mare parte din bagaje erau stranse insa cand ea a venit inca adunam din camera. Copilul scotea, noi bagam, iesea in balcon unul dupa ea. Nu e simplu sa gestionezi situatia. Ea ne-a vazut cu bagajele stranse si tot s-a enervat. Nici macar o data nu a folosit un ton politicos desi noi nu ne-am coborat la nivelul ei. Au trecut 10 minute peste iar doamna care facea curatenie nu era stingherita in vreun fel de noi. Copilul plangea si ea tipa. Frumos tablou, nu?
ariciul
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 22, 2018 11:59 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde ariciul » Mar Iul 24, 2018 4:05 pm

Mai avea si varianta sa ne taxeze inca o ora, dar nu a facut-o. A preferat sa vina si sa bata in usa deschisa, sa ridice tonul si sa creeze o agitatie si mai mare.
ariciul
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 22, 2018 11:59 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde April » Mar Iul 24, 2018 5:36 pm

Nu cunosc vila sau proprietarii.
Am intalnit mai multe situatii similare si am incercat sa aflu motivele pentru care proprietarii sunt, in unele cazuri, foarte stricti cu ora de eliberare a camerei:
- au turisti ce urmeaza a fi cazati, dupa 12 ore de drum, eventual si cu copii; n-ai vrea sa gasesti camera ne-eliberata sau ne curatata;
- curatenia de final este temeinica, nu ca cea facuta pe parcursul cazarii, la cca. 2 - 3 zile si dureaza mai mult;
- unii proprietari angajeaza menajere (cca. 15 euro/ora), nu au libera camera sa faca curat, acestea iau banii si pleaca la urmatoarea cazare;
- prima impresie cand te cazezi este importanta, n-ai vrea sa stai cu nervi tot sejurul.
- si nu in ultimul rand, regulile sunt reguli.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde teo » Mar Iul 24, 2018 6:08 pm

Nici eu nu cunosc vila sau proprietarii știu doar că pe unde am călătorit, în țară sau în afară, în majoritatea cazurilor oficial check-in era în jurul orelor 13-14 iar check-out până în orele 10-11. Orice late check-out se discuta cel puțin cu o zi înainte nu cu 10 minute după.

Și da! :clap:
April scrie:... regulile sunt reguli.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori