Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Mie Iun 10, 2015 3:53 pm

Pt cine are cazare in Potos la vila Irida in vara aceasta, recomand, pot spune "magna cum laudae", rezervat pe booking.com in decembrie cu 30 euro/ noapte, curatenie, eleganta, central, parcare, 2 plite electrice pe care nu le-am folosit nici la cafea pt ca are alaturi taverna Giorgio - tot a lor - camera mare cu balcon mare, etc. gazda super simpatica. Despre vinul casei - 7 euro/l - doar regrete ca am luat prea putin si n-a ajuns in Romania, a fost savurat cu un grec la alta cazare minunata pe continent (voi povesti cand ajung acasa si unde trebuie dar e vorba de satul Akontisma pe care va recomand sa nu-l ocoliti macar odata ).
Limenas - hotel Egeo- lateral de hotel Laios, 35 euro /noapte, cu un mic dejun super variat, parcare, curatenie, wi-fi excelent, desi aproape de ferry am avut liniste si binenteles taverna Mouses, de data asta doar pt mancare (of ! a fost o zi de luni ) si vin, serviti de patron, elegant si plina de straini, celelalte taverne din jur goale.
Si desi nu e locul aici, prima data anul acesta ferry la dus 3 euro/ capatana om, 3,5 euro acelasi craniu la intors, masina 20 euro si/si.
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde Sorina05 » Mie Iun 10, 2015 5:09 pm

Buna,

Stie cineva detalii despre hotelul BLUE SEA BEACH RESORT ** din Skala Potamia? am primit o oferta pt 7 nopti /demipensiune /camera dubla de 550euro.
Din pozele de pe booking arata bine, mi-au spus cei de la agentie ca e nou renovat... dar nu stiu...am unele ..dubii :)

http://www.booking.com/hotel/gr/blue-se ... ailability

Mersi.
Avatar utilizator
Sorina05
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 10, 2015 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Mie Iun 10, 2015 8:24 pm

Eu cred ca e mare pretul, intra singura pe booking.com si alege functie de pret camera, distanta plaja, dotari camera , etc. , musai sa citesti parerile celor ce au fost acolo si vezi si nota. Daca au peste 8 in general (99%) sunt seriosi. Plus ca md sau demipensiune nu merita in Thasos, pierzi atatea bunatati pe care le alegi singura si crede-ma ca te costa si mai putin iar dupa 7 zile daca esti un om cu stomac normal vii cu multe regrete pe care le mai alini O VREME din ce-ai adus. Noi mereu zicem ca ne-ar trebui si o remorca cand venim, vreau sa spun ca la intrarea in tara ne-a bufnit rasul pe amandoi cand am vazut ca i-a deschis portbagajul celui din fata noastra, la noi ar fi fost circ caci orice urma de aer disparuse acolo. Booking.com sunt seriosi, eu beneficiez deja de unele avantaje de cand fac rezervari prin ei. Bafta orice alegi!
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde HHR » Joi Iun 11, 2015 7:10 am

elviramvio scrie:Pt cine are cazare in Potos la vila Irida in vara aceasta, recomand, pot spune "magna cum laudae",


Un sfert din grupul nostru sta la Irida; restul is vis-a-vis.
Randurile tale ne bucura nespus :mrgreen:
Sper ca ati mai lasat vin ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde Sorina05 » Joi Iun 11, 2015 8:50 am

elviramvio scrie:Eu cred ca e mare pretul, intra singura pe booking.com si alege functie de pret camera, distanta plaja, dotari camera , etc. , musai sa citesti parerile celor ce au fost acolo si vezi si nota. Daca au peste 8 in general (99%) sunt seriosi. Plus ca md sau demipensiune nu merita in Thasos, pierzi atatea bunatati pe care le alegi singura si crede-ma ca te costa si mai putin iar dupa 7 zile daca esti un om cu stomac normal vii cu multe regrete pe care le mai alini O VREME din ce-ai adus. Noi mereu zicem ca ne-ar trebui si o remorca cand venim, vreau sa spun ca la intrarea in tara ne-a bufnit rasul pe amandoi cand am vazut ca i-a deschis portbagajul celui din fata noastra, la noi ar fi fost circ caci orice urma de aer disparuse acolo. Booking.com sunt seriosi, eu beneficiez deja de unele avantaje de cand fac rezervari prin ei. Bafta orice alegi!



Pe booking e mai mare pretul decat ce mi-a dat agentia. (550 euro agentie vs 890 euro pe booking!) de asta nu ma bag sa rezerv pe booking si am unele dubii.
Ma gandeam ca voi iesii mai scump cu cina la taverne, in fiecare seara. La hotel imi pica 8 euro/pers. La taverna cred ca e undeva la ~ 15 euro /pers o cina...de asta voiam totusi o demipensiune, chiar daca uneori am chef sa mananc la taverna
Avatar utilizator
Sorina05
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 10, 2015 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde AlinE » Joi Iun 11, 2015 2:03 pm

sigur sunt 7 nopti si nu cumva 7 zile pentru oferta de la agentie?
mi se pare diferenta prea mare intre agentie si booking/preturile listate pe site-ul bluesea.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Joi Iun 11, 2015 3:01 pm

Sorina cred ca trebuie sa inveti sa-ti alegi tu singura functie de ce vrei. Acum am intrat pe Booking.com cautand ceva pt mine si am verificat si locatia ta : in primul rand nota -medie nu ma satisface ( 7,1), exceptand problema cu wi-fi, se pare destul de frecventa in Grecia. Oferta lor la aceasta ora este pt camera 2 persoane/ noapte : 322 lei fara masa, 340 lei cu demipensiune si 469 lei pensiune completa inclusa. Si cred ca ma repet, trebuie sa cunosti putin agentia prin care rezervi, vezi ca nu se ofera peste tot aceleasi conditii celor care cumpara prin agentie fata de cei direct booking sau direct hotel ( acum 2 saptamani in alta zona a Greciei am beneficiat de aer conditionat gratuit fata de cei adusi de o agentie care plateau 5 euro /zi. Am facut un calcul grosier la 4.5 lei/ 1 euro si eu una nu sunt incantata de ce iti ofera agentia, pe insula asta te poti descurca bine avand cazare fara masa, portii bune+salata+carafa de vin+un suc+painea (vorba sotului meu "grecii pun si grau in paine") nu a fost decat rar 28 euro/2 persoane cam 28mai-4 iunie, la care intotdeauna a fost desertul din partea casei, de multe ori luat la pachet. Ai cerut pareri, asta este parerea mea, proaspat dar cu multa durere plecata din Thasos. Vacanta placuta !
Ps; preturile pt masa se refera numai la Thasos si perioada de timp pe care am scris-o, fiecare zona a Greciei are si alte "obiceiuri".
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde Sorina05 » Vin Iun 12, 2015 10:25 am

Eu tot pe booking m-am uitat ...dar preturile sunt mari in general, ca sa nu mai vb de disponibilitatea pt perioada care o vreau (01.sept->08).

Oricum, ptc nu era deloc impacata cu hotelul acela, nu din cauza notei de pe booking ci pt plaja si locatia lui... am cautat pe siteul ce l-am gasit aici pe forum, unde poti contacta direct personalul de la hotel.

Acum sunt in discutii cu o doamna, pt hotelul GOLDEN SAND. Mi-a facut o oferta ft buna zic eu 469 euro/ 7 nopti + mic dejun inclus (separat e 6 euro micul dejun). Sunt pe buget ...chiar pe plus :)) Plus ca sunt incantata de cum arata hotelul si de plaja din fata lui...e chiar pe plaja.
Tipa e foarte pe faza...raspunde bine la mailuri si urmeaza sa fac rezervarea..sper ca azi.

Ceva sfaturi la ce sa fiu atenta cu rezervarea..avand in vedere ca vb direct cu stafful hotelului ? stiu ca dovada ii chitanta de la banca.. nu stiu daca voi primii ceva de la hotel, ceva act.. ? banuiesc ca nu trebuie sa ma strezez ca-mi iau teapa :lol:
Avatar utilizator
Sorina05
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 10, 2015 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Vin Iun 12, 2015 9:52 pm

Sorina fii atenta sa ti se confirme scris (mail) ca vei primi camera pe care ai vazut-o in prezentare, intreaba daca aerul conditionat intra in pret sau trebuie sa platesti separat, daca optezi pt mic dejun intreaba ce ofera - continental, grecesc, etc. si orele cand se serveste, distanta pana la plaja, unii dau distanta in linie dreapta si nu pe drumul care poate fi ocolit sau in panta, vezi cum este cu avansul daca-l dai prin WU pastreza chitanta, daca prin card doar blocheaza o suma urmand sa platesti acolo diferenta sau toata suma si ei sa-ti debloce banii de pe card in 2 zile; important daca rezervi septembrie si dai avans sa te lamuresti cu hotelul care este limita de timp pt renuntare sa poti primi banii inapoi daca nu te mai poti duce; daca mergi cu masina intreaba de parcare daca iti asigura hotelul sau nu. Sunt si alte lucruri de lamurit, de ex. lenjerie si prosoape, eu am avut o cazare foarte buna undeva unde am stiut ca lenjeria si prosoapele erau contra cost dar nu era nici o problema ca am folosit de la mine, rar se intampla dar sunt si astfel de locatii. Si citeste ce au scris si altii referitor la cazari. Vezi ca se poarta diferit cu cei ce se cazeaza prin agentie, direct hotel sau booking, daca anul viitor stii ca vei pleca undeva iti recomand ca de prin noiembrie sa studiezi booking.com si sa incepi sa rezervi sa vezi ce preturi bune gasesti la locatii de care acum nu te poti apropia.Iti faci cont si respecti indicatiile si totul e o.k. deocamdata prin booking. Bafta multa !
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Vin Iun 12, 2015 10:03 pm

Domnu' Sefu' am vazut mesajul si m-am bucurat ca brailenii au gusturi fine la cazari si vin rosu !
Vin am lasat, am regretat dar acum ma bucur ca veti gasi si voi .
E prima data cand va cazati la Irida sau cunostinte vechi ?
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde HHR » Sâm Iun 13, 2015 9:39 am

Prima data.
Eu, din nefericire, nu am mai prins la Irida; sunt din lotul de vis-a-vis. O sa propun, in spirit democratic, ca, dupa prima saptamana, sa facem schimb cu colegii de acolo. :mrgreen:
Cu vinul nu cred sa fie probleme, intrucat ... noi bem de oriunde.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde elviramvio » Sâm Iun 13, 2015 4:56 pm

Si noi tot prima data am fost la Irida dar deja am stabilit legatura pt data viitoare, am fost super incantati. Am ajuns acolo pe un potop urat, doar ca nu aveam broaste-n pantofi, la ferry la bilete pur si simplu am inotat dar gazda care nu terminase curatenia - noi am ajuns pe la 11.30 dimineata - a tinut sa ne astearna covorul la intrarea in vila si ne-a obligat aproape sa calcam pe el. Si foarte corecta la bani, am trimis inainte de sarbatorile de iarna avans pt 2 camere (trebuia sa venim cu un dintar din Galati), amicul s-a razgandit intre timp si fara sa cerem noi gazda ne-a dat avansul lui pana la ultimul cent. Am stat la etaj, nu stiu cum este la parter, la taverna lor am mancat bine si am primit din partea casei fie bautura, fie desert si de aceea spre regretul meu de data asta n-am vazut-o pe Otilia. Va lasa (sau ii lasa pe amicii tai) sa descarce-incarce masina la usa vilei, apoi sa intrebati ca are parcare putin mai sus pe strada. Wi-fi este mai slab, dar ce va conta daca vinu-i bun !
Vreme buna sa aveti si chef !
elviramvio
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 03, 2015 11:13 am
Localitate: Ilfov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 164 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde samyr » Dum Iun 21, 2015 9:08 am

Sorina05 scrie:Eu tot pe booking m-am uitat ...dar preturile sunt mari in general, ca sa nu mai vb de disponibilitatea pt perioada care o vreau (01.sept->08).

Oricum, ptc nu era deloc impacata cu hotelul acela, nu din cauza notei de pe booking ci pt plaja si locatia lui... am cautat pe siteul ce l-am gasit aici pe forum, unde poti contacta direct personalul de la hotel.

Acum sunt in discutii cu o doamna, pt hotelul GOLDEN SAND. Mi-a facut o oferta ft buna zic eu 469 euro/ 7 nopti + mic dejun inclus (separat e 6 euro micul dejun). Sunt pe buget ...chiar pe plus :)) Plus ca sunt incantata de cum arata hotelul si de plaja din fata lui...e chiar pe plaja.
Tipa e foarte pe faza...raspunde bine la mailuri si urmeaza sa fac rezervarea..sper ca azi.

Ceva sfaturi la ce sa fiu atenta cu rezervarea..avand in vedere ca vb direct cu stafful hotelului ? stiu ca dovada ii chitanta de la banca.. nu stiu daca voi primii ceva de la hotel, ceva act.. ? banuiesc ca nu trebuie sa ma strezez ca-mi iau teapa :lol:

Nu te ingrijora in privinta avansului, grecii sunt f. corecti si asa procedeaza majoritatea celor care rezerva direct o locatie
Ieri am fost in zona, am cautat hotel Fedra si am descoperit ca este in aceiasi cladire cu Hotel Golden Sands.
Locatia este superba (chiar ma gandeam sa caut oferte), parcare proprie,WiFi, chiar pe superba plaja..totul arata minunat. Ideea este sa obti o camera la etaj cu vedere la mare, altfel nu prea ai ce vedea... :). Noi am stat pe portiunea de plaja a hotelului Fedra iar sezlonurile si umbrela au fost contra unei consumatii de 7E. Pranzul tot la terasa Fedra, foarte bun, recomand Moussaka-specialitatea casei.
samyr
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 03, 2015 4:40 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 45 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde robyvol333 » Dum Iun 28, 2015 4:02 pm

Buna ziua ,nu stiu daca aici trebuia sa postez ,dar rog moderatorul sa-l munte unde trebuie .
Am un prieten , are un vaucher in Grecia insula Thassos si nu mai poate merge din motive personale. pentru cei interesati sau mai multe detali : Anny Familly's Studios Hotel ,Skalla Kallirachis.TAHSSOSS regim self catering. .5 nopti de cazare..2 persoane,11-16 iulie. 0721.102.086...dancristian.apostolache@gmail.com Va multumesc.
robyvol333
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Apr 29, 2015 12:12 pm
Has thanked: 238 times
Been thanked: 86 times

Re: Oferte Cazare Thassos primite de useri- Sezonul 2015

Mesaj necititde bennydm » Dum Iul 26, 2015 1:20 pm

Acum 2 zile am venit din Thassos,am stat la Hotel Calypso,cand am plecat din tara nu am avut nici o idee despre Scala Prinos sau despre hotel Calypso de aceea am zis sa spun cate ceva din experienta mea aici.Dupa un drum obositor cu autocarul de aproape 20 de ore am ajuns la hotel,de fapt nu e un hotel si un fel de 4 corpuri separate de cladiri fiecare cu 4 camere,conduse cu o mana de fier de patroana care in sapte zile nu am vazuto sa zambeasca niciodata.Ce ma surprins anca de la intrare a fost piscina care este incadrata de palmieri si leandri,care sunt de fapt in toata curtea hotelului.Alt plus este ca marea este foarte aproape de hotel,cam 100 metri,noaptea simti briza marii,si auzi valurile cum se sparg de mal,din camera.La minusuri ar fi camerele foarte mici.Micul dejun cam anost ,acelasi aproape in fiecare zi,dar poti manca cat vrei,e bufet suedez.An camere se face curat zilnic iar prosoapele si lenjeria sau schimbat de doua ori in sapte zile cat am stat.Deci daca stau sa trag linie a fost un concediu reusit si m-as intoarce acolo cu drag,dar cu masina proprie,sa ma pot misca mai mult pe insula.Va salut cu drag si vizitati cu incredere Thassosul fiindca chiar merita. :wave:
bennydm
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 16, 2015 7:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 73 vizitatori