Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Vin Oct 24, 2014 4:43 pm

Prima cazare aleasa in Thassos, in anul 2010.
Fusese călduros recomandata de alți forumisti. Pe buna dreptate!
Rezervarea a mers ușor, administratorul sau proprietarul (?)- dl. Manos, a raspuns surprinzator de repede la toate emailurile, cu raspunsuri la intrebari, clarificari. De apreciat, mai ales prin prisma unor rezervari ulterioare, in alte zone din Grecia, cand asteptam cu saptamanile un raspuns, care uneori nici nu mai venea vreodata.
Am avut unele indoieli privind localitatea Potos, erau opinii ca nu e cea mai recomandabila zona, ca e plaja aglomerata.
Dar cazarea la Christin Apartments s-a dovedit a fi fost una dintre cele mai bune alegeri pentru Thassos.
Aplasament si in centru si pe tarm, vedere la mare (am stat in corpul cu apartamente, ai si terasa la intrare si balcon). Daca alegeti bungalows aveti avantajul statului "la curte", cu gradina in fata ușii, copii se pot juca sub ochii voștri.
Curte mare, umbra, mașinile stau bine, in Potos parcarea poate fi o problema.
Curatenie luna, liniste.
Dl. Manos ne-a asteptat cu o bere rece in foișor, supa drum a fost o surpriza plăcută. Sfaturi, recomandări, discret si prezent.
In prima noapte am tot auzit un hârjâit, nu știam de unde vine. Când i-am spus, pana am venit din plimbări, creanga buclucașă - se freca de acoperis, era la poarta, chemase un om si rezolvase. Si cu scuze, ca ne-a deranjat odihna... rar asa ceva.
Ca punct de plecare / sosire in / din plimbări prin insula a fost perfect. Cand ne întorceam, găseam liniște, umbra, o curte plina de verdeață, foișor, iar vederea apusului este mirifica.
Taverna Irene la doi pași, bakery la poarta - ce am mai cautat in alte zone ACELE dulcegării si plăcintele cu spanac, supermarket - următoarea curte. Dimineața dădeam o fuga si veneam cu plăcinte calde.
Nu am multe poze, pe vremea aceea nu pozam nici cazări, nici mâncare....după ...m-am adaptat la cerințe ;). Asta e site-ul, pozele sunt reale http://www.christin.gr/
Sa nu uit, la plecare, dl. Manos iar ne-a surprins cu un mic cadou, o sticla de vin grecesc.
RECOMAND Christin Apartaments!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Vin Oct 24, 2014 5:18 pm

Din balcon. La cafeluta de dimineata.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Vin Oct 24, 2014 5:28 pm

Portița din curte dadea direct pe țărm, o mica plaja "privata" ascunsa de priviri, doar pentru "rezidenti".
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde gabrielat » Mar Ian 06, 2015 11:50 am

preturi pt. anul acesta primite pe mail de la Christin pt perioada 25 iul-03 aug: cam 2 pers=75 euro;cam 2+1 pers=79/euro;apartament 4 pers=100 euro/noapte
gabrielat
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Apr 02, 2014 2:29 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 29 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde Emix » Sâm Feb 28, 2015 11:12 pm

Mihaela scrie:Cu mare placere! Daca mai ai intrebari si iti putem raspunde o vom face cu placere.

Multumesc.
Am mai cautat pe forum si pe alte situri si am gasit ceva ce mi se pare potrivit pentru noi. E vorba despre Christin apartments, in Potos. Am primit si o oferta din partea lor si mi se pare in regula (90 euro/noapte). Ma intreb daca e intradevar asa cum se autorecomanda: zona linistita, curat,plaja cu nisip foarte aproape (50-60 m), magazine si taverne in apropiere (nu stiu daca sunt taverne la care se mananca bine sau nu). Credeti ca e recomandabil? Nu am gasit puncte slabe pana acum si mi se pare cam greu de crezut ca e perfect... A stat cineva aici?
Emix
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 27, 2015 11:31 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde Ade » Sâm Feb 28, 2015 11:25 pm

Pretul mai include si altceva in afara de cazare?
Oricum ca regula generala toate preturile se negociaza la greci ;)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde Emix » Sâm Feb 28, 2015 11:28 pm

Numai cazarea. Dar e pentru 5 persoane.
Emix
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 27, 2015 11:31 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Sâm Feb 28, 2015 11:30 pm

Emix scrie:
Mihaela scrie:Cu mare placere! Daca mai ai intrebari si iti putem raspunde o vom face cu placere.

Multumesc.
Am mai cautat pe forum si pe alte situri si am gasit ceva ce mi se pare potrivit pentru noi. E vorba despre Christin apartments, in Potos. Am primit si o oferta din partea lor si mi se pare in regula (90 euro/noapte). Ma intreb daca e intradevar asa cum se autorecomanda: zona linistita, curat,plaja cu nisip foarte aproape (50-60 m), magazine si taverne in apropiere (nu stiu daca sunt taverne la care se mananca bine sau nu). Credeti ca e recomandabil? Nu am gasit puncte slabe pana acum si mi se pare cam greu de crezut ca e perfect... A stat cineva aici?

Da, eu am stat. Am povestit aici: viewtopic.php?f=6&t=480
Tot acolo iti raspund, daca mai ai intrebari referitoare la Christin.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Intreaba aici ... si noi iti raspundem !

Mesaj necititde Ade » Sâm Feb 28, 2015 11:38 pm

Emix scrie:Numai cazarea. Dar e pentru 5 persoane.

Ok, uitasem ca sunteti 5, credeam ca pt 2 :crazy:
Cred ca se mai poate negocia un minus 5-10%
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde Emix » Sâm Feb 28, 2015 11:42 pm

Multumesc. Cred ca aici vom merge... abia astept!
Pentru bungalow B ne-a oferit cazare cu 90 euro/noapte in august.
Ce stiti despre modul de plata. Daca as face rezervare acum, cam ce procent din suma totala ar trebui sa achit?
Emix
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 27, 2015 11:31 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Sâm Feb 28, 2015 11:48 pm

Noua ne-a cerut ca avans pretul pe 3 nopti (din 7). Am trimis banii prin Western Union.
Ne daduse si un cont la ALPHA-BANK.
Ii ceri sa-ti confirme pe email ca i-a primit.
Manos e serios, raspunde repede, stie engleza, e amabil.

Iti recomand ca in corespondenta sa intrebi si despre politica de anulare a rezervarii. In 2010 cand am stat acolo nu am intrebat, ca sa-ti dau un posibil raspuns.
In anii urmatori, pe unde am facut aranjamente de cazare am stabilit dinainte. Nu a fost cazul sa anulez, dar e bine sa ai convenit si aspectul asta.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde Emix » Dum Mar 01, 2015 12:15 am

Asa voi face. Mersi.
Emix
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 27, 2015 11:31 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde shine » Mie Mar 11, 2015 1:07 pm

i-am scris lu` domnu` Manos. Sper sa imi raspunda pozitiv. Nu de alta, dar suntem vreo 14 oameni in lista de asteptare.
Pare misto din ce vad pe aici, totusi mi-e frica sa nu fie galagie mare pe plaja, ca vad ca e parcare de masini si barci si ma astept sa vina tot felul de teribilisti...
shine
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 11, 2015 12:42 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 43 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde adriaticad » Sâm Noi 07, 2015 10:25 pm

Buna Apri!
In căutările noastre pentru vacanta din 2016 am ales mai multe locații din zona Potos - San Antonio pentru cazare la sfârșitul lunii iunie ,mai precis in perioada 26 iunie -4 iulie , printre care si aceasta locație despre care am citit pe forum .
http://www.christin.gr/index.htm
Te rog frumos sa -mi dai câteva detalii cu privire la amenajarea spatiilor de cazare tip A si B ,dispunerea lor si ceea ce ar trebui sa știu înainte de a cere o oferta de preț si rezervare ferma .Cum a decurs negocierea cu dl Manos ? Care este poziția locației mai exact .. m-ar ajuta o captura pe Google map ... ? Please help me :) Multumesc ! Adriaticad
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Christin Apartments and Bungalows Thassos - POTOS

Mesaj necititde April » Dum Noi 08, 2015 9:13 am

Luni dimineata iti raspund mai pe larg, cred ca am in calculatorul de la birou niste notite.
Am stat acolo in 2010, s-ar putea sa se mai fi schimbat conditiile....daca n-au renovat de atunci.
Deci considera informatiile cu un grad de perimare.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


cron