Aeolis Thassos Palace - Astris

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Aeolis Thassos Palace - Astris

Mesaj necititde teodoravilcea » Dum Mar 30, 2014 9:52 am

Ati fost la Aeolis? :think:

Ce parere aveti despre servicii si cazare?

Multumesc! :thumbup:
teodoravilcea
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 30, 2014 9:36 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Aeolis Thassos Palace - Astris

Mesaj necititde Delphinash » Lun Mar 31, 2014 9:10 am

Asta e hotelul ala de nu stiu cate stele care arata f bine dar care nu ofera prea multe?
Eu am auzit, nu am fost, ca nu ar fi prea ok la mancare si sevicii, e in the middle of nowhere...trebuie tot timpul sa iei masina si sa pleci chiar si seara daca nu ai ce face in hotel. Stiu ca masa oferita nu e de nivel de 4 stele. am inteles ca panaroma este f frumoasa doar ca n-ai o plaja functionala..Asta e ce am citit eu pe net de el si ce mi-au spus altii de acolo. Acum e alegerea fiecaruia ce ii place sa faca in vacanta, ce optiuni prefer pt petrecerea timpului, mai ales seara, etc. Sunt ceva info despre acest hotel daca dai o simpla cautare pe google. Desigur, ideal ar fi sa vina cineva care a stat acolo si sa ne souna dar slabe sanse...e deschis in 2011 parca si putini de la noi au stat.

http://www.aeolis-thassos.gr/?page_id=161
Poza 14 iti cam indica unde esti fata de o plaja. Inteleg ca e aproape de Giola deci in pustietate, si ca sa cobori pana la plaja mai e cum mai e, dar ca sa urci inapoi ..e cam greut. El arata bine in pozele de pe site dar impresiile cam uratele zic eu...
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Aeolis Thassos Palace - Astris

Mesaj necititde teodoravilcea » Vin Iul 11, 2014 1:24 pm

Pana la urma am ajuns la Aeolis si nu regret nicio secunda ca am facut aceasta alegere :thumbup:
Hotelul este foarte curat, camerele sunt mari, luminoase...
Exista o mica plaja cu pietris chiar langa hotel (se coboara cam 2-3 minute pe niste scari), dar noi am fost la Psilli Ammos - 4 minute cu masina de hotel (inspre Potos). Accesul pana la aceasta plaja se facea cu o masina pusa la dispozitie de hotel.
Relativ aproape de hotel se mai gaseste si celebra Gyola (acel mic lac in stanca, alimentat cu apa de valurile marii) - se ajunge acolo cam in 20-25 min de mers pe jos. Drumul e destul de greu pentru cei care nu au conditie fizica... Am facut imprudenta sa mergem acolo in miezul zile, dupa plaja si am crezut ca nu mai ajung inapoi la hotel :lol: :lol: :lol:
Referitor la mancare, noi am avut all inclusive si mancarea a fost suficienta si destul de variata.
Intr-adevar hotelul e mai izolat, dar pana in Potos erau 7 km, iar taxiul a costat 10euro/cursa... noi am plecat cate 5 intr-o masina asa ca a fost ok.
In concluzie, noua ne-a placut si amplasarea hotelului si conditiile oferite.
teodoravilcea
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 30, 2014 9:36 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Aeolis Thassos Palace - Astris

Mesaj necititde mischaela » Vin Iul 11, 2014 1:57 pm

scarile de la aelios catre plaja ... vazute din parcarea de la giola de unde mai cobori destul pana la giola.
eu nu as zice ca acest hotel are plaja ...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 56 vizitatori


cron