Hotel Studios Liberty - Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Studios Liberty - Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Mesaj necititde sorindrag » Mar Feb 04, 2014 9:39 pm

Anul trecut în perioada 21 august – 3 septembrie am fost cazați la Hotel Studios Liberty în Chrissi Ammoudia (Skala Panagia). Rezervarea am făcut-o in primele zile ale lui ianuarie direct intrând in contact prin e-mail cu proprietarul.
liberty1.jpg
Hotelul este situat la 50 metri de superba plaja Golden Beach (2 -3 minute de mers pe jos), pe o străduța în pantă destul de abruptă!, perpendiculară pe drumul principal. ( din fericire însă este la începutul pantei). Are 2 supermarketuri în apropiere (la 5 – 7 minute distanţă). În drumul spre/dinspre plajă poți trece pe lângă (sau prin) câteva magazinașe de suveniruri şi articole de plajă, o terasă cu mâncare bună şi la preț acceptabil, o cafenea sau o pizzerie.
Un mare plus, pe care l-am apreciat de cum am ajuns, îl oferă parcarea proprie cu 10 - 12 locuri (din care 6 locuri acoperite).
Hotelul este frumos, curat, plin de flori atât la intrare, cât în interior
Camera era spaţioasă, curată, dotată cu aer condiționat (funcțional) şi mobilier nou : un pat dublu, un fotoliu pat, o masă de bucătărie cu 4 scaune, o măsuță de machiaj, dulap de haine (cu seif în interior) şi televizor . Chicinetă are frigider, plită electrică, hotă, filtru de cafea şi veselă necesară (oale şi tigăi, farfurii, câni, pahare, tacâmuri, inclusiv ibric pentru cafea/ceai). Balconul este mare şi are o măsuță cu 3 scaune şi un uscător de rufe, ușa de la balcon fiind prevăzută cu plasă de țânțari. Televizorul este conectat la antenă de satelit. Majoritatea programelor sunt în limba greacă, dar se poate prinde şi ProTv, BBC, Eurosport. Internet WiFi de calitate bună.
Curățenie în camera sa făcut zilnic, prosoapele se schimbau la 2 zile iar așternuturile se schimbau la fiecare 3 zile.
Proprietarul Stelios Kontis te întâmpina cu brațele deschise si cu zâmbetul pe buze, încercând zilnic cum te vedea să-ţi fie de ajutor cu recomandări despre locurile, magazine şi taverne ce pot şi trebuie vizitate. Vorbește foarte bine engleza, iar mama lui vorbește germana. Ținând cont însa de numărul mare de romani care au început să-i treacă pragul hotelului, e posibil ca la anul asta când o să-l întâlnesc Stelios să vorbească şi limba română
Site-ul oficial : http://www.libertyhotel.gr/en/index.html
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Hotel Studios Liberty - Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Mesaj necititde doruantemir » Mie Mai 28, 2014 8:12 pm

Cat te-a costat un sejur ?
doruantemir
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 28, 2014 8:04 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Hotel Studios Liberty - Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Mesaj necititde sorindrag » Joi Mai 29, 2014 2:48 pm

doruantemir scrie:Cat te-a costat un sejur ?

anul trecut am dat pe zi 40 pentru 21-25 august si restul 35
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Hotel Studios Liberty - Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Mesaj necititde demential » Vin Ian 16, 2015 9:40 am

* Pentru utilizatorii inregistrati si activi (minim 10 postari) http://www.forumthassos.ro se ofera un voucher de reducere de 10% / rezervare.
Utilizatorii inregistrati pot solicita voucherul de reducere trimitand un mesaj privat utilizatorului "Publicitate".
Voucherul poate fi folosit in perioada mai-octombrie 2015 :arrow: viewtopic.php?f=78&t=531
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori