Olivera Apartments - Skala Rachoniu

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Olivera Apartments - Skala Rachoniu

Mesaj necititde AlinE » Sâm Feb 01, 2014 11:35 pm

Am stat in aceasta locatie in anul 2013. Cu toate ca am stat 16 nopti, nu am apucat sa fac poze la locatie, si nici prea multe nu am de spus, asa ca poze le gasiti pe: http://www.apartments-olivera.gr/

Am inchiriat initial pentru 14 nopti si am decis la fata locului sa mai luam 2 nopti ajungand la 39 Euro/apartament.
Locatia - Olivera Apartments se afla pe drumul principal in Skala Rachoni in zona benzinariei Revoil si la aproximativ 600 m de supermarketul Latsouris si 500 m de plaja din zona portului. Anul trecut in 2012 avea magazinul Rouben - cu miere, uleiuri si alte prostii.
Apartamentul nr. 2, pe care l-am inchiriat era la parter cu veranda avand gresie pe jos. Camerele erau foarte spatioase, exceptand baia, care cam peste tot in grecia este micuta. Mobilierul este vechi si de aici diverse probleme cu dormitul, scartia patul si se misca salateaua cand se intorcea careva in pat (asta in dormitor) si in sufrageria nu se prea putea dormi pe canapea. Un alt minus a fost lipsa plaselor de tantari.

Curatenie nu prea s-a facut, schimbat asternuturile si prosoapele de 2 ori in 16 zile, de gunoi ne ocupam noi.

Si inca o problema, din punctul meu de vedere, foarte ciudata, imi era frica sa aduc copilul seara sau la pranz in apartament, deoarece il bagam practic cu forta si cu plansete, problema pe care am observat-o si la alte familii cu copii mici. Dimineata cum se trezea, disparea din camera si vroia sa intre in masina.

Parcarea neamenajata pe pamant si la umbra maslinilor, evident am vrut sa fac pe smecherul sa parchez intre doi maslini si era sa raman cu masina suspendata, era o groapa pe care nu am vazut-o din cauza intunericului, fiind in prima seara si nici semnalizata cumva.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 34 vizitatori