Mylona Residence - Skala Rachoniu

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Mylona Residence - Skala Rachoniu

Mesaj necititde AlinE » Mie Ian 29, 2014 12:49 pm

Asa cum am spus intr-un alt post, in anul 2012, avand oferta de 50 euro/camera dubla si avand nevoie de 2 camere, am decis sa inchiriem un apartament. Dupa ceva cautari am dat de Mylona Residence din Skala Rachoni, avand apartamente cu 1 dormitor (apartament Artemis si Ioana) si 2 dormitoare (apartament Debbie, Matina si Vicky).
4258.jpg
Noi ne-am decis la Apartamentul Artemis, suficient pentru dorintele noastre (3 persoane+1 copil mic).
Contactul pentru rezervare l-am avut cu Arabella Rodrigues, care se ocupa de multe locatii de cazare din Skala Rachioni si Skala Potamia/Golden Beach, posibil si in alte localitati din Thassos. Arabella unsa cu toate alifiile, dar am reusit sa luam apartamentul la 53 Euro/noapte (o reducere de 7 Euro/noapte).
Se percepe o garantie - 100 Euro (nu am avut probleme asa ca i-am recuperat la plecare).
http://www.thassos-holiday-rentals.com/ro/artemis

Locatia - complexul de apartamente se afla in zona portului din Skala Rachoni si Tavernele Sakis / Gorgona, pe cealalta parte a soselei principale spre munte, intr-o livada de maslini (ce a mai ramas din livada respectiva) - 250 m in linie dreapta pana la plaja sau 350 m cu masina pana la plaja din zona tavernelor mai sus mentionate.

Apartamentul este spatios, nou (dat in folosinta undeva in 2010/2011), situat la parter (veranda cu iarba). Mobila de asemenea noua, achizitionata din Ikea.
Curatenie nu cred ca s-a facut, dar nici nu a fost cazul. Lenjeria de pat si prosoapele se schimba de 2 ori pe saptamana.
Parcarea este neamenajata, la umbra maslinilor sau pe drum in spatele complexului, locuri suficiente de parcare.
Internetul nu prea m-a pasionat, am avut vreo 2 incercari de conectare, dar nu cred ca am notat bine parola sau ne-a dictat-o prost.

Proprietarii stau in acelasi complex si nu prea au treaba cu engleza, deci foarte greu de vorbit cu ei daca apare vreo problema.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori