Haus Theopoula - Potos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Lun Ian 13, 2014 12:48 pm

Anul trecut am stat in Potos la Haus Theopoula, destul de aproape de centru la vreo 5 min de mers pe jos si destul de aproape de ambele plaje: potos si san Antonio. Viluta e situata pe o straduta asa ca nu exista vedere la mare, doar catre gradini. Eu am stat undeva la parter si oricum nu vedeam nimic, aveam in fata camerei o terasa unde se putea lua masa. Erau cateva camere care aveau intrarea direct din curte iar pt celelalte de la etaj se intra intr-un hol. A mea era cu intrare din curte.
Camera era mare, eu am nimerit cu 3 paturi desi am stat singura. patul suplimentar cat si celelalte 2 erau mari, incapeau lejer vreo 5 personae poate chiar 6 :D
Avea o chicineta mica, mica dar destul de utilata, gaseai sa iti faci cate ceva acolo doar ca era f inghesuita. baia...ca toate baile din astfel de vile mai vechiute, mica, fara perdea macar la dus....modesta, foarte modesta. Un TV f mic care nu mergea decat pe vreo 2 programe amarate si care se stingea frecvent. Mobila veche...

La cerere am primit chiar si un uscator de feon, dina ala ntic de prin anii 90 dar a fost util :D
Proprietara a fost draguta doar ca ne-am vazut doar la venire, mi-a dat cheile si dusa a fost. In 7 zile cat am stat nu a trecut nimeni sa faca curat, sa schimbe prosoape/lenjerie sau sa ma intrebe ceva...Desi ea sta la casa de langa. Nici cand sa plec nu am gasit-o asa ca am lasat cheile in usa si am plecat :D
Pretul nu a fost mic, 40 de euro pt nimic...Cel mai mult asta m-a deranjat ca nu au facut curat, nu suport sa vin "acasa" si sa gasesc nisip pe jos care inevitabil intra, sau pe lenejrie...oricat te-ai spala tot lasi urme in 7 zile. Nu mai spun prosop ...venind cu avionul mi-a fost greu sa car multe cu mine asa ca de obicei renunt la prosoape stiind ca trebuie sa gasesc.

Nu as putea nici sa o recomand dar nici sa zic ca e oribil....e f modest...la un pret generos :D
Eu nu am gasit nicio impresie pe net despre aceasta vila asa ca sper sa fie de folos cuiva. Poze n-am prea multe ca n-am avut ce poza :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Catalin S. » Mie Ian 15, 2014 1:42 pm

Mi-a placut asta cu "pretul nu a fost mic - 40 euro pentru nimic"... :clap:

Delphinash, nu ma injura... dar nu ti-a lasat macar un mop - ceva? Sa nu-mi spui ca ai stat asa 7 zile in asteptarea aleia? :shock:
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Mie Ian 15, 2014 2:07 pm

Catalin S. scrie:Mi-a placut asta cu "pretul nu a fost mic - 40 euro pentru nimic"... :clap:

Delphinash, nu ma injura... dar nu ti-a lasat macar un mop - ceva? Sa nu-mi spui ca ai stat asa 7 zile in asteptarea aleia? :shock:


Pai cum nu? era pus strategic la usa cu tot cu matura, ceva de genul "daca vrei curatenie, fa-ti..." si am facut, ce sa fac ? ca doar eram in vacanta :D
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Catalin S. » Mie Ian 15, 2014 2:56 pm

Am avut si noi in Astris un mop la baie, dar daca se nimerea proprietara sau fata ei prin preajma, pe terasa, se supara sa dam noi... si ni-l lua din mana sa dea ea. Frumos, ce sa zic. :clap:

Nu mai vorbesc de faptul ca a fost mai ieftin decat la tine... :D
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde almona » Mie Ian 15, 2014 3:44 pm

Delphinash scrie:
La cerere am primit chiar si un uscator de feon, dina ala ntic de prin anii 90 dar a fost util :D
Proprietara a fost draguta doar ca ne-am vazut doar la venire, mi-a dat cheile si dusa a fost. In 7 zile cat am stat nu a trecut nimeni sa faca curat, sa schimbe prosoape/lenjerie sau sa ma intrebe ceva...Desi ea sta la casa de langa. Nici cand sa plec nu am gasit-o asa ca am lasat cheile in usa si am plecat :D


Să înţeleg că banii ţi i-a luat toţi înainte, sau cel mai târziu când ţi-a dat uscătorul de păr? Ori i-ai lăsat la plecare sub pernă? :lol:
Schimbă ceea ce stă în puterea ta să schimbi, ia aşa cum este ceea ce nu poţi schimba, fi înţelept şi fă diferenţa!
almona
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Ian 08, 2014 10:37 am
Localitate: Bucureşti
Has thanked: 83 times
Been thanked: 175 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Lun Mar 10, 2014 5:53 pm

Camera a fost platita integral la inceput, inainte de sosire, mi-a rezervat-o cineva de acolo.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 10, 2014 5:56 pm

Delphinash scrie: mi-a rezervat-o cineva de acolo.


Eeeee. Pai de ce nu spui asa!? Deja ma revoltam.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Dorin18 » Lun Mar 24, 2014 4:34 pm

Pai poate pretul era de 40E pentru toate paturile din incapere indiferent ca sta 1 persona sau cinci.De ce nu ai intrebat ca sa stim pe viitor sa mergem mai multi la pretul asta.
Dorin18
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 13, 2014 4:54 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Haus Theopoula - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Lun Mar 24, 2014 4:39 pm

Dorin18 scrie:Pai poate pretul era de 40E pentru toate paturile din incapere indiferent ca sta 1 persona sau cinci.De ce nu ai intrebat ca sa stim pe viitor sa mergem mai multi la pretul asta.


Cu siguranta era pt toate paturile. N-am avut pe cine sa intreb... Eu am avut aceasta rezervare facuta de cineva de acolo, asa mi-a gasit asa am luat. Eu pe doamna nu am vazut-o decat la venire si, seprand ca o sa ne mai intalnim, nu am pus multe intrebari.
Eu cred ca se poate sta f bine la aceata vila, trebuie doar sa vb cu doamna si probabil vine sa faca si curat.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori