NISTERI BEACH

Informatii despre toate plajele din Thassos

NISTERI BEACH

Mesaj necititde gabriel » Dum Feb 23, 2014 8:47 pm

NISTERI BEACH

P1050540.JPG
Localizare:

- la 2km de capitala insulei Limenas, pe drumul spre Prinos

Accesibilitate:

- acces facil la plaja
- locuri de parcare langa plaja

Plusuri:

- plaja destul de intima, cu nisip fin;
- amenajata cu sezlonguri si umbrelute;
- intrare foarte de lina in apa cu nisip fin (exceptie primul metru la intrare care are pietre);
- apa smarald foarte curata si transparenta, fara valuri, senzatie de piscina fara sfarsit :)
- priveliste frumoasa catre insula dintre Keramoti si Thassos si catre Limenas;
- favorabila pentru snorkeling;
- Taverna cu mancare buna.

Minusuri:

- se poate ajunge doar cu masina, izolata de alte localitati.

Conditii de inchiriere sezlonguri + umbrela:

- 6 sau 7eur/ 2 sezlonguri + 1 umbrela
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

NISTERI BEACH

Mesaj necititde gabriel » Dum Feb 23, 2014 9:02 pm

mai adaug cateva poze:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde demential » Dum Ian 11, 2015 5:25 pm

gabriel, exista si spatiu doar pentru prosop ?
in banii de sezlong intra si consumatia ?
n-am oprit niciodata la aceasta plaja ... merita ? :) in prima poza este Limenas-ul ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde Ade » Dum Ian 11, 2015 5:31 pm

Raspund eu cu un update, acum 3 ani banii erau doar "chirie", anul trecut includeau cate o bautura/sezlong. Este si loc pentru prosop. Construiau ceva in iulie 2014, poate un alt barulet ceva?! Vedem in iunie 2015, intenitionam sa mergem, e una din plajele favorite.
Am si incercat sa obtinem cazare anul trecut la vila cu acelasi nume, dar preturile putin mari ne-au descurajat, oricum e o locatie perfecta pentru cine vrea sa se rupa de lume pentru cateva zile si doar sa vegeteze, cu avantajul vecinatatii cu Limenas cand te plictisesti de "ruptul de lume" :)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde gabriel » Lun Ian 12, 2015 9:21 pm

demential scrie:gabriel, exista si spatiu doar pentru prosop ?
in banii de sezlong intra si consumatia ?
n-am oprit niciodata la aceasta plaja ... merita ? :) in prima poza este Limenas-ul ?

Ade scrie:Raspund eu cu un update, acum 3 ani banii erau doar "chirie", anul trecut includeau cate o bautura/sezlong. Este si loc pentru prosop. Construiau ceva in iulie 2014, poate un alt barulet ceva?! Vedem in iunie 2015, intenitionam sa mergem, e una din plajele favorite.
Am si incercat sa obtinem cazare anul trecut la vila cu acelasi nume, dar preturile putin mari ne-au descurajat, oricum e o locatie perfecta pentru cine vrea sa se rupa de lume pentru cateva zile si doar sa vegeteze, cu avantajul vecinatatii cu Limenas cand te plictisesti de "ruptul de lume" :)

si ca sa adaug si eu ceva, are o padure pe o parte de plaja, la fel ca si Dassilio Prinos :thumbup: viewtopic.php?f=39&t=278
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde amic » Lun Aug 03, 2015 7:05 pm

Nu este nici un mijloc de transport in comun care sa te duca de la Limenas la aceasta plaja? sau se poate merge pe jos?
amic
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 03, 2015 6:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde Ade » Lun Aug 03, 2015 8:59 pm

amic scrie:Nu este nici un mijloc de transport in comun care sa te duca de la Limenas la aceasta plaja? sau se poate merge pe jos?

Sunt niste autobuze, dar am inteles ca e foarte rarefiat orarul si nici nu se respecta intocmai.
Am vazut ca vin oameni si pe jos pe marginea soselei, sunt 2-3 km, depinde si in ce parte a Limenasului ai cazarea. Cred ca ar merge drumul facut daca pleci dimineata devreme si stai toata ziua, cam greu daca vrei sa te intorci la pranz pe canicula.
In orice caz cu 1-2 km inainte e plaja Tarsanas, daca nu te tin puterile sa ajungi pana la Nisteri poti poposi aici.
Vacanta placuta!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: NISTERI BEACH

Mesaj necititde Ade » Lun Aug 03, 2015 9:22 pm

Daca tot veni vorba, sa va lovesc cu niste poze promotia 2015.
image.jpg
Noutati: s-a mai extins spatiul cu sezlonguri, a aparut un barulet-terasuta, partea buna e ca are si toaleta acolo si nu mai trebuie urcat in hotel. Preturile au ramas la fel: 6 eur 2 bauturi cu rezervarea sezlongurilor.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times


Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori