Faze de toata lauda

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Mar Dec 29, 2020 5:13 pm

133325441_3859820344050222_5045972527049847733_n.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde demential » Mar Ian 05, 2021 1:09 pm

"Plata dumneavoastră online cu numărul 100584558522, efectuată prin Sistemul National Electronic de Plata Online, a fost înregistrată la data de: 05.01.2021 12:15:43
Atașamentul acestui email conține dovada dumneavoastră de plată."
Pentru propasirea patriei mama, azi mi-am platit impozitele cu demnitate si mandrie de dac, cu speranta ca acolo in tara, pentru parintii si prietenii mei, acei 234 ron va vor aduce drumuri bune, sistem medical bun, scoli bune.
Asta pentru ca nu am vrut sa fac ce zice HAUR.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Mar Ian 05, 2021 3:06 pm

demential scrie:"Plata dumneavoastră online cu numărul 100584558522, efectuată prin Sistemul National Electronic de Plata Online, a fost înregistrată la data de: 05.01.2021 12:15:43
Atașamentul acestui email conține dovada dumneavoastră de plată."

Patria veșnic recunoscătoare!

demential scrie: Pentru propasirea patriei mama, azi mi-am platit impozitele cu demnitate si mandrie de dac, cu speranta ca acolo in tara, pentru parintii si prietenii mei, acei 234 ron va vor aduce drumuri bune, sistem medical bun, scoli bune.

Fck! Drumuri, spitale, școli?...... Păi dă tunelurile dă supt Bucegi nu-ți pasă nici măcar umpic? :roll: Thassian fără inimă ce iești!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde demential » Mar Ian 05, 2021 5:32 pm

Am auzit ca e doar fictiune de prostit prostii...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Dum Apr 04, 2021 2:03 pm

Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Apr 04, 2021 2:31 pm

Deci se poate (2)! "Instanța a decis arestarea a 14 dintre protestatarii reținuți pentru incidentele de luni noapte"

https://spotmedia.ro/stiri/eveniment/in ... uni-noapte
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iun 25, 2021 12:31 pm

Dimineață citii că europarlamentarii usr în principal votară pentru dreptul bărbaților de a naște. Acum imi explic vehemența și ura cu care erai înfierat dacă spuneai ceva rău de usr și sunt de acord cu aceștia din urmă. Au și ei dreptul să-și facă un rost în viață.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Sâm Iun 26, 2021 7:56 am

De fapt este vorba de dreptul persoanelor transgender de a beneficia de asistenţă pe durata unei sarcini ! Eu asta am înţeles din raportul Matic: https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 314_RO.pdf
Iar introducerea educaţiei sexuală în programa şcolară chiar este de toată lauda!
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iun 26, 2021 6:17 pm

dowdow scrie:De fapt este vorba de dreptul persoanelor transgender de a beneficia de asistenţă pe durata unei sarcini ! Eu asta am înţeles din raportul Matic:

Am înțeles ce vrea să ne transmită autorul în opera sa. Nu am nimic cu asta sau cu schimbarea de sex. Ba aș propune să-l păstreze și pe cel vechi că nu se știe când o fi de trebuință. Problema e că, dacă natura a hotărât ceva, poți schimba voința naturii dar nu pe banii mei. Eu contribui la asigurările de sănătate ca să fiu asigurat și să ajut persoanele cu probleme de sănătate.
Iar introducerea educaţiei sexuală în programa şcolară chiar este de toată lauda!

Să amintesc de "masturbarea timpurie"? Nu, că e super discutată. Privind înapoi, nu prea am simțit nevoia să fiu educat sexual și de lăudat, slavă domnului, am fost lăudat la viața mea. :D
Lăsând gluma la o parte, eu consider că "educația" de care vorbești intră exclusiv în atribuțiile părintelui sau tutorelui.

În încheiere întreb și eu retoric, ce naiba înseamnă votul celor de la PSD?! Oare înseamnă că vor să nască prin cezariană? Bre dom Manda! Haide bre că nu de asta vă trimeseră votantii PSD ului acolo!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Sâm Iun 26, 2021 6:48 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:De fapt este vorba de dreptul persoanelor transgender de a beneficia de asistenţă pe durata unei sarcini ! Eu asta am înţeles din raportul Matic:

Am înțeles ce vrea să ne transmită autorul în opera sa. Nu am nimic cu asta sau cu schimbarea de sex. Ba aș propune să-l păstreze și pe cel vechi că nu se știe când o fi de trebuință. Problema e că, dacă natura a hotărât ceva, poți schimba voința naturii dar nu pe banii mei. Eu contribui la asigurările de sănătate ca să fiu asigurat și să ajut persoanele cu probleme de sănătate.
Iar introducerea educaţiei sexuală în programa şcolară chiar este de toată lauda!

Să amintesc de "masturbarea timpurie"? Nu, că e super discutată. Privind înapoi, nu prea am simțit nevoia să fiu educat sexual și de lăudat, slavă domnului, am fost lăudat la viața mea. :D
Lăsând gluma la o parte, eu consider că "educația" de care vorbești intră exclusiv în atribuțiile părintelui sau tutorelui.


Natura mai are şi erori, care trebuie corectate dacă se poate...un transgender poate avea "dotări" naturale aparţinând unui gen, dar gândire şi comportament al genului opus...Şi o persoană trans munceşte, deci cotizează la CAS...nu cred că putem alege unde anume se duc banii cotizaţi.
Educaţia sexuală, nu cred că înseamnă doar masturbare...cred că mai degrabă este CÂND, CUM, DE CE, CE IMPLICĂ un act sexual şi cred că se adresează ÎN PRIMUL RÂND copiilor cărora părinţii şi tutorii legali NU FAC ASTA...din diverse motive ( educaţie precară, subiect tabu, convingeri radicaliste). Să nu uităm că suntem în top la adolescente mame ! Privind înapoi da, poate părea fără rost, noi am fost altă generaţie...privind în prezent însă cred că e binevenită !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 28, 2021 9:24 am

dowdow scrie:Natura mai are şi erori, care trebuie corectate dacă se poate..

Natura niciodată nu are erori, iar noi nu avem ce corecta. În istoria recentă vei găsi multe aberații d' astea care incercau să modifice omul. Naziștii căutau să facă rasa aeriană. Comuniștii vroiau să facă omul nou. Toate aberațiile astea s-au dus dracu iar natura si-a urmat cursul ei făcând arienii și oamenii noi pe care a vrut ea.
.Şi o persoană trans munceşte, deci cotizează la CAS...nu cred că putem alege unde anume se duc banii cotizaţi.

Acum o perioadă de timp erai mânios tare că un copil a murit datorită practicii barbare a botezului, cum te exprimai tu. Ai idee câți copii suferă de boli grave iar mulți dintre ei pierd lupta din lipsa banilor care să susțină tratamentul? Stii câte medicamente vitale pentru oameni suferinzi nu sunt compensate deloc și mai ales cât de scumpe sunt? Mulți pierd lupta cu boala din cauza asta. Nu ți se pare normal ca banii casei de asigurări să fie direcționați către așa ceva?
În concepția ta și mie ar trebui să-mi deconteze casa de asigurări de sănătate cheltuielile unei transformări. Din punctul meu de vedere natura a greșit în privința mea făcându-mă alb. În interiorul meu eu simt că sunt afro-american. Păi să-mi deconteze cheltuielele cu transplantul de piele, așa cum susțineți voi. Așa mă voi simți și eu în pielea mea, mai ales că am auzit că ăștia stau bine și cu sexul. Nici nu-mi mai trebuie educație sexuală. Ies din sala de operatie educat gata.
Despre educatia sexuala in scoli într-un comentariu ulterior că acu' nu e timp.
L.E. Nu înțeleg cum în secolul 21 se mai poate gândi în felul ăsta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Lun Iun 28, 2021 11:39 am

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Natura mai are şi erori, care trebuie corectate dacă se poate..

Natura niciodată nu are erori, iar noi nu avem ce corecta.

Te rog spune cuvintele astea părinţilor unor nou-născuţi care se nasc cu diverse malformaţii !!!
Despre faptul că banii din asigurări nu ajung sau nu ajung unde trebuie...asta ţine de politicieni ( vezi scandalul V. Voiculescu) . Eventual hai să propunem să plătim un CAS şi mai mare...sigur guvernanţii ( de orice culoare politică), vor accepta asta ! Treaba e că nici atunci nu vom avea garanţia că acei bani ajung unde vrem !
În cazul tău e deajuns să te bronzezi toată vara,( şi iarna cu vreo sculă de bronzat) eventual un permanent ( creţ) la păr şi gata, ţi s-a împlinit dorinţa :D !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 28, 2021 12:29 pm

dowdow scrie:Te rog spune cuvintele astea părinţilor unor nou-născuţi care se nasc cu diverse malformaţii !!!

Nu știu ce mă îndemnați și cui mă îndemnați să spun, dar eu am spus totdeauna ce gândesc. În schimb vreau să vă imaginați dumneavoastră ce s-ar întampla în situația când i-ați spune unui părinte aflat în situația sus menționată că nu mai sunt bani pentru operația de care depinde viața copilului lui pentru că tocmai au fost decontate niște operații de schimbare de sex. Dar vă dau un sfat; spuneții pe net, nu face to face, ca să fiți în siguranță.
În cazul tău e deajuns să te bronzezi toată vara

Păi ce facem bre!? Altora vrei să le decontezi operatiile și pe mine mă îndemni la falsuri!?
iarna cu vreo sculă de bronzat

Păi tocmai îți spusei că eu sunt mai pă natural, așa. Nu apelez la surogaturi d'astea.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Iun 28, 2021 12:41 pm

As crede ca malformatiile sunt totusi altceva, nu nemultumirea referitoare la sexul fizic. Poate ca e o problema atunci cand e vorba de cazurile relativ rare de hermafroditism ... Zic si eu, fara sa ma pricep la problemele psihologice pe care le au persoanele cu altfel de "malformatii".
(una dintre cele mai frumoase sculpturi de la Luvru: https://en.wikipedia.org/wiki/Sleeping_Hermaphroditus )

De multe ori insa apar discutii in spatiul public omitandu-se tot felul de detalii semnificative ale uor initiative legislative. Cum e discutia recenta cu "privatizarea sanatatii", unde unii au zis ca s-ar lua banii de la gura spitalelor de stat daca s-ar deconta niste proceduri si la spitale private si ca "cine are bani va trăi, cine nu are va muri" (populism gretos dupa capul meu). Eu intelesesem ca propunerea legislativa era ca un barem minim sa fie decontat indiferent de sursa serviciului si numai lucruri "in plus" sa fie platite de asigurat, adica aceiasi bani dar sa decida asiguratul unde vrea sa dispuna de dreptul lui si daca vrea tratamente mai de fite sa plateasca "decat" fitele.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Lun Iun 28, 2021 12:49 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Te rog spune cuvintele astea părinţilor unor nou-născuţi care se nasc cu diverse malformaţii !!!

Nu știu ce mă îndemnați și cui mă îndemnați să spun, dar eu am spus totdeauna ce gândesc. În schimb vreau să vă imaginați dumneavoastră ce s-ar întampla în situația când i-ați spune unui părinte aflat în situația sus menționată că nu mai sunt bani pentru operația de care depinde viața copilului lui pentru că tocmai au fost decontate niște operații de schimbare de sex. Dar vă dau un sfat; spuneții pe net, nu face to face, ca să fiți în siguranță.


Că nu sunt bani pt o operaţie necesară / recomandată azi ( fără decontarea schimbării de sex) la unii copii deja se întâmplă, deschidem TV şi vedem diverse apeluri umanitare de strângere de fonduri, deasemenea eu văd şi "reţeua" lui V. Voiculescu prin care se aduc medicamente şi se ajută cei care au nevoie.
Esenţa este că natura mai are şi erori...sau mai degrabă ea, natura, are legea: "cel slab şi care nu se adaptează (rapid) la unele schimbări, moare!"...se poate adapta această lege în societate? NU CRED ! Am ajunge la exemplu Chinei ( 1 copil / cuplu, acum au relaxat la 2) sau la nazişti ( cine are drept de reproducere şi cine nu) ! Inclusiv dreptul la euthanasie, liber consimţit, nu e încă peste tot legal !
Asta face medicina în ziua de azi, încearcă să dea o şansă la viaţă şi celor care în natură ar fi fost condamnaţi la moarte din start!
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori