Echitatie, tenis, alte activitati

Obiective turistice

Echitatie, tenis, alte activitati

Mesaj necititde raitar » Dum Iun 01, 2014 8:44 pm

Sper ca mai sunt de actualitate informatiile, in Skala Prinos este un centru de echitatie. Pe langa lectii de calarie se pot face si plimbari cu calul inclusiv pe plaja, foarte placute seara la asfintit ;)
Adresa centrului este: http://www.thassoshorseclub.snadno.eu/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://blogulluiiocan.wordpress.com/
Sa-ti cunosti limitele este foarte important, sa-ti recunosti limitele este de admirat.
Avatar utilizator
raitar
 
Mesaje: 124
Membru din: Joi Ian 09, 2014 4:01 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 291 times

Re: Echitatie, tenis, alte activitati

Mesaj necititde alexd » Vin Aug 01, 2014 10:51 pm

Pentru cei care va aflati deja pe insula insotiti de copii pana in 14 ani, poate v-ar interesa o extra activitate pentru ei. Nu le strica celor mici un pic de miscare organizata.

In Skala Potamia, pe terenul de la hotel Korina, se organizeaza sambata si miercurea lectii de tenis pentru copii. Sunt 2 grupe, o grupa de copiii mai mici incepe la 18.45, si a doua grupa, pt copii mai maricei incepe de la 19.45.

Noi l-am dus pe pustiul nostru, in varsta de 10 ani. Cu toate ca el a luat lectii de tenis de mic, i-a placut la nebunie, pentru ca este un profesor foarte fain aici. Se vorbeste greaca si engleza.

Noua ne-a cerut 30 EUR pentru 6 sesiuni ( a inceput de sambata trecuta, dar nu conteaza, accepta de oricand) . Pe 12 este ultima sesiune. Se reia din 1 septembrie.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Echitatie, tenis, alte activitati

Mesaj necititde Maria » Joi Sep 17, 2015 9:55 pm

raitar scrie:Sper ca mai sunt de actualitate informatiile, in Skala Prinos este un centru de echitatie. Pe langa lectii de calarie se pot face si plimbari cu calul inclusiv pe plaja, foarte placute seara la asfintit ;)
Adresa centrului este: http://www.thassoshorseclub.snadno.eu/

Rusinica mie, ca nu am facut asta pana acum!!!
Mancavasochisorii vostri, e super senzatie! Imi era asa de frica, dar imi doream asa de mult! Am sunat la numarul pe care il gasiti la link-ul de mai sus, am stabilit o ora si ne-am prezentat acolo. Ne-am urcat (cu greu) pe cai, eu am avut-o pe Cruela, 18 ani - foarte frumoasa. Pentru ca am incalecat prima, Cruela se plictisise si incepuse sa mearga inaintea tuturor. Din instinct (dar si de frica) am tras de ham intr-o parte si am intors-o. Waw, ma gandeam eu - totusi, poate nu ajung la urgente! Imi era frica, pentru ca practic depinzi doar de echilibrul pe care ti-l mentii singur. Am luat-o pe un drum neasfaltat, spre mare. Cand a inceput sa se vada marea dintre niste tufisuri - de nedescris. Cand am intrat cu calul in mare - deja eram cu gura cascata. Acuma deja ma cuprinsese alta frica - cum cobor de pe cal! A fost foarte simplu, dupa indicatiile instructorului.
Instructorii, oameni deosebiti, pasionati de ce faceau.
Pretul mi s-a parut destul de mic, 20 euro/persoana pentru o ora. Pe site-ul lor gasiti si alte trasee, mai complicate.
Ma dor niste oase pe care nu stiam ca le am (da, prin zone rusinoase), am gatul teapan pt ca am stat cam incordata, dar m-as mai da si acum inca o data.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Echitatie, tenis, alte activitati

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 19, 2015 7:36 am

I-am intalnit pe oamenii astea si pe aici viewtopic.php?f=13&t=140 Probabil cu niste turisti care stiau deja cu ce se mananca carnea de cal. Bravo Mariuco! Forumul e mandru de tine
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Echitatie, tenis, alte activitati

Mesaj necititde Maria » Sâm Sep 19, 2015 8:29 am

damblagiu scrie:I-am intalnit pe oamenii astea si pe aici viewtopic.php?f=13&t=140 Probabil cu niste turisti care stiau deja cu ce se mananca carnea de cal. Bravo Mariuco! Forumul e mandru de tine

Campari

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times


Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori