Cu fundu'n sus

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 2:21 pm

E pozitia draga noua, poporului roman. Dupa ce suntem f... de politicieni dam navala la urne sa-i realegem sub motivatia, de unde altii mai buni, sau lasa ca astea si-au facut plinul si nu vor mai fura. Din '44 i-am pupat in fund pe rusi. Din 89 ii tot pupam pe americani. Cand un puscas marin beat l-a ucis pe Teo Peter america, in secunda doi l-a extras pe furis din Romania, iar de extradare nici nu au vrut sa auda. Cica l-au judecat ei in America. I-au dat ceva cu suspendare dupa care l-au pensionat f. tanar pt serviciile aduse tarii lor. Noi il condamnam pe gucifer la 7 ani pt o vina mult mai mica, dupa care il extradam Americanilor sa-l judece si condamne si ei pb-il la 50 ani de temnita. Nici macar o incercare de ati apara cetateanul tau din partea oficialitatilor noastre.
Acum 3 ani am cerut extradarea lui Bivolaru, cetatean roman condamnat la cativa ani de privare de libertate, Guvernul suedez nici nu a vrut sa auda de asa ceva. Ma intreb daca am fi cerut sa fie extradat un cetatean suedez cum ar fi reactionat? Ne-ar fi ras in nas.
Ascultati imnul national si treziti va ca ramaneti si fara chiloti in fund, daca nu ati ramas inca.

http://www.wowbiz.ro/exclusiv-l-au-ajun ... 45154.html

http://www.mediafax.ro/social/hackerul- ... t-15097155

L.E. Unii mai avizati in aplicarea legii vor spune ca e normal si firesc sa-l extradeze. Daca e vinovat sa raspunda. Asa e, doar ca eu constat ca dreptatea la unii se imparte cu lingurita iar la altii cu polonicul
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 2:27 pm

damblagiu scrie:Acum 3 ani am cerut extradarea lui Bivolaru, cetatean roman condamnat la cativa ani de privare de libertate, Guvernul suedez nici nu a vrut sa auda de asa ceva. Ma intreb daca am fi cerut sa fie extradat un cetatean suedez cum ar fi reactionat? Ne-ar fi ras in nas.


Deci, suedejii sunt consecventi, indiferent ca e vorba de guru Bivolaru sau unul de`al lor. Mie asa`mi rezulta din ce spui acolo.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 2:40 pm

HHR scrie:
Deci, suedejii sunt consecventi, indiferent ca e vorba de guru Bivolaru sau unul de`al lor. Mie asa`mi rezulta din ce spui acolo.


Crezi ca daca guru, cum ii zici tu ar fi fost un zidar roman pe santierele suedeze care sa traiasca din salariu acceiasi ar fi fost situatia?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 2:47 pm

He, He, He, nu a mers cu originea nationala, asa ca, mergem pe starea sociala.
Clar, suedejii s`au lasat corupti de guru bivolaru, oricum, nudismul la ei e la liber.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 2:56 pm

HHR scrie:He, He, He, nu a mers cu originea nationala, asa ca, mergem pe starea sociala.
Clar, suedejii s`au lasat corupti de guru bivolaru, oricum, nudismul la ei e la liber.


Nu de nudism e vorba HHeRe. Lasand gluma la o parte am vazut de-a lungul vietii mele doua drame legate de personaj si miscarea lui, dar asta e alta treaba de alt topic
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 3:03 pm

Atunci, sa nu le amestecam, zic.
Se intalnesc doi tipi la piata si discuta: Mah, l`au prins pe bivolaru si nu ni`l dau; Celalat zice: p`ala cu teo peter l`au dus in state sa`l ierte ... in final se concluzioneaza ritos: asa suntem noi romanii ...etc [insert adjectives].
Presupun ca ambii cunosteau la perfectie normele incidente asupra materiei extradarii, atat in ceea ce priveste spatiul comunitar cat si cel extracomunitar si discutau in cunostinta de cauza sau ... se uitau doar la antena3.

dar asta e alta treaba de alt topic


sa trecem, deci, la celalat topic :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 3:05 pm

HHR scrie:Atunci, sa nu le amestecam, zic.
Se intalnesc doi tipi la piata si discuta: Mah, l`au prins pe bivolaru si nu ni`l dau; Celalat zice: p`ala cu teo peter l`au dus in state sa`l ierte ... in final se concluzioneaza ritos: asa suntem noi romanii ...etc [insert adjectives].
Presupun ca ambii cunosteau la perfectie normele incidente asupra materiei extradarii, atat in ceea ce priveste spatiul comunitar cat si cel extracomunitar si discutau in cunostinta de cauza sau ... se uitau doar la antena3.

dar asta e alta treaba de alt topic


sa trecem, deci, la celalat topic :mrgreen:


Ai dreptate
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Mar Mar 08, 2016 4:44 pm

bro, sper ca n-ai alte apucaturi..... :mrgreen:

lasand gluma la o parte, eu imi aduc aminte de prin presa vremii, motivatia avocatilor puscasului marin: " semnul de circulatie era acoperit de crengi". ne-a placut sau nu, dar a fost dovada ca america are un cult, corect, al libertatii. si da, semnul ala acoperit de crengi, a fost una dintre cauze.
in rest ramane cum am stabilit. ramanem o natie caruia ii place sa se victimizeze. nu suntem niciodata vinovati, mereu suntem "victimele" altora.

nota: nu veniti cu contra argumente. nu sar in apararea puscasului marin dar nici nu ma tai cu lama in numele dreptatii dacice
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 5:08 pm

Teo draga, persoaana cu pricina trebuia judecat pt cobducere sub influenta bauturilor alcolice. Dupa teoria ta orice olandez are asupra lor droguri usoare nu sunt pasibili de pedeapsa in romania pt ca la ei se poarta. Daca era acoperit de crengi semnul de circulatie americanul trebuia sa dea prioritate de dreapta ca asa spune legea la noi si la ei. Asta cu crengile e praf in ochi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Mar Mar 08, 2016 5:25 pm

damblagiu scrie:Teo draga, persoaana cu pricina trebuia judecat pt cobducere sub influenta bauturilor alcolice. Dupa teoria ta orice olandez are asupra lor droguri usoare nu sunt pasibili de pedeapsa in romania pt ca la ei se poarta. Daca era acoperit de crengi semnul de circulatie americanul trebuia sa dea prioritate de dreapta ca asa spune legea la noi si la ei. Asta cu crengile e praf in ochi.


bro,
in primul rand plecam de la faptul ca intre RO si USA exista un acord privind personalul detasat, modul in care acesta poate fi pus sub acuzare, cine, cum etc,
discutia despre cum arata codul rutier USA si cel RO, e destul de complicata. banuiesc ca sunt ceva diferente, macar de intrepretare. repet, banuiesc.
prezumtia de nevinovatie la americani este destul de sfanta. cat de sfanta? macar cat sa se poata lega de orice chitibus. cat de corecta e faza asta? sincer, din punctul meu de vedere este foarte corecta, imi da mie , inculpat, garantia ca beneficiez de un proces corect.
uman? aici e relativ.
per total? tu ce-ai prefera?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 08, 2016 5:52 pm

per total? tu ce-ai prefera?


Eu as prefera ca poporul asta cu tot cu nationalitatile lui conlocuitoare sa inceapa odata sa aiba coloana vertebrala.
Destul a fost obidit dea lungul istoriei. Si cand au venit rusii cu dictonul, davai ceas, davai sotie, haraso prietenie s-au gasit destui care sa le ia apararea sub diferite motive.
Nu cred ca daca in locul lui Teo ar fi fost o cunostinta de a ta ai fi gandit tot asa.
Sarbii, cand l-au extradat pe Milosevici au iesit cu sutele de mii in strada. In rest numai bine si soare afara ca sa ne bucuram de viata.


L.E. Pe teritoriul Romaniei trebuie respectat codul rutier de la noi din tara, indiferent ce ai invatat tu cand erai mic si ai dat examen pt obtinerea permisului de conducere in america.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 6:00 pm

teo scrie:nota: nu veniti cu contra argumente. nu sar in apararea puscasului marin dar nici nu ma tai cu lama in numele dreptatii dacice

Dixit ! :thumbup:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 6:14 pm

damblagiu scrie:Eu as prefera ca poporul asta [...] sa inceapa odata sa aiba coloana vertebrala.

lasa ca are colana infinitului, poporul, zic.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Mar Mar 08, 2016 6:15 pm

damblagiu scrie:Eu as prefera ca poporul asta cu tot cu nationalitatile lui conlocuitoare sa inceapa odata sa aiba coloana vertebrala.

branza, barza, viezure...... cat despre coloana vertebrala, ma abtin :mrgreen: m-ai spanzura direct :mrgreen:
damblagiu scrie:Sarbii, cand l-au extradat pe Milosevici au iesit cu sutele de mii in strada.

bro, sincer....la asa "argument" ......"miile de oameni in strada"........si mortii din gropile comune, bro???????
damblagiu scrie:L.E. Pe teritoriul Romaniei trebuie respectat codul rutier de la noi din tara, indiferent ce ai invatat tu cand erai mic si ai dat examen pt obtinerea permisului de conducere in america.

repet, romania a semnat cu usa un acord....inceraca sa gandesti invers: bravii ostasi romani omoara involuntar un afgan. il lasi sa-l judece ei sau il judeci acasa? si inainte sa-mi raspuzni cauta pe google cazul "maro". dupa ce citesti despre el sa vad ce reactie ai

nota" cazul maro" : doi ofiteri de marina italieni sunt anchetati pentru uciderea unor pescar indieni. istoria e destul de complicata, cei doi ofiteri italieni au confundat(conform declaratiilor lor) barca indienenilor cu una a piratilor somalezi, in timpul unei patrulari in oceanul indian. italia a cedat in fata indiei si i-a lasat sa-i judece ei, declansand un scandal international.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 08, 2016 9:20 pm

@teo, daca ma gandesc umpic, subiectul asta nu ne priveste, lasa`i pe romani sa se descurce, cu sau fara coloana ... cu fundu`n sus sau cu fata la cearceaf. :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


cron