Frigidere si aragaze

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Frigidere si aragaze

Mesaj necititde April » Vin Ian 24, 2020 2:16 pm

damblagiu scrie:1. Detalii te rog. Ce senzor acționează si oprește flacăra de la cuptor?

Nu stiu. Asa l-am luat, acum 25 de ani era ceva high tech. Daca se stinge flacara la cuptor, se opreste gazul.

teo scrie:
April scrie:Am tema sa aleg aragaz nou: pe gaz (nu electric), standard (nu incorporabil), latime 60 cm, de preferinta fara grill.
Nemultumirile la actualul aragaz Whirlpool:
cuptorul nu incalzeste bine,
inox = raman urme de degete
n-are picioare se se curata greu sub aragaz.


ca să îndeplinească toate cerințele tale(neincorporabil, all gas, picioare, inox antiamprentă, calitate) cred că trebuie să te uiți în direcția brandurilor premium, gen lofra, bompani sau să-ți faci o "aroganță" cu un smeg :P

Tocmai, vreau ceva mai nesofisticat, alb - nu anti amprenta, doar pe gaz, nu si electric... Fara grill - basic, oricum la asta pe care il am n-am folosit niciodata grill-ul si e inca un loc unde trebuie curatat si mai ia si din inaltimea cuptorului.
Asta fitos (la vremea lui) pe care il am n-a fost bun de la inceput. La aragazul lu' mama, duduia cuptorul, la asta dureaza 5 ore pana se face o mancare, abia palpaie. Daca fac focul mai tare se stinge flacara.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Frigidere si aragaze

Mesaj necititde teo » Sâm Ian 25, 2020 12:06 pm

Și noi îi acuzăm pe ăia de la Cambridge Analytica....De azi dimineața în feed-ul de pe FB am numai reclame la aragaze :ugeek:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


cron