Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Mie Feb 19, 2014 9:38 pm

... sau ce mi-am mai cumparat.
azi m-am decis sa cumpar o masina de tuns, pentru ca cea veche primita cadou din Noua Zeelanda nu mai tunde cum trebuie.
am cautat, evident, pe primul site care mi-a venit in minte, emag.
din sumedenia de oferte cuprinse in intervalul 79-400 ron, mi-a captat atentia Philips QC 5130/15 . am platit online in jurul orei 12:00, la ora 17:30 mi-a fost livrat produsul. foarte usoara, construita ok, garantia 3 ani in urma inregistrarii pe site-ul producatorului, n-am apucat sa o testez dar promit ca revin cu un review. http://www.emag.ro/aparat-de-tuns-phili ... EX8Y7BBBM/

de asemenea, ieri m-am decis sa achizitionez si sa montez o alarma pe masina A160 pe care o posed. desi mi-as fi dorit un Tomahawk 9010, am reusit sa instalez cu 120 RON acest produs : http://www.car-sound.ro/alarme-auto/thunder/ca-206.html .
vroiam o alarma de masina cu pager neaparat. am reusit sa o mini testez astfel : am deschis masina si nu m-am atins de ea 30 secunde, masina s-a armat :) am rugat pe dementiala sa pocneasca parbrizul in parcare, iar eu fiind la etajul 5 a inceput sa zbiere pagerul :) deci e ceea ce mi-am dorit :D

nu este un topic despre aparate de tuns sau alarme de masina, ci are ca scop informarea colegilor de forum in legatura cu diverse cumparaturi on-line pe care le-am facut, produse pe care le-am testat si le recomandam SAU NU :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Sâm Apr 12, 2014 12:59 pm

am cumparat un parfum Davidoff Hot Water de la aoro.ro . 15 ron transport, pretul ok, parfumul ok, livrarea prin cargus a 3-a zi dupa plasarea comenzii online, plata ramburs.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde Alinuta » Sâm Apr 12, 2014 1:32 pm

Si eu am fost foarte multumita de aoro, in sensul ca nu e vb despre vreo teapa, privind calitatea produselor, ci sunt chiar cele originale! :)

In general comand "Cerruti 1881 pour Femme" (pret super ok, tocmai bun pt cadouri ;) ), dar si produse pt barbati.
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde April » Sâm Apr 12, 2014 1:34 pm

Eu prefer sa fac studiul de piață pe net, comand dacă știu deja produsul, iar dacă nu, il rezerv si ma duc la magazinul site-ului (dacă are asa ceva) sa vad exact cum arata.
Ce surprize poți avea: poza nu reflecta dimensiunile, calitatea sau pur si simplu obiectul nu este ceea ce mi-am imaginat eu ca este; ambalajul poate fi modest, iar eu il iau pentru cadou. La fata locului mai vad si alte produse similare si poate imi aleg altul.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde April » Mie Apr 16, 2014 9:12 am

Cadouri simandicoase: lemanoir.ro
SCUMPE!!! No 28: Experience à Bordeaux. Comtesse du Barry, 220,00 lei
Am ales pe net, am sunat, am rezervat, am convenit data si ora; erau pregatite, un vânzător îmbrăcat la 4 ace + sort ca cei cu vinoteca mi-a dus cele cinci pungi la Matiz :clap: Mai scumpe pungile!
Magazinul de langa Ateneu arata deosebit si ce preturi!!!!
Am așteptat, desi erau 4 vânzători; plin de clienți, cred ca erau cu cadouri de Pasti pentru firme.

Site-ul este ok, pozele reflecta conținutul, in realitate arata chiar mai bine, pachete frumoase, cu bun gust.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde Ade » Mie Apr 16, 2014 10:10 am

April scrie:Cadouri simandicoase: lemanoir.ro
SCUMPE!!!

Ma facusi sa ma uit....am falimentat vizual :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Vin Apr 18, 2014 3:34 pm

Ma gandesc sa iau S5.
Caut oferta la Vodafone.ro.
Ii rog sa ma sune sa imi faca o oferta personalizata de fidelizare.
Ma suna miercuri ca le pot da 2250 ron si 11 euro abonament.
Accept.
Joi ii sun "cand vine telefon ?" R.: "E la curier, trebuie sa va sune".
Vineri suna curierul, imi da telefonul.
Deci, sunt fericitul posesor :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde gabriel » Vin Apr 18, 2014 9:40 pm

demential scrie:Ma gandesc sa iau S5.
Caut oferta la Vodafone.ro.
Ii rog sa ma sune sa imi faca o oferta personalizata de fidelizare.
Ma suna miercuri ca le pot da 2250 ron si 11 euro abonament.
Accept.
Joi ii sun "cand vine telefon ?" R.: "E la curier, trebuie sa va sune".
Vineri suna curierul, imi da telefonul.
Deci, sunt fericitul posesor :)

esti nebun :) nu as da niciodata atatia bani pe un telefon ... eu de obicei le primesc gratuit de la operator :P
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Lun Mai 26, 2014 9:56 pm

de pe http://www.sportsdirect.com/SearchResul ... ter=greece am comandat un tricou si a ajuns in sfarsit :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde zanga2 » Mie Aug 27, 2014 12:35 pm

De ceva ani m-am obisnuit ca aproape tot ce tine de electronice si hobby sa le comand din alte tari. Am folosit atat site-uri consacrate de intermediere cum ar fi eBay, Amazon cat si diverse no-name-uri. Cele mai riscante dar si avantajoase tanzactii totusi le realizez cu "fratiorii mei" chinezi. Ce trebuie stiut despre chinezi si marfa lor este ca vom gasi acelasi produs la 10 preturi diferite, sau acelasi produs cu 10 niveluri de calitate diferita la acelasi pret. Deasemenea tranzactiile se pot face oarecum sub protectia uniu procesator de plati gen PayPal sau pur si simplu pe baza de incredere si transfer bancar sau prin banala plata cu cardul. De ce prefer China, pretul mai bun nu mai este un secret, calitatea se poate alege, iar seriozitatea unor chinezi este deosebita si incomparabila (din pacate) cu a multor "comercianti" romani, iar un alt factor foarte important este garantia oferita produselor. Ca sa nu mai lungesc povestea pot spune ca am cumparat pana acum: tablete, telefoane, camere video de masina, camere video de actiune (subacvatice), baterii, acumulatori, GPS-uri, sisteme de supravechere CCTV, camere IP, etc. De ce vorbesc la plural este ca odata luat si aratat cate un device pe la amici, colegi, familie, am fost insarcinat cu procurarea unor exemplare suplimentare :lol:

Datorita unor conditii mai speciale de garantie (la mare distanta) am fost nevoit sa filmez o serie de device-uri primite, cu timpul cautatul, comandatul si filmatul au ajuns hobby, astfel mai jos puteti urmari cateva din achizitiile facute

Telefoane & Tablete

Ceasuri, camere video, GPS, etc.

Site-uri de pe care am facut comenzi va pot da liste intregi, la fel si preturi, astfel daca este cineva interesat de un sfat il pot ajuta cu cel mai mare drag :P


Later edit:
Exista si parti negative cum ar fi transportul ce poate dura si 60 de zile, vanzatori neseriosi, sau produse sub-standarde...
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Mie Aug 27, 2014 12:49 pm

zanga2 scrie: sisteme de supravechere CCTV, camere IP,

in primul rand multumim pentru ca ne-ai impartasit link-urile de mai sus !!! foarte utile !
punctual, poate ma poti ajuta : caut o camera "stand-alone" wireless cu care sa pot supraveghea de la serviciu ce fac porumbeii pe balcon si cainele in casa, pe care sa o montez afara cel mai probabil, in balcon (acoperit dar nu inchis).
ai testat ceva care sa se potriveasca nevoilor mele ?
am vazut ceva de genul asta : http://www.dx.com/p/standalone-ip-wirel ... _23VWOM1JJ .... oare gasesc ceva mai bun si "asemanator" ca pret ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde zanga2 » Mie Aug 27, 2014 1:17 pm

Modelul ales de tine este un best seller la DX, o clona a unui produs chinezesc de renume si anume Foscam, diferenta de pret este aproape dubla fata de original. Camera in sine am cumparat-o si eu si a fost din seria celor care acceptau chiar firmware-ul de la Foscam. Pentru ce ai nevoie e super OK, dar trebuie montata intr-un mediu protejat de umiditate (in casa). Pentru montarea in balcon nu o recomand, deoarece se va produce condens in interiorul ei datorita diferentelor de temperatura si nu va rezista prea mult. Singura problema avuta cu ea in aproximativ 2 ani de utilizare este defectarea alimentatorului (5V si 2A) :lol: , iar ca upgrade i-am pus o antena mai mare de la un router vechi.

Am si un model similar prezentat aici 720p HD IP Camera P2P
Diferentele fata de modelul de la DX sunt de rezolutie si functia de inregistrare pe card SD, dar pe total datorita firmware-ului (ne-upgradabil) este mai slaba functional decat cealata.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde demential » Mie Aug 27, 2014 1:18 pm

m-ai pierdut putin :D deci imi recomanzi sa o iau pe cea de pe dx sau imi recomanzi altceva ? :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde zanga2 » Mie Aug 27, 2014 1:23 pm

demential scrie:m-ai pierdut putin :D deci imi recomanzi sa o iau pe cea de pe dx sau imi recomanzi altceva ? :)


Daca o montezi in interiorul casei (nu pe balcon), o recomand pe cea de la DX
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde gabriel » Vin Aug 29, 2014 4:45 pm

si daca vrem sa montam una pe exterior, adica afara, ce ne recomanzi? ;)
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori