Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde dowdow » Vin Ian 15, 2021 12:22 pm

Azi am primit becul comandat (după fix o lună)...mic ca dimensiuni fizice (o ţâră mai mare decât o cutie de chibrituri), dar la cool white şi 100 % brightness are o lumină mai puternică, decât orice altă sursă din casă! ( în imagine este setat pe lumină albastră şi brightness 40%).
Personal consider că a meritat investiţia de 3$...dealtfel între timp seller-ul a updatat preţul :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 16, 2021 11:56 am

La cererea lui Tabby, ( NU SUNT DELOC IMPLICAT în promovarea vreunui produs sau a unui magazin) - de-asta aveam un termometru în bagaj - vă recomand un termos achizionat online, căruia i-am testat performanţele. Este vorba de Tefal Senator varianta 1 litru. Preţul este măricel pt un termos, dar urmărit la promoţii / reduceri este accesibil. Concluzia personală , după teste rece / cald este că îşi merită fiecare leuţ din preţ.
Deci la startul testului RECE, am pus în el apă rece la temperatura de 10 grade (foto 1), după 6 ore avea 12.4 grade (foto 2), după 18 ore avea 16 grade (foto 3). La testul CALD, am umplut termosul cu ceai la 72 de grade (foto 4), după 3 ore avea 61.6 grade (foto 5), după 6 ore avea 58 de grade ( foto 6) şi după 12 ore, 51 de grade (fierbinţel de băut - foto 7).
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde dowdow » Sâm Iul 10, 2021 11:05 am

Pentru cei interesaţi de fotografia Macro cu telefonul, am găsit şi cumpărat o lentilă x20 (permite apropierea la 1cm de subiect) la preţ modic,6$ pe ebay. Iar ca performanţe apreciaţi singuri pozele.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde cccccc » Vin Feb 03, 2023 4:27 pm

am montat fotovoltaice. intentionez sa iau aparat de clima ce raceste si incalzeste cu consum A+++ si functioneaza pana la -20 grade. sper sa elimin facturile de curent si gaz. daca timpul imi permite am sa revin cu alte amanunte
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde cccccc » Mar Apr 04, 2023 1:19 pm

continuare:
am cumparat 2 aparate daikin de 9000 btu ce functioneaza la -20 grade. le-am montat cu persoane agreate climatico. si am facut proba. in aceasta perioada raspandeste un aer cald de nici nu il simti. are senzor de prezenta si dirijeaza aerul in alta directie fata de persoana. mentine temperatura la 22,5 grade iarna si cam tot atat vara. singura probleme este ca panourile dau curent insa reteaua nu poate prelua motiv pentru care am peste 100 intreruperi de cateva secunde pe zi. rezolvarea este ca electrica sa monteze transformatoare pentru a nu fi diferente de voltaj pe linie si sa mentina 230-240 v.
sunt foarte multumit de cand am pus panourile in functiune si pana in prezent am injectat in retea 1 mw. ce injectez vara consum iarna. ce nu consum primesc pret la 2 ani
mai am o problema. inca nu vor sa incheiem contract de furnizare.
costuri:
35500 lei instalatia la cheie inclusiv dosar prosumator de 5,05 kvpa (11 panourix455 w panou)
4700 lei x2 aparatele de clima;
1800 lei montajul.
o sa revin daca este cazul.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 04, 2023 1:28 pm

cccccc scrie:continuare:
am cumparat 2 aparate daikin de 9000 btu ce functioneaza la -20 grade. le-am montat cu persoane agreate climatico. si am facut proba. in aceasta perioada raspandeste un aer cald de nici nu il simti. are senzor de prezenta si dirijeaza aerul in alta directie fata de persoana. mentine temperatura la 22,5 grade iarna si cam tot atat vara.
Bre, ieși afară la arer curat dat de Dumnezeu și lasa prostiile. Cine stie ce mai pățesti!? Poate peste ceva timp începi să luminezi noaptea ca licuricii

Trimis de pe al meu SM-A405FN folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde cccccc » Mar Apr 04, 2023 2:32 pm

cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Shopping on-line: opinii, sfaturi, pareri, reduceri

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 04, 2023 3:14 pm

Da' mai lasă focului supărarea că ești tânăr și frumos. Trăiește viața!

Trimis de pe al meu motorola edge 20 folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


cron