Black Friday

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Black Friday

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Dec 11, 2019 12:02 pm

damblagiu scrie:Nu cred ca e admisă ca probă în instanță, în caz de se ajunge acolo.

Dacă se ajunge în instanță, filmările video de pe auto sunt admise, sunt destule cazuri în presă, cel mai recent e cel întîmplat la fîntîna Miorița
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ti-1224231
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 11, 2019 1:31 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Nu cred ca e admisă ca probă în instanță, în caz de se ajunge acolo.

Dacă se ajunge în instanță, filmările video de pe auto sunt admise, sunt destule cazuri în presă, cel mai recent e cel întîmplat la fîntîna Miorița
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ti-1224231
Gresit. La fântâna Miorița au fost martori, inclusiv persoana aflată în mașina care filma. Ti am spus de mai multe ori Grecule, nu mai crede toate interpretările presei.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Dec 11, 2019 1:40 pm

și în cazul ăsta, dacă nu ar fi fost filmarea video nu se ajungea la acuzarea respectivă
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde teo » Mie Dec 11, 2019 2:02 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Nu cred ca e admisă ca probă în instanță, în caz de se ajunge acolo.

Dacă se ajunge în instanță, filmările video de pe auto sunt admise, sunt destule cazuri în presă, cel mai recent e cel întîmplat la fîntîna Miorița
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ti-1224231


asiguratorii iau în considerare filmările de pe auto. în cazul în care refuză îi obligă instanța.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 11, 2019 7:29 pm

iuliangrecu scrie:și în cazul ăsta, dacă nu ar fi fost filmarea video nu se ajungea la acuzarea respectivă
Vrei sa spui ca până acum ceva vreme când nu existau camere pe automobile te omora in trafic si nu pățeai nimic!? Martorii rămân cele mai puternice probe.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde cccccc » Joi Dec 12, 2019 12:25 am

inregistrarile sunt indicii de care se folosesc politisti in timpul intocmirii dosarului. coroborat cu toate celelalte probe dosarul ajunge la instanta. o inregistrare poate duce la identificare faptas la ceilalti participant la trafic ce pot fi apoi martori, etc
in acelasi sens rezultatele testului poligraf, deși nu constituie probă în sensul art. 64 alin. (1) C. proc. pen., nu pot fi ignorate în analiza ansamblului probator al cauzei, acestea putând constitui un indiciu de natură să întemeieze, dincolo de orice îndoială rezonabilă, o soluție de condamnare, dacă este coroborat cu alte probe certe, chiar dacă nu obligatoriu directe.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Black Friday

Mesaj necititde damblagiu » Joi Dec 12, 2019 9:25 am

cccccc scrie:inregistrarile sunt indicii de care se folosesc politisti in timpul intocmirii dosarului. coroborat cu toate celelalte probe dosarul ajunge la instanta. o inregistrare poate duce la identificare faptas la ceilalti participant la trafic ce pot fi apoi martori, etc.


Corect.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori