Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 23, 2019 5:44 pm

Tinerii frumosi si liberi sunt numai si numai asa:
https://www.dcnews.ro/protest-inedit-in ... 8158015518
(cu fetele descoperite, spre groaza "comisarului.ro")
Vorba aluia cu perversa de pe Targu Ocna (https://www.youtube.com/watch?v=2mOcxcH86JI), "ori suntem copii ori nu mai suntem!" (3600 de secunde macar ...)
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 23, 2019 5:57 pm

https://www.g4media.ro/video-mitingul-p ... are-d.html
Bai exact asa am patit eu in doua situatii, in doua orase diferite, in doua zile aproape consecutive.
Prima patanie e din orasul cel mai european din Romania. Eram cu 5 zile inainte de summitul de pe 9 mai, cand n-am fost lasat sa intru cu masina pe strada Ocnei (tot o perversa ...) ca sa ajung la cazarea pe care o aveam rezervata la Casa Astronomului. E adevarat, nu mi-a cerut nici parola si nici spaga, am negociat si m-au lasat pana la urma, ca eram cu cineva care avea o valiza absolut ucigatoare ...
A doua patanie a fost in duminica de 5 mai, in Bucuresti, cand trebuia sa ajung cu persoana cu valiza ucigatoare la Muzeul Satului, in drum spre aeroport. Bai, m-a oprit politia si mi-a zis ca totul e inchis pentru ca alearga unii la nu-s ce maraton de care habar nu avusese nimeni si nici ei nu stiau care strazi sunt inchise (ca i-am intrebat pe unde pot sa o iau alternativ)... N-aveam nici parola, nici echipament de alergare asa ca am ocolit vreo trei kilometri pana am gasit punctul cel mai apropiat de tinta mea.
Am plans in pumni si m-am abtinut sa filmez discutiile cu politistii.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Mai 23, 2019 6:01 pm

pozeDECAT scrie:Tinerii frumosi si liberi sunt numai si numai asa

Atunci a participat și minigrecul, în ciuda moronilor
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 23, 2019 6:14 pm

iuliangrecu scrie:
pozeDECAT scrie:Tinerii frumosi si liberi sunt numai si numai asa

Atunci a participat și minigrecul, în ciuda moronilor

"RUSINE, exploatati copii!" - extras din articolul cu MINORII de pesedisti care sunt alaturi de parintii lor, asa cum MINORII de antipesedisti sunt alaturi de parintii lor.
Eu stau de pe margine, nefiind nici pesedist si nici de alta tabara si vad cum se schimba evaluarea despre MINORi, in functie de tabara adultilor cu care se afiseaza ei (cu chipurile neprotejate, desigur).
Votez cu ala pe care unii il vor numi extremist nationalist - George Simion. Doar pentru ca e pe barba lui ... Pana nu demult, mai-mai ca ma ardea gandul sa votez UDMR.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 23, 2019 6:18 pm

Poze, in lumea asta se mai întâmplă să se blocheze temporar străzile cu ocazia unor evenimente. Asta produce plăcere unora si neplăcere altora. Daca manifestările asta sunt si autorizate totul e normal. Dar ce draci mai e normal la noi!? E normal sa te duci cu copilul sa strigi muia psd, dragnea sau altii, dar e anormal ca niste copii sa interpreteze un cântec electoral. Si uite asa se întoarce lumea cu curu in sus.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mai 24, 2019 9:18 am

De ce psd ul e un partid slab!? Păi, zice veorica, vicepreședinte psd, că va vota referendumul lui johannis. Dragnea, de care spun rezistenții că e păpușarul guvernului, in loc sa "dea cu ea de pământ" îi ia apărarea spunând că ea, ca organizator si finanțator al referendumului nu avea cum să spună că l boicoteaza. Păi bre nea dragneo, daca e asa cum spui nu e normal sa nu faca nici o declarație!?
Eu zic, ai avut șansa enormă sa rămâi in istoria româniei, dar ai ratat o jalnic lăsându te atras in prostii de doi bani. Te au făcut.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Bosley » Vin Mai 24, 2019 11:27 am

pozeDECAT scrie:A doua patanie a fost in duminica de 5 mai, in Bucuresti, cand trebuia sa ajung cu persoana cu valiza ucigatoare la Muzeul Satului, in drum spre aeroport. Bai, m-a oprit politia si mi-a zis ca totul e inchis pentru ca alearga unii la nu-s ce maraton de care habar nu avusese nimeni si nici ei nu stiau care strazi sunt inchise (ca i-am intrebat pe unde pot sa o iau alternativ)... N-aveam nici parola, nici echipament de alergare asa ca am ocolit vreo trei kilometri pana am gasit punctul cel mai apropiat de tinta mea.
Am plans in pumni si m-am abtinut sa filmez discutiile cu politistii.

La alergarea aia am participat si eu. Daca foloseai Waze/Google Maps cred ca te redirectiona in asa fel incat sa nu te intersectezi cu traseul alergarii ... :wave:
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mai 24, 2019 12:06 pm

Cred ca aici a greșit nedreptățițul din Târgoviște. Trebuia să folosească waze ul cu direcția, muie psd. L ar fi scos în centrul orașului, sau la meci, unde voia el să ajungă

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Mai 24, 2019 3:50 pm

Bosley scrie:La alergarea aia am participat si eu. Daca foloseai Waze/Google Maps cred ca te redirectiona in asa fel incat sa nu te intersectezi cu traseul alergarii ... :wave:

Cine naiba-si pune in gand sa fololeasca Waze duminica dimineata la 9.30, ca sa ajungi din Piata Unirii la Muzeul Satului !?? :lol: Culmea era ca politistii n-au fost in stare sa-mi spuna care e perimetrul inchis ca sa stiu pe unde s-o iau dupa ce am constatat abia in rondul de la televiziune ca Prezan e inchis. Ma refer la politistii care tineau inchis Ion Mincu la statuia aviatorilor, eu intorcandu-ma pana tocmai la Piata Victoriei ca sa o iau pe Mihalache spre Casin ... Poate a fost problema mea, fiind plecat din Bucuresti zilele de dinainte, ca n-am auzit la nicio stire ca se cutremura orasul ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Sâm Mai 25, 2019 11:29 pm

Degeaba, daca n-aveai parola... :crazy:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 29, 2019 9:40 am

Întrebare pt prietenii mei mai pricepuți decât mine; de ce Mazăre a fost adus în țară imediat si Udrea, Bică, Popoviciu nu pot fi aduși? Luminați mă, va rog.
În compensare va dau părerea mea pe care o puteți lua ca o informație. Așa cum spuneam cu ffff mulți ani in urma, dosarul revoluției nu v a fi finalizat cât timp Iliescu trăiește. Merci anticipat pt răspunsuri.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 30, 2019 8:53 am

Băi frate, am încremenit! Aud la radio ca cei ce locuiesc în zonă în care, mâine se va plimba Papa nu vor avea permisiunea să intre sau să iasă din locuință fără a avea C.I. ul asupra lor și le este interzis ca în perioada respectivă să primească musafiri. Nu văd nici un "formator dă opinie" să ia atitudine pe fb măcar. Nu l văd pă ala cu mașina dă la Târgoviște să zică, da ce fratioare, nu mă pot duce la pretenul meu!? Nu o văd pe o doamnă simpatica mie care avea coșmaruri noaptea ca nu va mai putea intra in orașul ei fara parolă data de dragnea. Am observat că în ultimii 25-30 ani toți folosesc spusele lui Petre Țuțea, dar nici unul/una nu am auzit întrebând se dacă nu cumva la ei face Țuțea referire.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 30, 2019 10:30 am

Parola este "Amin!"
Iar Petre Tutea a facut puscarie pe vremea pentru care acceptam ideea ca era posibil sa ai o condamnare din motive politice (o descriere: https://adevarul.ro/locale/constanta/de ... index.html ). Bineinteles, asa ceva este cu totul si cu totul imposibil azi, cand nu se mai fac condamnari decat cu probe solide. Cum ar fi: "e imposibil sa nu fi stiut".
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 30, 2019 12:29 pm

Petre, nu va cânta cocoșul până ce de trei ori de mine, te vei lepăda. Așa spuse Isus ucenicului său. Înlocuiți Petre cu Dăncilă si căutați, cei interesați, pe youtube, acțiunea respectivă.
Este si un raspuns pt cei ce mă blamează ca nu votez si nici nu voi vota până ce nu voi avea cu cine.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Mai 30, 2019 2:16 pm

damblagiu scrie:nu votez si nici nu voi vota până ce nu voi avea cu cine

Cum nu ai cu cine vota? Mai exact, ce iti doresti?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori