Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Mar 24, 2018 12:12 pm

Ieri a nins des şi traficul a fo infernal. Prea mic oraşul pentru atîtea maşini. Eram prin giratoriul barierei, ca omul aşezat în buza jumătăţii dă secol, pă banda din mijloc. Trec de mijlocul giratoriului şi simt o izbitură. Cîcat, iar m-am tamponat cu careva. Io mă tamponez cam o dată la cinci luni. Pun semnal dreapta şi mă bag pă Franceză, ca om responsabil şi civilizat ce mă aflu pă pămîntul nostru cel rotund unde lumea să bîrfeşte pă la colţuri. În fine, aşa merg lucrurile pă chestiile sferice. În urma mea, apare un beamveu cu semnal dreapta. Coboară un tip masiv. Pfff, ăsta mă face praf cu o mînă. Pentru o secundă dau să mă refugiez în vehicul. Omu zâmbeşte larg. Îmi atrage atenţia un aparat dentar imens. De fapt două, unu sus şi unu jos. De cînd eram mic m-au fascinat aparatele dentare. Cîtă migală şi răbdare tre să ai să le piguleşti şi să le vîri omului în gură. În fine, treabă de evreu. Ţaiss. Stabilim că io îs vinovat. Nu ştiu de ce. Omu îmi cere o sută dă lei să nu pierdem vremea pă la poliţie şi asigurări. Accept, deşi chestia nu e tocmai koşer. Totuşi, un om cu aparate dentare nu poate fi neserios.. Scot o sută dă la raifaizănu dîn barieră. Cînd ies, văd tipul alergînd spre locul faptei să-şi recupereze bandoul. Rahat, un autobuz ajunge înaintea dînsului şi îl spulberă. Păcat, părea ataşat de bandoul acela; şi-a riscat viaţa pentru dînsul. Se întoarce dezamăgit şi spune că afacerea face 260 lei. Scump bandoul ăla ! Probabil avea valoare sentimentală. Io nu am sentimente, prin urmare, nici bandou la maşină. Eh, atunci ne vedem mîine, la unşpe fără jumătate, la asigurător. Să facem o amiabilă. Ăla zice că da şi schimbăm numerele de telefon între noi. Îi zic numele. Să uită cu aparatele dentare la vedere şi zice că nu crede că mă cheamă cum mă cheamă. Îi arăt buletinu şi mă crede. Seara, stau ca proasta la geam şi mă uit la maşină. Rotiţele logice se pun în funcţiune. Maşina mea e lovită în stînga spate şi a presupusei victime în dreapta faţă. Ceva îmi dă cu rest. Acela era pă banda trei. Io eram pă banda doi. Rememorez, cu fleşuri scurte, păţania. Ăla avea un autobuz în faţă şi a încercat să-l ocolească. Buuun. Rezultă, deci, că nu e culpa mea. A doua zi, la asigurare ne vedem, ne zîmbim. Să dea naiba, sînt fascinat de aparatele lui dentare. Sigur îs de import. În fine, omul diligent a fo la asigurător şi şi-a luat formularele. Le-a şi completat. Îl iau pe departe şi îl rog să-mi povestească accidentul. Tipul derulează verbal filmul evenimentelor. La momentul oportun rotesc şi dau cu ascuţitul, cu întrebarea fatală: Cum de maşina mea e lovită în spate şi a dumneavoastră în faţă ? Omul se opreşte şi se ută la mine. Io sînt fixat pă aparatele lui dentare. Aşa, de aproape, nu le-am mai văzut. Sunt opere de artă. Se uită la mine şi realizează că nu s-a asigurat cînd a a ocolit fundul autobuzului. Evrika, sînt partea inocentă a accidentului. Completez şi io un formular. Să nu ne ia poliţia permisele că nu am anunţat tamponarea. Mai stăm la cioace douăj dă minute, mai admir aparatele dentare, prezint sincere condoleanţe pentru bandoul spulberat de autobuz şi ne despărţim cu cîte o copie a amiabilei.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde claz » Sâm Mar 24, 2018 1:12 pm

Cînd ies, văd tipul alergînd spre locul faptei să-şi recupereze bandoul. Rahat, un autobuz ajunge înaintea dînsului şi îl spulberă. Păcat, părea ataşat de bandoul acela; şi-a riscat viaţa pentru dînsul.


Cand am citit asta, am crezut ca l-a turtit autobuzul pe gras. :wtf:
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 25, 2018 8:06 am

In aceasta lunga vara fierbinte am dat ceasul înainte și muncim că Kunta Kinte.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 25, 2018 11:30 am

damblagiu scrie:
April scrie:N-am inteles!
Nu aveai cum. Maine, când ajung la calculator dezvolt


noi tot așteptăm explicația.....
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 25, 2018 11:36 am

teo scrie:
damblagiu scrie:
April scrie:N-am inteles!
Nu aveai cum. Maine, când ajung la calculator dezvolt


noi tot așteptăm explicația.....
Răbdarea și tutun. Nu arde.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 25, 2018 11:55 am

damblagiu scrie:
teo scrie:
damblagiu scrie:
April scrie:N-am inteles!
Nu aveai cum. Maine, când ajung la calculator dezvolt


noi tot așteptăm explicația.....
Răbdarea și tutun. Nu arde.



daca nu arde nu te mai osteni. deja e neintersant :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 25, 2018 12:02 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:
teo scrie:
damblagiu scrie:
April scrie:N-am inteles!
Nu aveai cum. Maine, când ajung la calculator dezvolt


noi tot așteptăm explicația.....
Răbdarea și tutun. Nu arde.



daca nu arde nu te mai osteni. deja e neintersant
Hai mai Teo nu fi răutăcios! Îmi e greu sa scriu de pe telefon cu degele mele precum polonezii

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 27, 2018 10:18 am

teo scrie:
damblagiu scrie:
April scrie:N-am inteles!
Nu aveai cum. Maine, când ajung la calculator dezvolt


noi tot așteptăm explicația.....


Acum cateva zile, pe viscolul ala care se abatuse asupra Bucurestiului intru intr-un "magazin mixt" de 40 metri patrati sa-mi iau tigari. Strada, mai laturalnica, pustie din cauza urgiei de afara. In interior vanzatoarea si doi magraoni (la starea lor de spirit fac referire nu la etnie. Sa nu fiu suspectat de rasism!) care stateau in fata ei aproape calare pe tejghia. Erau f zambitori cea ce m-a dus cu gandul ca sunt prieteni de-ai vanzatoarei. Pe ea o cunosteam din vedere pt ca mai intrasem de 2-3 ori in magazinul respectiv. -Ala e Camel scurt? intreb eu. -Da. -Lung nu aveti? -Nu. -Pai de ce nu aveti si lung!? Ia sa faceti bine si data viitoare sa aveti! Acu'dati-mi pe ala scurt, ce dracu sa fac!? -Mai uitati-va pe raft poate va alegeti alt pachet. Vorbele astea m-au facut brusc sa devin atent si sa ma intreb, ce dracu se intampla!? Magraonii se retrasesera langa raftul de vis-a-vis, cercetandu-l cu privirea.-Daca nu gasiti ce va trebuie mai e un boutique putin mai sus, le spune vanzatoarea. Atunci am realizat ca magraonii sunt problema. -Stai sa ma mai uit si eu ce mai aveti pe aici, ii raspund eu si ma pozitionez cu fata catre magraoni prefacandu-ma ca cercetez raftul respectiv. In momentul ala s-au intors si au iesit pe usa fara nici o vorba. Brusc, vanzatoarea a inceput sa tremure si mi-a zis;-Dumnezeu va adus aici! De 10 minute se tot invart prin magazin si intreaba de tot felul de produse, dar nu iau nimic. Acum, mai ca intrasera peste mine dupa tejghia. Profitau ca nu e nimeni pe strada si sunt singura, fara ajutor. Nu ca as fi avut mare suma in casa de marcat dar imi mai dadeau si cu ceva in cap. Am mai stat cateva minute cu ea sa se linisteasca dupa care am plecat.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mar 27, 2018 10:59 am

producatorul sclavei isaura isi taie venele acum :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 27, 2018 11:16 am

teo scrie:producatorul sclavei isaura isi taie venele acum :lol:


Stiu! Tu preferi filme cu Rambo. :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 05, 2018 12:26 pm

Cît de retard să fii, ca și minister..

"Ministerul de Interne a publicat două comunicate despre numărul polițiștilor care vor acționa pe perioada sărbătorilor pascale și sfaturi pentru români pentru a fi în siguranță în zilele de sărbătoare.

Problema este că într-unul dintre comunicate titlul este „Sărbătoarea Nașterii Domnului, în liniște și siguranță”.

Referirea la Nașterea Domnului, în loc de Învierea Domnului apare atât în descrierea mail-ului trimis presei, cât și în cuprinsul comunicatului înregistrat cu numărul 468 din data de 5 aprilie 2018, conform Digi24.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Joi Apr 05, 2018 9:49 pm

La ce te poți aștepta de la ”clasa mediocrilor” ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 05, 2018 10:11 pm

HHR scrie:La ce te poți aștepta de la ”clasa mediocrilor” ?

Clasa mediocrilor? nu e cam supraapreciere?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Joi Apr 05, 2018 11:11 pm

Iar am pierdut faza - ce-i cu mediocrii?!
Cine sunt?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Apr 06, 2018 11:42 am

Nu stiti voi tainele bisericii ... Poate ca invierea echivaleaza cu "Nasterea Domnului" - abia de atunci s-a facut Iisus "Dumnezeu adevarat" iar in decembrie e doar nasterea lui IIsus :angel: Sau cum s-ar zice la Hollywood, "a star was born" :mrgreen:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori