Hotel America - Skala Prinos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Mar Mai 24, 2016 12:34 pm

iuliangrecu scrie:Stii daca hotelul ramane deschis?

din ce stiu eu (neoficial, evident), hotelul o sa fie dat in management. dar nu stiu detalii ... cand, cum, cui ...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Mie Iun 29, 2016 6:13 pm

Pentru nostalgici :) 23.06.2016
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde Ade » Mie Iun 29, 2016 8:21 pm

demential scrie:Pentru nostalgici :) 23.06.2016

Au deschis?
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde ovydyu » Joi Iun 30, 2016 11:53 am

demential scrie:Pentru nostalgici :) 23.06.2016

Am fost cazat ultimii trei ani aici,chiar sunt curios despre situatia actuala a hotelului.
ovydyu
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mai 20, 2014 9:06 am
Localitate: Hunedoara
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Mar Dec 06, 2016 5:44 pm

pe 2 decembrie asta era situatia hotelului :
IMG_0554.JPGIMG_0556.JPGIMG_0557.JPGIMG_0559.JPG
vad ca noii proprietari s-au apucat sa-si schimbe si site-ul http://hotelamerica.gr/ :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde Iulia » Joi Mai 11, 2017 7:47 am

Ce inseamna demipensiune la acest hotel mic dejun si pranz sau mic dejun si cina? Initial am zis ca anul asta incerc Corfu sau Lefkada dar se pare ca universul conspira tot spre Thassos. :D
Iulia
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 14, 2015 5:43 pm
Has thanked: 89 times
Been thanked: 133 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Joi Mai 11, 2017 8:09 am

Iulia scrie:Ce inseamna demipensiune la acest hotel mic dejun si pranz sau mic dejun si cina? Initial am zis ca anul asta incerc Corfu sau Lefkada dar se pare ca universul conspira tot spre Thassos. :D

Cand am fost eu (erau alti proprietari) NU exista demipensiune.
De obicei demipensiune inseamna mic dejun si cina, din cate stiu eu :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde Iulia » Joi Mai 11, 2017 8:35 am

De la agentie zic ca e demipensiune. Intreb fix pentru ca pe site-ul hotelului nu apare si alta masa in afara de mic dejun. Da, de obicei e md si cina dar am avut surpriza intr-o pensiune din Bcovina sa aflu ca era md si pranz..asa ca de atunci intreb expres ca asa e cu "traumele" :lol:
Iulia
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 14, 2015 5:43 pm
Has thanked: 89 times
Been thanked: 133 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde Iulia » Joi Iun 01, 2017 3:25 pm

Am fost si eu in America din Grecia in mai 2017. Situatia este cea descrisa in primul subiect: O locatie perfecta pentru cei ce cauta liniste.
pro:
- plaja este f aproape.
- gazde primitoare. (am inteles ca hotelul e dat in concesiune pentru 10 ani si gazdele sunt administratorul si doamna care se ocupa de curatenie (Mihaela, cred) care apare si aici in poze. Aveau si un catel jucaus si prietenos. Administratorul se ocupa si de o alta pensiune (pe care inca o pregatea)si am inteles ( de la alti colegi de sejur) ca ar avea in administrare si un restaurant si o livada de maslini. Cert este ca e un om foarte harnic pe care chiar l-am apreciat.
- prosoapele se schimba la 3 zile si curatenia se face zilnic. Miroase a clor..deci cred ca se dezinfecteaza bine.
- mancarea per total este buna. Am avut demipensiune. Am fost primul tur de turisti pe 2017 si in primele 2 seri mie nu mi-a placut mancarea( macaroane cu cartofi :shock: peste care era pus un sos de rosii cu carne tocata... toate astea servite cu paine si salata de rosii si castraveti) si in a doua seara am avut aceleasi macaroane sub forma de budinca cu acelasi sos de rosii cu carne tocata si aceeasi salata de rosii, castraveti si marar. In a 3a seara situatia s-a schimbat considerabil... am avut frigarui de porc, pui si hamburgheri la gratar impreuna cu vin (la cutie) din partea casei. Apoi am avut cartofi prajiti cu un delicios tzatziki si niste chiftelute super bune, " pui albastru " (cum il numea adminsitratorul) ce consta in piept de pui cu legume diverse in tigaie (delicios), peste prajit in alta seara. Micul dejul e cel clasic: unt, gem, miere de albine, iaurt, branza feta, oua fierte, suc de portocale, cafea.
- gradina cu multa umbra ce cred ca e extrem de apreciata in milocul verii.E foarte ingrijita si pernele din locurile de relaxare sunt foarte curate.
contra:
-bai foarte mici. Nu exista spatiu de dus ci efectiv faci dus in toata baia. Usile sunt foarte mici si pliabile care pe langa faptul ca te cam lipsesc de intimitate ( ca vorba aia ..si regele se duce acolo singur) au si o mare gaura in partea de jos prin care cam iese apa in camera.(nu mai vorbesc de mirosuri ..in conditiile in care nu exista aerisire directa la baie)
Nu stiu ce ar mai fi de spus despre pensiune ..altceva in afara de ceea ce deja s-a zis. E clar un loc pentru cei care nu cauta fitze ci un loc in care sa te simti lejer si relaxat.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Iulia
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 14, 2015 5:43 pm
Has thanked: 89 times
Been thanked: 133 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde demential » Joi Iul 20, 2017 8:33 am

De dor, am vizitat in iunie Hotel America :D I-am facut 3 poze si am plecat repede, ca ma napadeau amintirile :crazy:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hotel America - Skala Prinos

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Ian 07, 2023 3:16 pm

demential scrie:De dor, am vizitat in iunie Hotel America :D I-am facut 3 poze si am plecat repede, ca ma napadeau amintirile :crazy:
Bine v-am regăsit, la mulți ani!!

Avem (și noi) amintiri super frumoase în această locație, chiar voiam să întrebăm, anul ăsta ce oferte ar fi aici?

Mulțumim, sper să ne revedem curînd!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori