Blue View Studios - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde miruna_ral » Joi Ian 19, 2017 1:42 pm

Buna!!! :wave:
Dupa o prima incercare de a ajunge in Thassos in 2015 (din pacate esuata) anul acesta am reusit sa fac rezervare pentru sfarsitul lui iunie. Vom sta cazati la Blue View Studios. Intrebarea mea este daca a stat cineva acolo anul trecut? Review-urile pe care le-am gasit erau mai vechi. Din ce am gasit pe net parea de bine.
O alta intrebare.... cum este vremea in iunie in Thassos? Tocmai ne-a speriat cineva ca nu prea se poate face baie in mare ca e prea rece. Sper sa fie ok mai ales ca mergem un grup mai mare ( 9adulti si un copil de 2,5 ani) la care organizarea le-am facut-o eu. Asa ca daca nu e de bine, eu o sa imi iau injuraturile :D
miruna_ral
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 27, 2015 2:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde demential » Joi Ian 19, 2017 4:01 pm

miruna_ral scrie:Buna!!! :wave:
Dupa o prima incercare de a ajunge in Thassos in 2015 (din pacate esuata) anul acesta am reusit sa fac rezervare pentru sfarsitul lui iunie. Vom sta cazati la Blue View Studios. Intrebarea mea este daca a stat cineva acolo anul trecut? Review-urile pe care le-am gasit erau mai vechi. Din ce am gasit pe net parea de bine.
O alta intrebare.... cum este vremea in iunie in Thassos? Tocmai ne-a speriat cineva ca nu prea se poate face baie in mare ca e prea rece. Sper sa fie ok mai ales ca mergem un grup mai mare ( 9adulti si un copil de 2,5 ani) la care organizarea le-am facut-o eu. Asa ca daca nu e de bine, eu o sa imi iau injuraturile :D

Buna!
Despre cazare nu stiu detalii.
Dar despre cum e vremea in iunie in Thassos : daca e final de iunie, e cald. Si daca ai noroc sa nu ploua, e perfect :)
Iunie iti ofera unele avantaje: insula nu este foarte aglomerata, pretul cazarii este mai mic, tavernele nu sunt foarte aglomerate, nu este foarte cald la pranz, nu sunt multe albine, nu sunt aglomerate plajele.
Apa marii este intr-adevar mai rece decat in august, dar asta nu inseamna ca e sloi si nu poti face baie :)
Ca sa vezi "istoricul lunii iunie" din ultimii 3 ani, te invit sa citesti aici:
2014 - viewtopic.php?p=11310#p11310
2015 - viewtopic.php?p=38261#p38261
2016 - viewtopic.php?p=51935#p51935
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde miruna_ral » Vin Ian 20, 2017 1:01 pm

Buna!
Merci de raspuns! M-am mai linistit putin. Oricum sunt de principiu ca depinde de norocul fiecaruia.
O sa revin cu detalii cand ma intorc :D .
miruna_ral
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 27, 2015 2:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Re: Cazare Blue View Studios -Skala Potamia

Mesaj necititde mirce4 » Sâm Feb 18, 2017 10:15 pm

Buna.
In 2015 am fost la sfarsitul lui iunie in Skala Marion si am avut ghinionul sa prindem o perioada destul de rece (26-28 grade) iar apa nu foarte buna. In anul anterior am fost in aceeasi perioada si a fost super vremea, apa calda. Anul acesta nu mai riscam si mergem in iulie. Avem niste prieteni care au fost cazati acolo cu un copil si au fost multumiti.
Distractie placuta
Avatar utilizator
mirce4
 
Mesaje: 43
Membru din: Vin Feb 17, 2017 9:00 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 148 times
Been thanked: 119 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde miruna_ral » Dum Feb 19, 2017 7:10 am

Multumim de informatii. Acum mergem pe principiul... Cum ne-o fii norocul :D
miruna_ral
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 27, 2015 2:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde alexgeogabriel » Dum Mai 28, 2017 7:18 am

Eu sunt in Thassos, ultinele 2 zile a plouat dar temperaturile de 25 grade de aici nu sunt ca la noi, se resimt mai multe. Eu oricum nu prea suport 35-40, te asmair ca soarele este puternic incat sa ai pielea rosie, mai ales pe la ora 13-17, doar sa ai soare! Mie imi lipseste. Apa a fost ok la orele acestea, stateai mai la mal, cauti o plaja cu apa mai putin adanca si va asigur ca este apa calduta, doar a suportat si sotia.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde Nica Teodora » Sâm Iul 01, 2017 11:18 pm

Am rezervat si noi ( doua familii cu cate doi copii ) la sfarsitul lunii august la Blue View Studios si la fel, nu am gasit prea multe pareri despre aceasta vila. Cand va intoarceti din vacanta, ar fi minunat daca ati scrie aici despre cum a fost cazarea si nu numai.
Nica Teodora
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 11:12 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde Cristina_23 » Mie Iul 19, 2017 2:41 pm

Buna ziua,
am fost cazati la Blue View Studios 3 ani la rand. Este o vila ok, curata, nu foarte luxoasa. Ca si minus este amplasarea ei pe un deal destul de abrupt. Urcatul dealului zilnic a fost destul de chinuitor, dar totodata ai un atu o priveliste foarte frumoasa de la terasa. Este amplasata in centrul statiunii, ai aproape multe magazine si taverne, chiar si un Carrefour Market.
Pe patron Thanasis il deranjeaza galagia, asa ca aveti grija! Nu suporta sa vorbiti mai tare dupa ora 11.00, nu mai vorbesc sa asculti muzica la un volum acceptabil. Chiar am avut un conflict cu el din cauza asta. Ca drept dovada anul acesta mergem tot in Skala Potamia dar la o alta vila . Concediu placut!
Cristina_23
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 04, 2017 4:25 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde mirce4 » Vin Iul 21, 2017 4:28 pm

Cristina_23 scrie:Pe patron Thanasis il deranjeaza galagia, asa ca aveti grija! Nu suporta sa vorbiti mai tare dupa ora 11.00, nu mai vorbesc sa asculti muzica la un volum acceptabil. Chiar am avut un conflict cu el din cauza asta. Ca drept dovada anul acesta mergem tot in Skala Potamia dar la o alta vila . Concediu placut!


De multe ori si pe vecinii de la apartamentele alaturate ii deranjeaza galagia. Doar ca unora dintre noi sa faci liniste la ore de odihna ni se pare ceva anormal. V-ati gandit ca si unde mergeti acum dupa ora 11 va trebui sa dati volumul mai mic? Daca si aici veti avea un conflict sa stiti ca inca mai exista litoralul romanesc....
Avatar utilizator
mirce4
 
Mesaje: 43
Membru din: Vin Feb 17, 2017 9:00 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 148 times
Been thanked: 119 times

Re: Blue View Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde Cristina_23 » Lun Iul 24, 2017 2:17 pm

Nu s-a pus problema sa vorbim atat de tare sau sa ascultam muzica incat sa deranjam pe cineva, se vorbea chiar incet....dar daca vreti musai sa va luati de cineva...problema dvoastra.
Cristina_23
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 04, 2017 4:25 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


cron