Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 09, 2017 12:18 pm

Locul unde sa desfașurat turul de sold de care povesteam acum ceva vreme.IMG_20170206_094807.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Feb 09, 2017 12:34 pm

vestile bune sunt la radio erevan.
e adevarat ca guvernul reabiliteaza dn14? da, a fost adevarat. reabilitarea dn14 s-a finalizat in 2014/2015 cu fonduri europene :mrgreen:
e adevarat ca guvernul vrea sa construiasca centura mediasului. e adevarat ca vrea dar a renuntat :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Feb 09, 2017 9:16 pm

teo scrie:vestile bune sunt la radio erevan.
e adevarat ca guvernul reabiliteaza dn14? da, a fost adevarat. reabilitarea dn14 s-a finalizat in 2014/2015 cu fonduri europene :mrgreen:
e adevarat ca guvernul vrea sa construiasca centura mediasului. e adevarat ca vrea dar a renuntat :mrgreen:

Teo, ce vina as putea sa am in toata povestea asta, ca eu "decat" am luat un document de pe pagina ministerului finantelor publice ? :roll: Daca nu e cum scrie acolo ar trebui sa va mobilizati acolo la Sibiu si sa cereti la DNA sa-i urmareasca pe aia pentru ceva falsuri in documente publice, tentativa de deturnare de fonduri, abuz in serviciu far anumar iar daca o fi si vreun accident - Doamne fereste! - pe DN14 atunci sa-i urmareasca si pentru "abuz in omor din culpa" ... N-am mai mers pe drumul ala de cativa ani dar imi aduc aminte ca era cam tandari.
Sincer eu sunt mult mai suparat de centurile Bucurestiului care se tot fac si nu se fac. Stai sa vedem ca acum cica e alta dandana:
http://cursdeguvernare.ro/guvernul-susp ... punda.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Feb 09, 2017 9:31 pm

damblagiu scrie:[
Daca e asa, cei de la Monumente istorice trebuie sa dea avizul pe proiectul de renovare si nu-l va da daca se schimba structura ferestrelor si arhitectura fațadelor. Pb le apar din cauza ca nu mai sunt meseriasi pt refacerea acestora

Cred ca iti dai seama ca eram sarcastic? Cate porcarii se fac cu avize in regula ... vrei sa cautam acum gari istorice "reabilitate"? Pai cand exista bani doldora iar pretextul e "reabilitare" si "dezvoltare durabile" si "turism" nu ai nevoie decat un stergator de picioare precum fostul ministru Daniel Barbu. Atunci se rezolva orice aviz, darami si Hala Matache imediat ce-l pui in functie, ce dracu'? Ca sa ramanem la Sibiu, uite un exemplu elocvent descris de un baiat de toata isprava, ajuns si viceprimar al Sibiului:
http://www.razvanpop.ro/2016/07/29/capidava-si-lacrimi/ Povestea unei distrugeri cu avize si cu proiectanti despre care nu se poate spune ca n-au experienta in domeniu. Sau daca vezi ca nu iei avize si ai ...oaie obtii de la instanta de judecata cum ar fi bine sa construiesti si produci o caricatura ca asta in sfidarea oricarui bun simt si a comunitatii locale: https://www.facebook.com/TimisoaraCapit ... =2&theater Bani si spate sa ai!
Cine nu intelege ce era inainte, vedeti o filmare de sus anterior demolarii: http://www.opiniatimisoarei.ro/supermar ... 25/10/2013 La cat teren acolo, numai cretin sa nu fii si tot ai fi putut sa integrezi constructiile vechi cu cutia de conserve a kypermarketului ... N-au vrut sa faca niciun efort de adaptare, decat sa adapteze cum circula motostivuitoru' in depozit au preferat sa produca inclusiv un "turn" non-sens, nefunctional, provenit dintr-un mic fragment de fatada. E unul din motivele pentru care nu cumpar niciodata de la Kaufland.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Feb 09, 2017 11:24 pm

pozeDECAT scrie:Teo, ce vina as putea sa am in toata povestea asta


:?: :?: :?:

teo scrie:vestile bune sunt la radio erevan.
e adevarat ca guvernul reabiliteaza dn14? da, a fost adevarat. reabilitarea dn14 s-a finalizat in 2014/2015 cu fonduri europene :mrgreen:
e adevarat ca guvernul vrea sa construiasca centura mediasului? e adevarat ca vrea dar a renuntat :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 10, 2017 10:15 am

teo scrie:
:?: :?: :?:

teo scrie:vestile bune sunt la radio erevan.
e adevarat ca guvernul reabiliteaza dn14? da, a fost adevarat. reabilitarea dn14 s-a finalizat in 2014/2015 cu fonduri europene :mrgreen:
e adevarat ca guvernul vrea sa construiasca centura mediasului? e adevarat ca vrea dar a renuntat :mrgreen:


Stiu ca nu ma exprim clar in cuvinte. Am sa pun o poza a ecranului cu documentul public care contine date exacte, din linkul pe care l-am indicat, al carui autor nu sunt eu ci cei care au intocmit bugetul.
sibiu_lucrari.JPG
Acest document M-A PACALIT IN MOD ORDINAR ca la Sibiu s-ar face investitii inclusiv in vreo 70 si ceva km de drum despre care zici ca s-au facut deja. Astia au scris negru pe alb ca vor sa lucreze "in continuare" pe o perioada de 24 de luni. Sunt si eu dispus sa cred o afirmatie politica dintr-o conferinta de presa si nu un document afisat public pe pagina ministerului finantelor, imi cer scuze ca am adus asta in discutie.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Feb 10, 2017 12:02 pm

eu am contrazis:

- reabilitarea dn14. acest drum a fost reabilitat! cine nu crede n-are decat sa mearga pe el sau sa gugaleasca. bonus: conform documentului prezentat de tine este vorba de niste datorii(mai exact sume pe care ue le-a respins ca fiind neeligibile), nu de investitii
- construirea centurii mediasului. respinsa la votul din plen. si acest lucru poate fi usor verificat

p.s.: documentul prezentat de tine era un proiect
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 10, 2017 1:52 pm

Aia cu DN 14 rezulta ca e de platit (nu inteleg de ce in 24 de luni, ce-i drept).
Corect, Medias s-a respins caci masina de vot PSD respinge orice. Prin urmare proiectul nu cred ca s-a modificat prin taieri. Dezbaterile se verifica, intr-adevar:
"Domnul Petru Gabriel Vlase:
Ministerul Mediului, Anexa 3/23, nu avem amendamente admise, 9 amendamente respinse, timp 12 minute.
Dacă sunt iniţiatori care doresc să susţină amendamentele respinse, vă rog. Nu sunt.
Supun votului dumneavoastră Anexa nr. 3/23.
Cine este pentru? 176.
Împotrivă? 70.
Abţineri? Nu sunt.
Anexa nr. 3/23 - Ministerul Mediului - a fost adoptată cu majoritate.
Ministerul Transporturilor - nu există amendamente admise. 162 de amendamente respinse. Timp de dezbatere 85 de minute.
Vă rog, dacă doriţi să susţineţi, de la marginal 1 la 10.
Vă rog." De aici: http://www.cdep.ro/pls/steno/steno2015. ... dm=4&idl=1

Eu vorbeam nu de ocolitoarea Mediasului ci de ocolitoarea Sibiului, care e prevazuta a se termina in 2018, dupa cum rezulta din fisa banilor prevazuti in proiect (care a ramas neamendat).
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Feb 10, 2017 4:13 pm

pozeDECAT scrie:Eu vorbeam nu de ocolitoarea Mediasului ci de ocolitoarea Sibiului, care e prevazuta a se termina in 2018


WTF?????? :crazy: :crazy: :crazy:
tu de cat timp n-ai mai fost prin sibiu??? :lol: :lol: :lol:


...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 10, 2017 9:42 pm

Dom'le eu vin destul de des la Sibiu, stiam ca exista aruncatoare spre autostrada, ba am si mers pe ea de vreo doua ori. Da' de unde era sa stiu ca va multumiti "decat" cu asta? Credeam ca se vrea si o cingatoare mai buna din Dumbrava spre Cisnadioara, Cisnadie si inapoi in Sibiu ... Inteleg acum ca "investitia" pe care am vazut-o eu este si ea la fel ca la DN 14, o reglare de conturi (vreau sa zic plati finale care n-au fost facute de altii desi s-a facut lucrarea de mult, se facuse receptia lucrarilor si poate nu era facuta receptia finala). Nu inteleg de ce este insa dat termen 2018 in fisa alocarilor de bani :shifty:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Feb 11, 2017 6:27 pm

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Feb 13, 2017 11:53 am

"S-au luat după firmele care ei lucrează, de mobiliere. Le-au dat telefoane cu becuri aprinse" - protestatar Cotroceni
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Feb 14, 2017 1:18 pm

pfuuaai, cum o da de gard tolontan :lol: :lol: :lol:
elefantesc, fara gratie....ce dracu o fi fost in capul lui? :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mar Feb 14, 2017 3:14 pm

teo scrie:pfuuaai, cum o da de gard tolontan :lol: :lol: :lol:
elefantesc, fara gratie....ce dracu o fi fost in capul lui? :mrgreen:

unde ? ...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Feb 14, 2017 3:28 pm

demential scrie:unde ? ...

Aici
S-a dus pe plua imaginea lui..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori