Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Pizzeria restaurant IRENE

Mesaj necititde HHR » Mie Aug 05, 2015 8:30 am

jady scrie:Nu, n-am disparut, doar ca mi s-a aplecat de la comentariile voastre si acum ma tratez cu Emetiral.



imi era teama sa nu fie de la caracatita aia prajita ....
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Gladiator » Joi Aug 06, 2015 2:28 pm

Taverna AUGUSTOS.....din THEOLOGOS.......dezamagire totala din partea noastra . Servirea si mancarea ( reincalzita ) este cam de nota 6 ......la cate reclama se face acestei taverne. ATENTIE .... celor care vor sa manance acolo .....sa se uite cu atentie la nota de plata ..... sa nu fie inselati si sa urmareasca ca produsele care zic ei ca se dau din partea casei sa nu fie trecute pe nota de plata........parerea mea este NEGATIVA........ :thumbdown:


Taverna IRENE.....din POTOS.....mancare , servire , atmosfera .....ireprosabila .........la final , ne-au facut si reducere la nota de plata + desertul din parte casei........in concluzie ....RECOMAND cu incredere.......... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Gladiator
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 27, 2015 12:38 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 23 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Laremi » Lun Aug 10, 2015 9:49 pm

Recomand Taverna Klimataria din Potos. Super gazde, servire ireprosabila, preturi mai mult decat decente.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Laremi
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Feb 09, 2015 11:01 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 38 times
Been thanked: 29 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Paula M » Mar Aug 11, 2015 3:34 pm

Si eu va recomand Klimataria, San Antonio Beach (daca aveti copii e ideal - loc de joaca pe langa mancarea buna) si bineinteles Irene - asta pentru Potos; iar ptr Theologos (iubesc satucul asta, ma umple de liniste sufleteasca) - iedul de la Iatrou. Nu m-a atras deloc Augustos, mi s-a parut totul comercial.
Paula M
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 11, 2015 3:11 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 33 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde adriaticad » Vin Noi 20, 2015 7:37 am

Ade scrie:
Andreea a scrie:Cine este Otilia? :)

Daca te vei duce acolo, e imposibil sa nu o remarci. Probabil titulatura e ceva de genul ospatarita sefa :)


Irene & Otilia :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ultima oară modificat de adriaticad pe Vin Noi 20, 2015 7:52 am, modificat 1 dată în total.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde adriaticad » Vin Noi 20, 2015 7:48 am

Paula M scrie:Si eu va recomand Klimataria, San Antonio Beach (daca aveti copii e ideal - loc de joaca pe langa mancarea buna) si bineinteles Irene - asta pentru Potos; iar ptr Theologos (iubesc satucul asta, ma umple de liniste sufleteasca) - iedul de la Iatrou. Nu m-a atras deloc Augustos, mi s-a parut totul comercial.

Si dorada regala servita de Inna :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Pizzeria restaurant IRENE

Mesaj necititde honney_bunny » Vin Ian 08, 2016 4:11 pm

Fiecare cu gusturile lui, nu vad de ce trebuie sa atacam pe cineva doar pentru ca si-a spus pararea. O sa mi-o spun si eu pe a mea, la fel de echidistanta :think:
Personal, am nimerit din greseala la pizzeria Irene, cautand taverna Irene (pentru review-urile bune de pe forum) si nu am fost prea incantata - am luat salata aceea cu fructe de mare - care apare si in poza de mai sus (nu mi-a placut din cauza sosului barbeque, dar asta tine de gusturile mele, poate altora le place si caracatita era cam arsa pe gratar), sotului i-a placut gratarul comandat, dar ce m-a deranjat cel mai mult a fost timpul enorm de asteptare, pana si pentru primirea notei...
Pe de alta parte, nu pot lauda nici taverna Irene, am revenit in alta seara, dar era o aglomeratie ca in gara, trebuia sa astepti cel putin jumatate de ora pentru o masa si erau foarte apropiate mesele - vroiau sa ne puna o masa mica - pentru 3 persoane - lipita de masa altcuiva, chiar in drum... pe unde trec altii (am spus nu, multumim si am plecat in alta parte, unde sa putem manca linistiti o mancare de calitate, intr-o atmosfera placuta, nu ca in tramvai la ora de varf, oricat de buna si laudata ar fi mancarea). Parerea mea... :wave: :wave: :wave:
honney_bunny
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Ian 11, 2015 12:36 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 35 times

Re: Pizzeria restaurant IRENE

Mesaj necititde florin04 » Vin Ian 08, 2016 9:02 pm

honney_bunny scrie:Pe de alta parte, nu pot lauda nici taverna Irene, am revenit in alta seara, dar era o aglomeratie ca in gara, trebuia sa astepti cel putin jumatate de ora pentru o masa si erau foarte apropiate mesele - vroiau sa ne puna o masa mica - pentru 3 persoane - lipita de masa altcuiva, chiar in drum... pe unde trec altii (am spus nu, multumim si am plecat in alta parte, unde sa putem manca linistiti o mancare de calitate, intr-o atmosfera placuta, nu ca in tramvai la ora de varf, oricat de buna si laudata ar fi mancarea). Parerea mea... :wave: :wave: :wave:

Hai sa-ti spun un secret: daca mai mergi prin Grecia si vezi o taverna plina, du-te acolo si mananca, chiar daca stai si astepti sa se elibereze o masa.
Unde este aglomeratie = mancare buna si ieftina! :thumbup:
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Pizzeria restaurant IRENE

Mesaj necititde HHR » Sâm Ian 09, 2016 6:03 pm

In plus, daca vrei neaparat sa mananci intr-un anumit loc nu exista nici`un impediment sa rezervi o masa pentru ora X cu precizarea numarului de meseni. Uzand de aceasta metoda eviti neplacerile aglomeratiei. Intamplarea face ca tocmai la Irene (ma refer la taverna) am procedat astfel si am avut o masa de aproape douaj de persoane rezervata pentru o ora la care greu gaseai asemenea masa in orice loc ai fi incercat sa mananci. Pe acesta cale, deloc dificila, poti sa alegi masa si astfel reteta pentru o seara minunata este completa !
Ca sa nu mai spun ca ai putea lua numarul (fix/mobil) de pe siteul lor (sau facebook) si ai putea rezerva telefonic masa.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde dragos2007 » Sâm Feb 06, 2016 2:12 pm

In Theologos am mancat la Iatrou. Personal foarte amabil, servire prompta, portii mari, preturi decente. Recomand cu caldura, pentru cei care vor sa incerce ceva traditional.... ied sau miel la protap.
dragos2007
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Dec 09, 2014 7:39 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 41 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde marianvoicu79 » Sâm Mar 05, 2016 10:15 am

Vorba lunga saracia omului , am sa fiu scurt si la obiect.
Taverna Irene face toti banii, nu o sa regretati .
Servire prompta, mancare delicioasa si portii mari, preturi bune, priveliste minunata .
Noi o sa revenim cu siguranta.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
marianvoicu79
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 11:19 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde bulgaruM » Joi Mar 24, 2016 10:52 am

Daca mergeti in Theologos,va recomand cu toata increderea Taverna Stelios!!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Vin Mar 25, 2016 10:39 am

bulgaruM scrie:Daca mergeti in Theologos,va recomand cu toata increderea Taverna Stelios!!

si ce preparate ne recomanzi de acolo ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde bulgaruM » Vin Mar 25, 2016 12:24 pm

demential scrie:
bulgaruM scrie:Daca mergeti in Theologos,va recomand cu toata increderea Taverna Stelios!!

si ce preparate ne recomanzi de acolo ?

Bineinteles mielul la rotisor,cel mai gustos din tot Thassosul,mai ales ca o sa primesti din partea casei si niste Tzipuro,o sa mearga ca uns!!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Maria » Dum Apr 24, 2016 1:02 pm

Irene
Hai, la multi ani!
20160424_135744.jpg20160424_135835.jpg20160424_135915.jpg20160424_135946.jpg20160424_140013.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


cron