Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde destrug » Mie Iun 11, 2014 4:30 pm

Eu am fost anul trecut si la Stelios si la Augustos. Dezamagit de prima si surprins placut de cea de a doua. La Stelios din doua portii de miel una a fost numai oase. Binenteles ca am luat eu oasele si i-am dat-o pe cea acceptabila fetei. Sotia nu mananca miel asa ca a luat un snitel de pui. Imi pare rau ca nu i-am facut poze. Uleiul cred ca nu a afost schimbat de cand au dat drumul la afacere. Culoarea batea spre negru, a ramas nemancat in farfurie. Servirea greoaie. Am plecat de acolo flamand. Sunt de acord ca mielul are si oase dar cand aranjezi o portie cauti sa echilibrezi nu sa arunci in farfurie ce-ti pica in mana.
La Augustos atmosfera este f misto si departe de kitch-ul la care ma asteptam. Muzica buna, instrumentisti priceputi. Mielul mai putin aromat dar calitatea portiilor net superioara. Vinul bun. Am prins si festivalul mustului cu zdrobitul strugurilor in picioarele de cliente. Si au fost niste rusoaiceeeee!!!! Anul asta repet experienta de la Augustos si o sa incerc si terasa de vis-a-vis de Stelios. Doar am intrat acolo, foarte generoasa ca spatiu si o priveliste minunata.
destrug
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 10, 2014 4:24 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 43 times

Re: Video Thassos

Mesaj necititde gabriel » Dum Iun 15, 2014 11:25 am

Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde adrian voicu » Lun Iun 23, 2014 8:24 am

De citiva ani merg la o taverna super in Potos ,la Laskarina,patronul Iorgos este o dulceata de om preturi de bun simt si mincare super gustoasa !
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
adrian voicu
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 23, 2014 8:12 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Delphinash » Lun Iun 23, 2014 9:14 am

Anul trecut, atat in mai cat si in august batea vantul la Laskarinas. Am vazut maxim 2 mese cu clienti... Din cate stiu eu, anul trecut era cam in faliment. Nu stiu de ce, de la mancare sau....un management nu foarte bun...
Poate anul asta s-au mai schimbat lucrurile.
Prin 2007-2008, sora mea a avut o pb cu pizza de la aceasta taverna, era din ea cu multe feluri de branza si I-a fost f rau dupa. Acu poate a avut ea vreo intoleranta la acea branza sau era ceva in neregula cu pizza.
Asta e doar experienta mea cu aceasta taverna si m-a frapat cand am vazut ca toate tavernele din potos erau full doar asta era f goala... si m-am intrebat de ce...
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde mischaela » Mar Iul 01, 2014 12:57 pm

Delphinash scrie:Irene in potos- pt ca mancarea e f buna de fiecare data, preturi ok, servire f buna, reduceri de 10% care la un moment dat chiar conteaza, portii mari...Otilia care e mereu f draguta si serviabila si atunci cand nu stii ce sa mai mananci te ajuta cu o recomandare buna si nu da nicodata gres.


din pacate Otilia a ramas fara telefon chiar in timp ce eram noi pe terasa ...
of, of, of ... nu scapam nicaieri de hoti.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde destrug » Mar Iul 01, 2014 3:57 pm

Mai e valabila reducerea de 10%?
destrug
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 10, 2014 4:24 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 43 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde zanga2 » Mie Iul 02, 2014 8:04 pm

Taverna Stelios din Theologos

Am fost intampinati cu Tzipouro, paine prajita cu ulei de masline si oregano si organe de miel din partea casei. Am comandat si ni s-au adus repede portii uriase de miel la protap ce s-a dovedit a fi foarte gustos. Preturile au fost foarte bune avand in vedere marimea portiilor si calitatea lor. De asemenea personalul a fost foarte serviabil incepand de la sosirea in parcare si pana la plecare :) Cu siguranta vom manca din nou la Stelios cand vom mai ajunge pe acolo.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde April » Mie Iul 02, 2014 8:36 pm

Albine / viespi erau?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde zanga2 » Mie Iul 02, 2014 9:12 pm

O singura viespe mi-a dat tarcoale de cateva ori (pe langa farfurie) si dupa aceea s-a facut singura disparuta. Nu a trebuit nici sa ma agit nici sa "dau" dupa ea.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde mischaela » Joi Iul 03, 2014 12:51 pm

alaturi de Irene
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde DarkLordSith » Vin Iul 04, 2014 12:13 pm

Buna, pana la urma care e cea mai ok taverna din Theologos? Vad ca parerile sunt impartite, dar cam radical.
DarkLordSith
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iun 30, 2014 10:18 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde destrug » Vin Iul 04, 2014 12:53 pm

Incearca-le pe toate. Mie mi-a ramas Iatrou si nu stie de ce dar am senzatia ca nu o sa plec dezamagit. In ceea ce priveste Augustos se pare ca sunt singurul care o recomanda cel putin ca experienta. Muzica este foarte buna, instrumentistii sunt buni, iar daca prinzi si festivalul strugurilor (cum a fost in cazul meu) nu o sa regreti. Se plangea cineva ca au cantat melodii mexicane si nu se potriveau serii grecesti. In cazul meu nu au fost mexicane, in schimb la sfarsit a fost un periplu muzical prin tarile de origine ale clientilor, de bun simt de-altfel. La Stelios experianta mea a fost neplacuta. Am fost seara, terasa full si jumatate din ea era ocupata de greci. In consecinta atentia personalului era indreptata spre mesele acestora lucru care m-a surprins neplacut si m-a pus intr-o situatie jenanta in cadrul grupului deoarece eu alesesem taverna dupa comentariile de pe net. Si tot in urma comentariilor am vrut sa evit Augustos dar dupa seara de la Costas nu am mai putut sa spun nu unei iesiri la Augostos la solicitarea altcuiva din grup. Si nu am regretat nicio clipa. Nu neg, poate daca ne nimeream cand era un grad de ocupare mai mic am fi avut parte de un altfel de tratament, dar eu unul nu tin sa mai repet experienta.
destrug
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 10, 2014 4:24 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 43 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Vin Iul 04, 2014 9:35 pm

Recomand cu caldura taverna de la San Antonio Beach, Taverna San Antonio

Portiile foarte mari, servirea rapida, gazdele foarte primitoare,
IMG_7135.JPGIMG_7136.JPG
desertul San Antonio incredibil de bun (daca nu vine din partea casei, va recomand sa il incercati !!!) :)
Multumesc Mariei ca mi-a indicat acest loc deosebit :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Alinuta » Vin Iul 04, 2014 10:05 pm

Unde e desertu'???
Tu știi ca toate ca toate, dar la mine desertu-i temelie!!!
Pai il lauzi atât si tocmai pe el nu-l postezi? :lol:
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Vin Iul 04, 2014 10:09 pm

O alta locatie draga mie este Taverna Irene din Potos.
Am sunat-o pe Otilia,
IMG_7117.JPG
care m-a ajutat si a rezervat pentru noi o masa pentru 20 de persoane. Am avut desert din partea casei, reducere 10% din nota, servirea- zic eu destul de rapida, tinand cont ca era FULL !!!
Chiar daca ne-am speriat putin de aglomeratie, crezand ca o intarzie pana vine sa ne ia comanda si pana vine mancarea la masa, totusi s-au miscat destul de repede.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori