EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Mar Ian 12, 2016 8:09 am

Reduceri pentru toate zborurile Blue Air
astazi, 12 ianuarie, 15% reducere pentru toate biletele de avion si toate cele 66 de destinatii operate.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Mar Ian 19, 2016 5:37 pm

TAROM lansează oferta de iarnă, cu preţuri începând de la 79 Euro*
http://www.tarom.ro/oferta-de-iarna/?ut ... -307600817
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Ian 20, 2016 8:18 am

April scrie:TAROM lansează oferta de iarnă, cu preţuri începând de la 79 Euro*

Un lucru bun la asta, 1 bagaj de cala gratuit si toate taxele incluse :)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Mar Ian 26, 2016 6:49 am

Blue Air a introdus zboruri directe intre Bucuresti si Lisabona - din iunie 2016.
Biletele de avion pentru Lisabona sunt deja disponibile la preturi incepand de la* 34,95 €, iar zborurile vor fi operate incepand cu 2 iunie 2016, in fiecare zi de marti, joi si sambata, pe toata perioada orarului de vara.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde sir_ady » Mar Ian 26, 2016 5:29 pm

Destinatia este noua la Blue Air cat si la Wizz . Preturile sunt destul de mari , ajungand la vreo ~200 euro cu bagaj de cala si locuri preferentiale :thumbdown:
sir_ady
 
Mesaje: 58
Membru din: Mar Oct 14, 2014 7:18 am
Has thanked: 77 times
Been thanked: 174 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Joi Ian 28, 2016 9:42 pm

TAROM o noua destinaţie - Hamburg, începând cu 9 mai 2016!

Până pe 31 mai 2016 o oferta specială de la 101 Euro* pentru un bilet dus-întors cu toate taxele incluse

Perioada de călătorie: 9 mai 2016 - 30 iunie 2016
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Feb 09, 2016 10:21 am

Accident feroviar grav in Germania, două trenuri de pasageri s-au ciocnit în această dimineaţă..

http://www.bbc.com/news/world-europe-35530538#"
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Exter ... n+Germania
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Mar Mar 01, 2016 8:31 pm

TAROM - oferta specială de Mărțișor!
biletele la preţuri începând de la:
79 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii între Bucureşti și Atena, Hamburg, Istanbul, Larnaca, Roma, Salonic, Sofia şi între Iaşi și Istanbul;
99 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii între Bucureşti și Belgrad, Bruxelles, Budapesta, Chişinău, Viena şi între Iaşi și Bologna, Roma și Torino;
119 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii între Bucureşti și Alicante, Amsterdam, Frankfurt, Geneva, Londra, Munchen, Praga, Stockholm şi Valencia, între Cluj și Viena, între Iaşi și Londra și Munchen, între Sibiu și Munchen;
139 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii între Bucureşti și Amman, Barcelona, Beirut, Dubai, Madrid, Nisa, Paris, Tel Aviv şi între Iaşi și Tel Aviv.

Oferta de mărțișor este valabilă pentru călătoriile dus-întors efectuate în perioada 09 mai - 19 iunie 2016 şi este supusă unor termene și condiţii (durata şederii la destinaţie între 2 zile - sau noaptea de sâmbată spre duminică şi 14 zile, modificări permise cu plata unor diferenţe tarifare, restituirea nu este permisă).

Perioada de vânzare este 01 - 08 martie 2016.
Transport gratuit al bagajului de cală în limita maximă de 23 kg (1 bagaj pentru Clasa Economy) +10 kg bagaj de mână.
Check-in gratuit în aeroport, la kiosk, online şi pe mobil.
Servicii gratuite la bord.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Joi Mar 24, 2016 3:22 pm

TAROM facebook
Vă informăm că aeroportul Bruxelles - Zaventem rămâne în continuare închis.
Compania TAROM a anulat zborurile pe ruta București – Bruxelles - București din zilele 25, 26 și 27 martie 2016. Pasagerii acestor zboruri vor fi rerutați pe cursele TAROM București – Amsterdam – București, RO 361/362 și RO363/364 din zilele respective sau vor putea solicita schimbarea biletelor pe alte date de călătorie sau destinații (Paris, Londra, Frankfurt, Munchen).
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Joi Mar 24, 2016 4:58 pm

Blue Air
Tinând cont de faptul că Aeroportul Bruxelles Zaventem va fi în continuare închis în următoarele zile, compania Blue Air a luat măsurile necesare pentru a asigura în deplină siguranţă operarea zborului 0B123/124 Bucureşti – Bruxelles – Bucureşti din 25 martie 2016, precum şi a zborului 0B223/224 Bacău – Bruxelles – Bacău din 26 martie 2016.
Linia low-cost a redirecționat către Liege cursele programate vineri şi sâmbătă dinspre România către Bruxelles.

Orele de zbor rămân neschimbate, iar pasagerii vor fi transferaţi gratuit cu autocarul între Gara de Nord din Bruxelles şi aeroportul din Liege, spune Blue Air.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Joi Apr 28, 2016 6:34 am

De interes:
Bulgaria – Restricții pentru circulația rutieră
Tip: Atenţionare de călătorie
Data: 27.04.2016

Ministerul Afacerilor Externe informează cetățenii români care doresc să se deplaseze pe teritoriul Republicii Bulgaria că, potrivit unei dispoziții a Agenției bulgare ”Infrastructura rutieră”, se interzice circulația autovehiculelor destinate transportului de mărfuri cu masa maximă admisă mai mare de 12 tone (inclusiv remorci şi semiremorci) cu mai mult de două osii, tehnică agricolă, tractoare și tehnică specială pentru construcții pe sectoare ale rețelei naționale de drumuri, după cum urmează:

- toate autostrăzile;

- drumurile naționale DN I-1 Vidin – Botevgrad; DN I-1 Blagoevgrad – PCTF Kulata; DN I-4 Veliko Târnovo - Şumen; DN I-5 Ruse - Veliko Târnovo; DN I-8 PCTF Kalotina – PCTF Kapitan Andreevo;DN I-9 Durankulak – Varna – Burgas,DN II-18 Şoseaua de centură Sofia; DN II-19 Simitli - Gotse Delchev; DN II-86 Plovdiv - Smolyan; DN II-99 Burgas - Tsarevo.

Interdicția este valabilă în următoarele zile si intervale orare:

28 aprilie 2016 - între orele 16:00 - 20:00.
2 mai 2016 - între orele 14:00 - 20:00.
5 mai 2016 - între orele 14:00 - 20:00.
8 mai 2016 - între orele 14:00 - 20:00.

Interdicția nu este valabilă pentru autovehiculele care transportă mărfuri periculoase, produse alimentare alterabile și animale vii.

Pe durata interdicției, autovehiculele menționate vor staționa în afara carosabilului, fără să obstrucționeze ceilalți participanți la circulația rutieră.

Totodată, Agenția bulgară ”Infrastructura rutieră” informează că podul „Asparuh” din Varna, care face legătura cu drumul naţional către Burgas, este închis pe un sens de mers în vederea efectuării reparaţiilor de consolidare. Circulaţia pe pod se desfăşoară greoi, rezultând coloane lungi de autovehicule şi timpi foarte mari de staţionare.

Ministerul Afacerilor Externe informează turiştii români, care intră pe teritoriul bulgar prin PCTF Giurgiu - Ruse, PCTF Ostrov – Silistra, PCTF Negru-Vodă - Kardam şi PCTF Vama-Veche - Durankulak şi călătoresc spre staţiunile de pe litoralul bulgaresc al Mării Negre, tranzitând oraşul Varna, că au la dispoziţie următoarele rute ocolitoare:

Ruse – Razgrad – Shumen – Smyadovo – Karnobat – Aytos – Mirolyubovo – Kableshkovo – Tankovo - Slanchev Bryag (Sunny Beach);
Silistra – Alfatar – Venets – Shumen – Smyadovo – Karnobat – Aytos – Mirolyubovo – Kableshkovo – Tankovo - Slanchev Bryag (Sunny Beach);
Silistra - Dobrich - Aksakovo - Devnya - Sindel - Dolni chiflik - Staro Oryahovo – Byala - Slanchev Bryag (Sunny Beach);
Kardam – Dobrich – Aksakovo – Devnya – Sindel - Dolni Ciflik - Staro Oryahovo – Byala - Slanchev Bryag (Sunny Beach);
Durankulak – Balchik – Obrochishte – Kumanovo – Aksakovo – Devnya – Sindel - Dolni Chiflik - Staro Oryahovo – Byala - Slanchev Bryag (Sunny Beach).

Primăria şi Consiliul Local Varna, împreună cu Agenţia pentru Infrastructura Rutieră, au pregătit broşuri care conţin hărţi ce ilustrează rutele ocolitoare şi coordonatele GPS ce pot fi introduse în sistemele de navigare. Broşurile vor putea fi obţinute în toate punctele de frontieră mai sus menţionate. Totodată, hărţile cu rutele ocolitoare şi coordonatele GPS sunt publicate pe pagina de internet a Agenţiei pentru Infrastructura Rutieră

(vezi:http://www.api.bg/index.php/bg/karti/alternativni-marshruti-na-pt-i-9-v-uchastka-pri-asparuhoviya-most-za-rumnskite-turisti-ptuvashi-za-varna-i-burgas/ ).
http://www.mae.ro/node/36888
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde April » Vin Mai 13, 2016 8:58 pm

TAROM, azi: Stimaţi pasageri,
Vă informăm că aeronava TAROM care efectua cursa ROT217 București-Belgrad ce a decolat din București la ora 17.15, a fost redirecţionată pe Aeroportul Internațional Timișoara. Din cauza unor semnalizări la sistemul de presurizare, echipajul aeronavei a urmat procedurile standard și a aterizat pe cel mai apropiat aeroport. Siguranța pasagerilor este prioritară pentru Companie.
O altă aeronava TAROM va prelua cei 27 de pasageri și-i va transporta pana la destinația finală, Belgrad.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde andreea.pala » Mie Iun 08, 2016 12:32 pm

Va recomand sa mergeti prin agentie, mai ales daca alegeti o vacanta departe. Pe cont proriu, e riscant. Eu mereu merg pe all inclusive, agentie, de genul: CAT MAI SIGUR! Cand merg in vacanta, vrea sa stau fara griji. Verisoara mea a mers acum 2 saptamani la in Halkidiki. N-am fost eu acolo ca sa va povestesc cum a fost exact, stiu doar ca a fost foarte multumita, nici nu a cheltuit mult si ca s-au ocupat cei de la agentie :D :thumbup:
andreea.pala
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 06, 2016 4:59 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Iun 24, 2016 9:06 am

Ofertă Ryaniar – un milion de bilete în Europa la 10 euro (sau mai puțin)!

"Din București dacă vă luați bilete azi, 24.06.2016, până la miezul nopții puteți să zburați spre Milano cu 5 euro pe sens sau spre Atena, Berlin, Bologna, Brussels, Londra sau Roma cu 10 euro pe sens.

Politica Ryanair care permite călătorilor să aibă două bagaje de mână. Un bagaj mic și unul mare de până la 10 kilograme."

https://www.ryanair.com/ro/en/cheap-fli ... &budget=50

http://lipa-lipa.ro/2016/06/oferta-ryan ... mai-putin/

https://www.facebook.com/ryanair/
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: EUROPA- NOUTĂȚI, avertizări, vești, ponturi

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Iul 29, 2016 1:53 pm

Ofertă TAROM - octombrie.

79 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii dinspre Bucureşti* către Roma și Viena;
99 Euro* dus-întors (toate taxele incluse) pentru călătorii dinspre Bucureşti* către Atena, Salonic, Praga și Stockholm.

Oferta este valabilă pentru călătoriile dus-întors efectuate în perioada 01 octombrie 2016 – 31 octombrie 2016 (data ultimului retur)


Alături de oferta aceasta cei de la TAROM au lansat și un concurs:

Cumpără online bilete de avion la ofertă și poți câștiga unul din cele 3 premii ce constau în vouchere-cadou în valoare de: 100 de euro fiecare. Voucherele pot fi utilizate până la data de 31 martie 2017, pentru plata unui viitor bilet de avion pe orice cursă proprie, operată de TAROM.

Premiile se acordă în urma tragerii la sorți ce va avea loc în data de 4 august 2016

http://www.tarom.ro/oferta-speciala-concurs/
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Noutăti, avertizări, vești, ponturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori