Albania

Germania, Norvegia, Marea Britanie, Belgia, Ungaria, Cehia, Serbia, Slovacia, Macedonia, Elvetia, Polonia, Portugalia

Albania

Mesaj necititde teo » Joi Aug 25, 2016 7:11 pm

din pacate nu merge sa pun decat o poza
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Joi Aug 25, 2016 7:16 pm

ksamil: una dintre plaje, una dintre insule, seara(inainte sa inceapa manelele :lol: )
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Joi Aug 25, 2016 7:22 pm

porto palermo: plaja si fosta baza sovietica de submarine
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Joi Aug 25, 2016 7:24 pm

dhermi beach
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Aug 25, 2016 10:22 pm

teo scrie:ksamil: una dintre plaje, una dintre insule, seara(inainte sa inceapa manelele :lol: )

Nu te-ai intalnit si cu Alin & Mihaela? :think:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Albania

Mesaj necititde HHR » Vin Aug 26, 2016 7:18 am

iuliangrecu scrie:
teo scrie:ksamil: una dintre plaje, una dintre insule, seara(inainte sa inceapa manelele :lol: )

Nu te-ai intalnit si cu Alin & Mihaela? :think:


io credeam ca s`au dezabonat doar de pe forum, nu si de pe Makaza&Greece .... :think:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Albania

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Aug 26, 2016 8:37 am

Nu s-au dezabonat de la ruta, doar au mai schimbat makazul
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 6:21 pm

Lukove beach. Din Lukove cobori cativa km pe o sosea stramta, numai serpentine. La fata locului o plaja murdara, cateva beachbar-uri si terase care nu-mi inspirau deloc incredere si-o mare care se adancea brusc de la intrare si plina de pietre lucioase
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 6:24 pm

Bunec Beach. O plaja linistita, putina lume, cred ca era si-o mica tabara de elevi. Pe vremuri a fost ori ceva baza militara ori o resedinta de vara a unor oficialitati. Langa ponton era o cladire, imperjmuita cu garduri metalice, dar nu se vedea niciun paznic
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 6:43 pm

cateva scurte albaneze:
- mitul tarii pline de mercedesuri e o teapa. da, vezi pe drum destule mercedesuri vechi, dar au evoluat. foarte multe masini noi, foarte multe bmw-uri
- cu cat e mai fita masina cu atat circula mai incet. si nimeni nu protesteaza :mrgreen:
- ai treaba urgenta la banca/magazin/chiosc? lasi masina pe avarii si-ti rezolvi treaba. nimeni din coada formata in spatele tau nu claxoneaza :mrgreen:
- vrei loc de parcare, fi tupeist. altfel n-ai :mrgreen:
- cursul euro/leka e 1/134-135. bancile ofera mai putin decat exchange-urile. in prima zi am intrebat un politist unde gasesc un exchenge, mi-a aratat cu capul ca am de unde alege. erau vreo 10 bisnitari in fata la Conad-ul din Sarande. "Relax mai frenz, aim hir, no problem!" :mrgreen: si-am schimbat cu 135. un alt loc unde poti schimba sunt magazinele. ii spui fetei de la tejghea, chiama patronul, asta scoate o punge de Metro plina cu leke si-ti face schimbul echitabil
- La Conad in Sarande, am platit in euro si mi-a dat rest in euro
- pe multe bonuri de casa apare totalul in leka, euro si am mai vazut si in usd
- cartofii prajiti sunt aperitiv, nu garnitura :lol:
- deocamdata singura bere baubila este Korca
- am vazut in crasme si in magazine mult vin kosovar. ala alb e o porcarie. inca n-am testat ala rosu
- raki e o gluma :evil: proasta :evil: chiar foarte proasta :evil: a incercat unul sa ma impresioneze cu rakiul lor, cu greu m-am abtinut sa nu iau un mop si sa spal cu el pe jos :evil: am cumparat un raki de mure. 19 grade!!!! poti sa-l servesti minorilor pe post de sirop! :evil:
- mancarea foarte ieftina. o masa in 3, cu aperitive sau paste(in general fructe de mare), fel principal(doar peste sau fructe de mare), beri, apa, ne-a costat intre 5500 si 2700 de leka, adica intre 41 si 20 de euro( 14-7 euro/pers). unele crasme au portii mici, altele portii mari, nu exista o regula
- avantajul de a fi cazat aproape de plaja s-a dovedit si-un dezavantaj, seara pana pe la 12-1 sunt nevoit sa ascult manele de la o discoteca de langa plaja :shock: btw, discoteca e pe terasa unui hotel. oare cum e sa fi cazat acolo? :shock:
- in plus la 4.30 dimineata da muezinul desteptarea. l-as injura dar as deveni rasist :mrgreen:
cam atat deocamdata
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde demential » Vin Aug 26, 2016 7:04 pm

de vis :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 7:09 pm

si unul dintre cele 700 de mii de simboluri albaneze
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Aug 26, 2016 7:53 pm

teo scrie:si unul dintre cele 700 de mii de simboluri albaneze

Ce dzeu semnifica?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 7:57 pm

internetul mobil 4G este ieftin si se misca bine
initial am vrut vodafone dar in sarande la un vodafone shop mi-au spus ca nu-mi poate da fara pasaport, ca nu conteaza cartea de identitate.
m-am dus la un magazin in ksamil care vinde pt toti operatorii iar la astia "nou problem ma frenz!" si mi-a zis sa aleg ce vreau
la vodafone costa 1600+300 microsim-ul, internet nelimitat(daca depaseai 3 giga/luna scadea viteza) si aveai niste minute internationale incluse.
am luat o cartela de la eagle mobile/albtelecom cu 1200 leka, microsim inclus, pt 30 de zile ai: internet nelimitat(dupa 4 giga scade viteza) si nu stiu cate minute gratuite nationale blablabla.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Albania

Mesaj necititde teo » Vin Aug 26, 2016 7:59 pm

iuliangrecu scrie:
teo scrie:si unul dintre cele 700 de mii de simboluri albaneze

Ce dzeu semnifica?


cazemate bunker. sunt peste 700 de mii pe tot teritoriul albaniei, construite la ideea lui enever hoxa care avea un fix ca vor capitalistii sa ocupe albania. cica era ceva slogan, familia si cazemata :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Următorul

Înapoi la Alte calatorii in Europa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori