Pentru prima data in Grecia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde relu_marin » Lun Mar 28, 2016 7:33 am

Salutare tuturor,

Pentru ca anul asta mi-am propus sa imi petrec concediul pentru prima data in Grecia - Tahssos va rog sa ma ajutati cu cateva informatii despre locatie (aici ma refer atat la pensiunea unde doresc sa rezerv cat si la statiune).
Perioada: 03.08.2016 - 09.08.2016
Locatia: Anny Familly's Studios Hotel ,Skalla Kallirachis.TAHSSOSS. Am gasit aici un apartament (suntem 4 adulti si 1 copil de 5 ani). Nu cunosc nimic despre Skalla Kallirachis (am citit pe forum dar nu am gasit mare lucru despre aceasta locatie) si nu stiu nimic despre Anny Familly's Studios.
Daca ma poate ajuta cineva care poate a fost sau poate a trecut prin zona daca se merita sau mai bine sa merg in alta parte a insulei si daca da cam pe unde imi recomandati?

Va multumesc anticipat. O zi buna!
relu_marin
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 28, 2016 6:00 am
Localitate: Galati
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde Sindrom » Lun Mar 28, 2016 9:31 am

Aici ai mai multe detalii despre statiune: http://www.go-thassos.gr/about-thassos/ ... kallirachi

Acilea despre cazare: http://amfostacolo.ro/grecia-pareri,7/t ... _40575.htm

Si in rest. apa paie si bataie.

In Thassos eu nu pot sa recomand decat Skala Potamia daca vrei ceva linistit si Potos daca vrei o statiune mai in adevaratul sens.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde eduard horvath » Dum Apr 03, 2016 11:59 am

Daca te-ai hotarat sa mergi in Thasos eu iti recomand statiunea Potos. E o statiune in adevaratul sens al cuvantului, cu multe magazine, aproape de cele mai importante plaje de pe insula. Noi ne-am cazat la Vila Dimitris & Marlen si am fost foarte multumiti, mai ales ca are curte si puteti sta "la umbra" unui impresionant palmier. Iar ca taverna unde sa mancati in Potos este inegalabila taverna Irene (https://www.facebook.com/Taverna-Irene- ... 036928607/) unde sefa de sala Otilia este romanca . Se mananca extraordinar, discount de 10% pentru romani + bonusuri in desert si vin (la 2 cani de 1 L primiti o cana de 0.5L gratis). Noi am fost prin agentie dar daca mergeti pe cont propriu va pot da relatii despre excursiile optionale care merita facute.
Concediu placut si sa va bucurati de frumusetea insulei Thassos.
eduard horvath
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 23, 2015 9:46 am
Localitate: Iasi
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde April » Mar Apr 05, 2016 12:33 pm

eduard horvath scrie:Iar ca taverna unde sa mancati in Potos este inegalabila taverna Irene (https://www.facebook.com/Taverna-Irene- ... 036928607/) unde sefa de sala Otilia este romanca . Se mananca extraordinar, discount de 10% pentru romani + bonusuri in desert si vin (la 2 cani de 1 L primiti o cana de 0.5L gratis).


Total de acord cu recomandarile pentru Taverna Irene - mancare buna, portii mari, totul foarte proaspat, iar ospitalitatea Otiliei este de neegalat.
O PRECIZARE
discounturile sunt la latitudinea patronului, ca si bonusurile, care nu vin toate o data la "ni se cuvin" - ci depind de cati ati fost, de valoarea notei, de ce anume ați comandat, de a cata vizita este acolo - da, Otilia chiar isi aminteste :D - ca sa nu cream așteptări nerealiste si dezamăgiri.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde doareumiky » Mie Apr 20, 2016 12:57 pm

relu_marin scrie:Salutare tuturor,

Pentru ca anul asta mi-am propus sa imi petrec concediul pentru prima data in Grecia - Tahssos va rog sa ma ajutati cu cateva informatii despre locatie (aici ma refer atat la pensiunea unde doresc sa rezerv cat si la statiune).
Perioada: 03.08.2016 - 09.08.2016
Locatia: Anny Familly's Studios Hotel ,Skalla Kallirachis.TAHSSOSS. Am gasit aici un apartament (suntem 4 adulti si 1 copil de 5 ani). Nu cunosc nimic despre Skalla Kallirachis (am citit pe forum dar nu am gasit mare lucru despre aceasta locatie) si nu stiu nimic despre Anny Familly's Studios.
Daca ma poate ajuta cineva care poate a fost sau poate a trecut prin zona daca se merita sau mai bine sa merg in alta parte a insulei si daca da cam pe unde imi recomandati?

Va multumesc anticipat. O zi buna!

Buna, aici am stat eu si sotul anul trecut in perioada 28.04-11.05 a fost super ok, ii recomand cu caldura, patroni sunt ok, fata lor stie un pic si limba romana, sejur placut
doareumiky
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 11, 2016 1:48 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 23 times

Re: Pentru prima data in Grecia

Mesaj necititde Sonia8 » Joi Mai 19, 2016 1:02 pm

eduard horvath scrie:Daca te-ai hotarat sa mergi in Thasos eu iti recomand statiunea Potos. E o statiune in adevaratul sens al cuvantului, cu multe magazine, aproape de cele mai importante plaje de pe insula. Noi ne-am cazat la Vila Dimitris & Marlen si am fost foarte multumiti, mai ales ca are curte si puteti sta "la umbra" unui impresionant palmier. Iar ca taverna unde sa mancati in Potos este inegalabila taverna Irene (https://www.facebook.com/Taverna-Irene- ... 036928607/) unde sefa de sala Otilia este romanca . Se mananca extraordinar, discount de 10% pentru romani + bonusuri in desert si vin (la 2 cani de 1 L primiti o cana de 0.5L gratis). Noi am fost prin agentie dar daca mergeti pe cont propriu va pot da relatii despre excursiile optionale care merita facute.
Concediu placut si sa va bucurati de frumusetea insulei Thassos.


Ai putea sa imi dai mai multe detalii despre vila? Aici o sa mergem si noi in luna iunie. Cum sunt camerele? Ce se gaseste in camera (tv, mini frigider, seif etc)? Paturile sunt duble sau 2 single unite? Orice informatii sunt binevenite. Multumesc anticipat! :)
Sonia8
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Feb 09, 2016 11:58 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 20 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori