Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Joi Ian 28, 2016 10:42 pm

Eu nu cred ca nu mai sunt locuri de cazare in Thassos. Ba chiar anul asta au inceput rezervarile putin mai tarziu. Cauti intr-un loc anume, intr-un buget anume?
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Silviaaa » Joi Ian 28, 2016 11:41 pm

Pe booking si mie imi apar multe full dar am vorbit cu proprietarul si are camere libere :)
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde viorel73 » Vin Ian 29, 2016 10:23 am

Suntem 2 familii cu 2 respectiv 1 copil. Bugetul este de max. 50 euro/noapte, doar cazare, perioada 20-30.08.2016. Ca si zona, cred ca am prefera estul insulei, anul trecut am fost in sud si stim acea zona, vream ceva nou. Nu dorim lux, dar sa fie curat si liniste noaptea. Multumesc! :)
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Intrebari despre cazare Theodora Studios

Mesaj necititde dragos2007 » Sâm Ian 30, 2016 2:03 pm

gabrielv scrie:Salutare, am cautat dar nu am gasit impresii despre Theodora Studios din Skala Potamia, ma poate ajuta cineva care a fost acolo cu cateva impresii?
Multumesc si vacanta placuta in minunata insula Thassos! Gabriel

Studioul Theodora, apreciez un 3*, camera nu este foarte spatioasa dar este foarte utilata, cu gresie, apa calda la discretie, wifi free dar mg cam greu, tv, AC free, curatenie la 2 zile, pat de 2 pers. + 1 pat de o persoana (vorbesc de cam. unde am stat eu, la etaj), plita electrica, cana electrica tacamuri, farfuri, pahare... are balcon cu masa si scaune. Studioul este situat pe faleza, in afara tavernelor, cea mai apropiata taverna este la max. 20m. Magazinele sau centrul statiunii este la max. 50m. Are o parcare proprie in spatele vilei, neamenajata, dar gasesti loc de parcare la orice ora. Nu are plaja amenajata proprie, prima plaja amenajata este la 30m. max. de vila, Are in curtea interioara un palmier care face umbra, are 3 mese, gratar, un aragaz cu butelie... este o vila fara fite. Proprietara este de treaba, vorbeste engleza f bine. O sa va puna la dispozitie tot ce doriti. Sta impreuna cu parintii ei intr-o casa separata de Studio, situata la intrarea curtea studioului. Eu recomand acest studio. Anul acesta speram sa ajungem din nou la Soti (asa o strigam pe proprietara).
dragos2007
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Dec 09, 2014 7:39 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 41 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde viorel73 » Dum Ian 31, 2016 3:11 pm

Multumesc Dragos! Am sa incerc sa ma informez si eu de aceasta locatie, preturi, locatie, conditii, etc...am mai gasit ceva locatii, dar nu am batut palma inca. A-ti fost careva la Helen Studios sau Kastro Studios? Multumesc! :)
viorel73
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Feb 26, 2015 10:05 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 56 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Andr1 » Mie Feb 10, 2016 1:40 pm

Buna! A fost cineva la Vila Ellinas din Skala Panagia? Acolo am vrea sa mergem in august, anul acesta :)
Andr1
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 01, 2016 3:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde kiss_loly » Mie Feb 10, 2016 10:11 pm

Buna ziua dragi iubitori de Thassos! :wave:
Marturisesc ca nu am apucat sa citesc toate topicurile despre cazare, asa ca va rog sa ma ajutati cu niste impresii despre hotel Maria - Potos.
Nu stiu daca am inteles eu corect frunzarind internetul, dar si-a schimbat numele in Marielena? E hotelul care are 2 piscine, una mica, rotunda si una mare si dreptunghiulara.
Astept pareri de la cei care au stat aici.
Noi vom fi 3 familii, dintre care una cu un kinder de 1 anisor. :D
kiss_loly
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 12, 2016 9:31 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Dum Feb 14, 2016 10:55 pm

Salut si bun venit!
Si-a schimbat numele, a fost rebotezat dupa numele fetei proprietarilor. Este un hotel bun, curat, aproape de centru dar totusi intr-o zona linistita si parcare mare. Proprietarii serviabili si draguti.
Sa ne spuneti cum a fost! :)
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde kiss_loly » Sâm Feb 20, 2016 9:42 am

Cu siguranta voi reveni cu impresii :thumbup:
Am si platit, 213 euro/camera, din 3-10.09, pret redus cu 15% early booking pana pe 29.02, de la o agentie. Am gasit un pret foarte bun, zic eu :D
Multumesc de raspuns :)
kiss_loly
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 12, 2016 9:31 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Recomandare cazare vila in pretul de 110 E / noapte

Mesaj necititde -liviu- » Lun Feb 22, 2016 2:16 pm

Pentru ca anul trecut ne-am luat plasa cu niste vecini cu copii mici si galagiosi, as vrea sa nu mai riscam sa mergem intr-o locatie impartita in n! camere. Cu riscul de a creste bugetul, sunt in cautarea unei vilute:

- amplasata pe plaja (vreau sa pot face o baie seara si apoi intra direct in vila, fara sa mai parcurg drum cu masina, etc)
- dotata cu 2 dormitoare separate
- bucatarie decenta, WiFi.

Am mai fost pana acum in Thassos in zona Kinira si Skala Prinos. Nu am in minte o zona anume, ne putem simti bine oriunde daca sunt implinite micile cerinte de mai sus.

Poate cineva sa ofere o sugestie din experienta in bugetul de 110 Euro ?

PS Daca are vreo relevanta, suntem 2 adulti si 2 copii mari.
-liviu-
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Mar 31, 2014 9:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 37 times

Giannikis Studios - Limenaria

Mesaj necititde -liviu- » Mie Feb 24, 2016 6:50 pm

A stat cineva in Giannikis Studios (Limenaria, Thasos) ? E de mers sau nu ?
Am primit un pret de 100 E / noapte. Foarte mari preturile in comparatie cu anul trecut, au inceput grecii sa plateasca taxe ??? :clap: :mrgreen: :o
-liviu-
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Mar 31, 2014 9:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 37 times

Cazare 5 adulti si 1 copil

Mesaj necititde bogdank1 » Mie Feb 24, 2016 8:10 pm

Salut.
Caut si eu cazare intr-o zona mai ok si la un pret decent.
Suntem 4 adulti , un copil care a implinit recent 18 ani si un copil de 6 ani.
Stiti ceva locuri bune? Daca se poate si link. Perioada ar fi 01 septembrie - 11 septembrie :D
bogdank1
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 24, 2016 8:09 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Cazare 5 adulti si 1 copil

Mesaj necititde -liviu- » Joi Feb 25, 2016 12:09 am

buget ?
-liviu-
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Mar 31, 2014 9:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 37 times

Re: Cazare 5 adulti si 1 copil

Mesaj necititde bogdank1 » Dum Feb 28, 2016 9:42 pm

Cam pana in 3000 de lei.
bogdank1
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 24, 2016 8:09 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Crowlee » Vin Mar 11, 2016 3:52 am

Salutare dragilor! Aștept cu interes recomandările voastre pentru un sejur de 7 zile în Thasos vin la pachet cu soția și auto din dotare.
Cum nu știe ce-o așteaptă, trebuie musai să fie "suprinzător"! (Avidă de soare și nisip, cafegi și gurmanzi)
Vreau să mergem în iulie, mă interesează să avem unde dormi că de hoinărit avem noi grijă...
Astfel (să fiu mai concret) pt. 2 persoane o cameră cu pat dublu ,wifi și parcare ar fi suficient! :wave:
Crowlee
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 11, 2016 2:55 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


cron