Village Esperia - Potos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Village Esperia - Potos

Mesaj necititde florinda77 » Mar Iul 07, 2015 1:36 pm

Salutare!
Am ajuns la acest complex de vile in urma cu doi ani, la recomandarea unui coleg, impreuna cu familia si niste prieteni. Desi este mai departe de plaja, cam la 10 min de mers pe jos, este o oaza de verdeata, liniste si relaxare.
Noi am fost cazati intr-un studio cu cu un pat dublu si doua paturi single. Camera mare, spatioasa, utilata cu aragaz, frigider, vesela (se putea si mai bine la capitolul acesta) si aer conditionat. Curatenia nu prea a fost pe placul meu, dar poate sunt eu prea pretentioasa. Prosoapele s-au schimbat zilnic, lenjeria la 3 zile.
Copiii au fost foarte incantati de piscina, in care se balaceau in fiecare seara dupa ce ne intorceam de la mare. De remarcat ca era curatata si igienizata in fiecare noapte.
Mie cel mai mult mi-a placut gradina, cu multe flori,pomi fructiferi si maslini. In capatul gradinii este un foisor cu gratar, masa si banci, unde te poti relaxa seara cu prietenii. Fiind departe de vile nu se aude zgomotul si nu risti sa-i deranjezi pe ceilalti.
Proprietara, Hellena, este foarte draguta si amabila. Ea nu locuieste acolo, insa trece zilnic pentru a verifica daca este totul in regula. Mie mi-a placut tare mult.

Recomand cu caldura aceasta vila!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
florinda77
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 17, 2015 2:43 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 79 times
Been thanked: 45 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 1:40 pm

Arata foarte bine. Alea 2 de la parter sunt balcoane? Dau direct in piscina? Foarte tentant pentru adulti, dar cu copiii mici as avea emotii :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde florinda77 » Mar Iul 07, 2015 2:01 pm

Ade scrie:Arata foarte bine. Alea 2 de la parter sunt balcoane? Dau direct in piscina? Foarte tentant pentru adulti, dar cu copiii mici as avea emotii :lol:


Cele doua au iesire direct langa piscina, dar sunt singurele de genul acesta. Asta e una din vilele care nu are studio la demisol. Pe partea cealalta a piscinei apartamentele sunt mai departe de piscina si sunt cu balcon, avand studiouri.
florinda77
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 17, 2015 2:43 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 79 times
Been thanked: 45 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 2:06 pm

Extrem de interesante cele 2 camere pentru cine nu duce grija unui copil mic! :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde florinda77 » Mar Iul 07, 2015 2:15 pm

Ade scrie:Extrem de interesante pentru cine nu duce grija unui copil mic! :lol:


Nu-i graba! Copilul mic va creste si veti putea merge si la Esperia daca va place. Al meu e mare, nu-i mai duc grija! Cel putin nu grija ca pica in piscina...
florinda77
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 17, 2015 2:43 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 79 times
Been thanked: 45 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 2:21 pm

florinda77 scrie:Al meu e mare, nu-i mai duc grija! Cel putin nu grija ca pica in piscina...

Corect! :lol: acum ai griji mai mari!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde helen2673 » Mie Iul 08, 2015 8:43 am

Buna Florida. Noi am luat cele 2 apartamente care dau direct la piscina. Avem si copii cu noi. Al meu are 6 ani si am zis ca i-l țin numai cu vesta de apa pe el in caz ca ma trezesc cu el in piscina. Are 6 ani si încă nu stie sa înoate decât cu colacel. Îmi place ca e liniște .... După balamucul din București chiar simt nevoia de liniște. Noi suntem 4 familii cu 6 copii
helen2673
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 02, 2015 10:50 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Mihaela » Mie Iul 08, 2015 8:51 am

La 6 ani nu cred ca piscina mai reprezinta un pericol pt el. Oricum banuiesc ca va fi mereu un adult prin preajma pt orice eventualitate.
Cat ati platit pt un apartament?
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 08, 2015 8:54 am

La 6 ani nici eu nu cred ca mai e o pb, dar e buna si ideea cu vesta :lol: . Ma refeream la cei mici 1-3 ani care merg haotic :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde helen2673 » Mie Iul 08, 2015 8:56 am

Am plătit 80 de euro pe noapte, dar stam 10 zile. Am vazut ca pe site-ul lor este mai mult, dar menționează ca pt sejururi mai mari de 7 zile se va trimite un mail pt o alta oferta. Nu stiu daca e bun sau nu prețul, dar noua așa ni S-a părut...
E
helen2673
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 02, 2015 10:50 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde Mihaela » Mie Iul 08, 2015 9:14 am

La o prima vedere imi pare mare pretul, dar pentru ca se imparte la 2 familii mi se pare un pret decent pentru ceea ce ofera. Din ce am observat cele care au piscina mai cresc din start cu 10-15 euro pe noapte.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde helen2673 » Mie Iul 08, 2015 9:26 am

Nu Mihaela, este 80 de euro pe noapte de apartament. Fiecare familie are apartamentul ei. Din cate ni s-a spus, apartamentele acolo sunt duplexuri, adica pe 2 etaje. Prietenii nostri au vrut neaparat piscina pt ca au un bebelus de 10 luni si au zis ca daca nu ajung in fiec zi la mare, macar sa aiba unde sa faca baie. Acesta e motivul pt care am ales villa, iar mie mi-a placut foarte mult gradina (cel putin din ce am vazut in poze). Singura chestie ca nu au locuri de joaca pt copii, dar fiind 5 copii cu varste peste 6 ani (bebelusul nu se pune .... :P :P ), banuiesc ca gasesc ei ceva cu care sa se joace ca sa ne bucuram si noi adultii de concediu.
helen2673
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 02, 2015 10:50 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde florinda77 » Mie Iul 08, 2015 9:46 am

Ati platit un pret foarte bun. Noi stam 8 nopti, tot 4 familii am rezervat, si platim 60 euro/noapte pe studio si 100 euro/noapte pt apartament. Inseamna ca m-am grabit sa rezerv din ianuarie... :problem:
florinda77
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 17, 2015 2:43 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 79 times
Been thanked: 45 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde helen2673 » Mie Iul 08, 2015 10:19 am

Florinda, în ce perioadă mergeți? Am înțeles bine, tot în august? Poate ne întâlnim ...și facem un grup mare. Eu am făcut rezervările în iunie, pentru că în ianuarie încă oscilam între Turcia și Grecia.
Da și eu cred că am obținut un preț bun acum după ce mi-ai spus tu. Dar în ianuarie nu era situația așa de tensionatăîn Grecia ca acum și probabil acesta este motivul pentru care au mai scăzut prețurile ....
helen2673
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 02, 2015 10:50 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Village Esperia - Potos

Mesaj necititde florinda77 » Mie Iul 08, 2015 10:28 am

helen2673 scrie:Florinda, în ce perioadă mergeți? Am înțeles bine, tot în august? Poate ne întâlnim ...și facem un grup mare. Eu am făcut rezervările în iunie, pentru că în ianuarie încă oscilam între Turcia și Grecia.
Da și eu cred că am obținut un preț bun acum după ce mi-ai spus tu. Dar în ianuarie nu era situația așa de tensionatăîn Grecia ca acum și probabil acesta este motivul pentru care au mai scăzut prețurile ....

Noi mergem pe 5 August. Ai dreptate, e posibil sa fi scazut preturile din cauza situatiei din Grecia. Plus, ca in Ianuarie nu stia cate solicitari va avea pt august, pe cand la sfarsit de iunie, si in situatia economica actuala, a fost normal sa-si asigure ocuparea camerelor, chiar la un tarif mai mic. Asta, sau tu esti o foarte buna negociatoare :thumbup:
Oricum, important e sa avem vreme frumoasa, liniste si relaxare! Cu toate ca tinand cont ca mergem 4 familii, fiecare cu copilul din dotare, cred ca numai liniste nu va fi... :P
florinda77
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 17, 2015 2:43 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 79 times
Been thanked: 45 times

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori