Luna de miere!

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Luna de miere!

Mesaj necititde cezara » Lun Mar 02, 2015 9:35 pm

Buna ziua tuturor,


Vreau sa cer un sfat de la toti cei care au cutreierat insula in lung si lat) spuneti-mi va rog frumos o lucatie frumoasa pentru luna de miere, dorim sa plecam pentru 14 zile si ne-am hotarat la 100% sa mergem pe insula Thassos, din pacate am citit si ne-am informat despre multe, insa nu ne putem decide unde sa ne cazam ca sa ne simtim bine si in acelasi rand sa putem vedea tot si sa ne fie comod. Va rog mult apelez la toti sa ne ajute pentru a lua o decizie.


Dorim un apartament sau vila, studio ceva frumos, cine ne recomanda, plecarea o facem din Republica Moldova (Chisinau) probabil cu masina, luna iunie.


Va multumesc mult pentru atentie, astept ajutorul vostru.
cezara
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 25, 2015 9:08 am
Localitate: Chisinau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 02, 2015 9:39 pm

cezara scrie:Vreau sa cer un sfat .


Mama, ce topic!

Trebuie sa spui mai mult in ce priveste ce astepti tu de la Luna de miere.
Vrei una linistita in doi, sau una activa cu plimbari si multe activitati!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde demential » Lun Mar 02, 2015 9:42 pm

Buna si bine ai venit la noi pe forum !
Ma bucur sa vad o astfel de idee :D Poate o sa ti-o fur si eu :D
In principiu, tinand cont ca vreti sa mergeti 14 zile, cu siguranta este timp suficient sa vizitati cam tot :) Oriunde v-ati caza sa stiti ca insula e foarte accesibila, avand maxim 100km de jur imprejur, cu un drum foarte bun care ocoleste insula, avand peisaje de vis :)
Iti recomand in primul rand 3 hoteluri, la care poti beneficia de oferta pentru utilizatorii forumului nostru : viewforum.php?f=78 .
In al doilea rand poti studia cazarea testata de utilizatorii ForumThassos : viewforum.php?f=6.
O alta varianta ar fi sa te uiti pe booking.com ce hotel iti place din punct de vedere al conditiilor si al pretului.

Orice intrebari ai, le asteptam , astfel incat sa va puteti organiza luna de miere PERFECTA ! :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde cezara » Lun Mar 02, 2015 9:52 pm

Dorim sa combinam odihna dar la fel sa facem si primblari pentru a vizita toata insula, iubim odhina activa) ceea ce priveste de cazare am dori sa fie una buna din toate punctele de vedere.
cezara
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 25, 2015 9:08 am
Localitate: Chisinau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 02, 2015 9:57 pm

cezara scrie:Dorim sa combinam odihna dar la fel sa facem si primblari


Cauta cazare in Golden Beach in linkurile din postarea de mai sus a lui Demential.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde Mihaela » Lun Mar 02, 2015 10:33 pm

cezara scrie:Buna ziua tuturor,


Vreau sa cer un sfat de la toti cei care au cutreierat insula in lung si lat) spuneti-mi va rog frumos o lucatie frumoasa pentru luna de miere, dorim sa plecam pentru 14 zile si ne-am hotarat la 100% sa mergem pe insula Thassos, din pacate am citit si ne-am informat despre multe, insa nu ne putem decide unde sa ne cazam ca sa ne simtim bine si in acelasi rand sa putem vedea tot si sa ne fie comod. Va rog mult apelez la toti sa ne ajute pentru a lua o decizie.


Dorim un apartament sau vila, studio ceva frumos, cine ne recomanda, plecarea o facem din Republica Moldova (Chisinau) probabil cu masina, luna iunie.


Va multumesc mult pentru atentie, astept ajutorul vostru.


Buna! Iti urez si eu bun venit pe forum! De asemenea iti urez sa ai o nunta de vis si casa de piatra!
Noi ne-am petrecut luna de miere in Thassos la sfarsitul lui august 2010 tot 2 saptamani. A fost frumos, relaxant si romantic. Dupa agitatia si alergatura cu nunta, 3 zile in care am stat acasa fara curent electric si nervi a fost un vis. Ne-am plimbat in lung si-n lat, am avut parte de o bucata buna de plaja doar pt noi 2(ca in filme). Am avut cazare aici viewtopic.php?f=6&p=1363#p1363 cu 45 euro/noapte cu mic dejun. Dimineata luam micul dejun langa piscina, chiar pe plaja si era frumos. Acum in zona aceea apa a sapat in mal si plaja nu mai e.
Ai putea face chiar si un TTD pe cinste viewtopic.php?p=1792#p1792 daca iti iei rochia de mireasa cu tine.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde Mihaela » Mar Mar 03, 2015 4:37 pm

Cezara iti pun cateva poze facute in luna noastra de miere.
Veti vedea ca insula merita vizitata si veti capata amintiri de neuitat!
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde cezara » Mar Mar 03, 2015 10:44 pm

Mihaela, damblagiu, Demential multumesc pentru ajutor si poze :) noi am gasit aceste doua apartamente care mi se pare pe gustul nostru, am aici cateva intrebari ce tine de ele, care din ele au o locatie mai buna ? Daca pretul corespunde cu amplasarea/regiune ? Daca este posibil de nogiciat prin email (caci am vazut aici pe forum ca multi dintre voi au negociat, in caz ca dorim o vancata de 14 zile) posibil si mai mult in caz ca se negociaza :lol: :lol: :lol:

Cat este de real sa vezi insula in caz ca nu i-au masina ?

https://nikana.gr/en/accommodation/view ... menas/1426
https://nikana.gr/en/accommodation/view ... naria/2000

Astept parerile voastre cu nerabdare.
cezara
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 25, 2015 9:08 am
Localitate: Chisinau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde Maria » Mar Mar 03, 2015 10:58 pm

Buna,
Teresa e mai aproape de mare, De Sol e nou nouta, construita anul trecut.
Teresa este foarte aproape de port, sper sa fie plaja curata.
De Sol e la intrarea in Limenaria, cam la 1 km de centru (poate chiar mai mult).
Teresa fiind langa port, portiunea de plaja e posibil sa fie murdara de la ferry.
De Sol are piscina, dar nu e pacat sa nu faceti baie in mare?
De Sol are 2 apartamente la demisol, care au un pret mai mic. Cred ca merita sa platiti ceva in plus si sa aveti vedere la mare.
Bafta!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde demential » Mar Mar 03, 2015 11:00 pm

Neaparat, incearca sa negociezi ! SIGUR obtii un pret (mult) mai bun, daca stati 14 zile.
Am aruncat o scurta privire pe cele 2 apartamente.
- ambele sunt "la marginea orasului".
Unul este langa Limenas viewtopic.php?f=40&t=168 , celalat in a doua localitate ca marime, Limenaria viewtopic.php?f=40&t=138 .
Datorita faptului ca Limenas este capitala insulei si ai multe chestiuni foarte utile "la indemana" EU ti-as recomanda apartamentul din Limenas, mai ales ca mergeti pentru prima data in Thassos.
Puteti sa NU luati masina cu voi de acasa, dar cel mai bine este sa inchiriati macar 3-5 zile o masina si sa va plimbati pe insula. Ar fi pacat sa nu vedeti toate atractiile insulei viewforum.php?f=13 , toate plajele viewforum.php?f=39 ...
Poti sa folosesti si "transportul in comun" din Thassos, mai multe informatii aici : viewtopic.php?p=5292#p5292 .
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde kerkyra » Mie Mar 04, 2015 9:50 am

Si mie tot Limenas-ul mi-a placut, ca loc de cazare, desi rar am facut plaja acolo. Cum s-a spus, insula e accesibila si e mare pacat sa nu va plimbati sa vedeti multe plaje, mai ales ca aveti timp in 14 zile. Si o masina v-ar fi extrem de utila, noi am inchiriat de fiecare data cate 5 zile (din 7 state acolo).
Iar ca hotel, mi-a placut Angelika, in Limenas, localizat excelent langa portul vechi, in capatul strazii comerciale si chiar pe malul marii. Camera noastra a fost mare, cu doua balcoane, baia un picut mai mica, insa. Mi-a placut acolo pentru ca seara vroiam sa ne plimbam sa ne uitam la magazine, am urcat si la ruinele de pe deal, Panagia era aproape, am mers sa mancam si sa ne plimbam seara acolo ...
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde cezara » Mie Mar 04, 2015 11:00 am

Atunci poate cineva imi recomanda un studio apartament la fel de dragute ca acestea 2 pe care le-am gasit noi, dar sa fie intr-o zona foarte buna :crazy: Sper cu ajutorul vostru sa ne decidem mai repede si sa facem programarea mai repede.Multumesc mult pentru sfaturi!
cezara
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 25, 2015 9:08 am
Localitate: Chisinau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde Mihaela » Mie Mar 04, 2015 11:43 am

E greu de recomandat ceva pt ca nu stim ce preferinte aveti. Poate noua ne place ceva si tie altceva. Uita-te si la ofertele de cazare de aici viewforum.php?f=78 ca poate gasesti ceva sa-ti placa. Sau mai cauta alte oferte si intreaba-ne daca stim ceva despre respectiva cazare.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde cezara » Mar Mar 10, 2015 9:07 am

Mihaela scrie:Cezara iti pun cateva poze facute in luna noastra de miere.
Veti vedea ca insula merita vizitata si veti capata amintiri de neuitat!


E mai bine totusi sa pleci cu masina sau daca ai o cazare prin centru poti sa te descurci si fara ?
cezara
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 25, 2015 9:08 am
Localitate: Chisinau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times

Re: Luna de miere!

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 10, 2015 9:50 am

cezara scrie:E mai bine totusi sa pleci cu masina sau daca ai o cazare prin centru poti sa te descurci si fara ?


In localitati te descurci usor cu transportul in comun. :D

Lasand gluma laoparte, localitatile sunt asa de mici ca in 10-15 min ajungi pe jos dintr-o parte in cealalta. Masina e necesara pt a te "misca" pe insula. Daca nu te duci cu masina personala trebuie sa inchiriezi de acolo. Transportul in comun pe insula exista dar nu o sa te prea ajute. Bafta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


cron