Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Danodel » Joi Ian 08, 2015 5:26 pm

Localizare: Golden Beach - Skala Potamia.

Am fost cazati la acest hotel in august 2014 si tot ce pot sa spun e ca am fost extrem de placut impresionati de ceea ce am gasit aici. Am intentionat sa scriu aceasta recomandare inca de la sfarsitul vacantei dar mereu m-am luat cu altceva, insa acum mi-am propus sa scriu cateva randuri referitoare la o cazare excelenta si proprietari foarte primitori.

Am facut rezervarea direct (http://www.hotel-anna-thassos.gr/) deoarece agentiile de turism nu aveau acest hotel in oferta lor. Dupa ce am ajuns acolo am si inteles de ce - este un hotel/vila de familie, care apartine unei familii, extrem de amabila si primitoare.

Cum spuneam, nota 10 pentru proprietari, care, in momentul in care am ajuns s-au oferit imediat sa ne care bagajele si ne-au poftit la masa din curtea interioara unde ne-au oferit dulceata de nuci (foarte foarte buna :D ) si apa rece!

Noi am inchiriat un apartament (dormitor+living), la parterul hotelului, cu vedere spre mare. Cand spun, vedere spre mare, ma refer la vedere spre mare in adevaratul sens al cuvantului, insemnand ca hotelul este situat chiar pe plaja, asa cum scrie pe site. Ca si distanta fata de cea mai cunoscuta plaja a statiunii - Golden Beach - cred ca sunt in jur de 7-10 min de mers pe jos. Plaja din fata hotelului este destul de ingusta si cu pietre, insa pe aceasta plaja sunt sezlonguri gratuite pentru cei cazati in hotel.

Camerele sunt spatioase si extrem de curate, mobilate recent din cate se pare, tv in living, bucataria utilata, baie cu dus, terasa cu mese si scaune. Din pacate am o problema cu pozele facute in vacanta, insa pozele de pe site (http://www.hotel-anna-thassos.gr/photo-gallery) sunt 100% reale. Curatenia (insemnand schimbare asternuturi) cred ca se face 1-2 ori pe sejur, insa se spala, inclusiv pe terasa, in fiecare zi.

Hotelul este situat in vecinatatea tavernelor, magazinelor, etc.

Referitor la proprietari, in fiecare seara cand ne strangeam pe terasa (eram approx. 15 persoane) pentru a ne hotari unde mergem sa mancam, domnul proprietar venea cu cate un platou plin cu pahare de tsipouro si ne spunea povestea tsipouro, in greaca, iar noi eram fascinati de modul in care povesteste, desi nu intelegeam nimic :lol:

In plus, la plecare ne-au oferit dulceata si ulei de masline (homemade).

Concluzionand, recomand acest hotel oricui doreste sa isi petreaca vacanta intr-un hotel pe plaja, foarte linistit, cu proprietari de nota 10 si cu preturi mai mult decat decente. A fost a doua oara cand am mers in Thassos, dar daca voi merge si a 3-a oara, tot aici m-as caza.

P.S. daca gasesc pozele cu hotelul, revin si le postez.
Danodel
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 27, 2014 7:59 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 70 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde nabab » Joi Mar 26, 2015 6:51 pm

Cat costa pe noapte cazarea, au piscina?
Mulutumesc!
nabab
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 26, 2015 6:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Mihaela » Joi Mar 26, 2015 9:08 pm

Buna seara si bine ai venit pe forum! Din pacate nu stie nimeni pretul la cazare. Depinde cel mai mult de perioada in care mergi, cate persoane, cate camere inchiriati. Cel mai bine este sa le dai un email si asa vei afla.
Din cate vad in poze nu au piscina. Este localizat intr-o zona frumoasa, chiar pe plaja din Skala Potamia.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Danodel » Mar Apr 07, 2015 12:15 pm

Nu au piscina, insa hotelul este situat exact pe plaja. Plaja din fata hotelului nu este cea mai buna, pentru ca este o portiune cu pietre insa sunt cca 7-10 min de mers pe jos pana la Golden Beach (intrare lina in mare si nisip fin).

Referitor la pret, asa cum spunea Mihaela, cel mai bine e sa le dai un mail pentru ca sunt foarte receptivi si prompti. Avand in vedere experienta de anul trecut cand ne-am cazat aici, feedback-ul meu e unul foarte bun atat cu privire la cum arata camerele cat si referitor la proprietari.
Danodel
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 27, 2014 7:59 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 70 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde alecs99 » Vin Iul 10, 2015 4:58 pm

Am fost si eu cazat 6 nopti la hotel Anna si am ramas cu o impresie buna. Camera nu este foarte mare, as clasifica hotelul la 2* desi nu este afisat nicaieri acest lucru(cam 3 stele romanesti :D ). Hotelul are parcare si este usor de ajuns la el. Am sta intr-o camera la etajul 2, dubla cu vedere catre mare. Fiecare persoana cazata la hotel poate sta pe sezlongurile din fata hotelului sub umbrela. Am primit si un cadou in a 3-a zi, o sticla de vin brand-uit Hotel Anna; sticla era frumoasa, insa vinul lasa de dorit. Oricum, un gest frumos :thumbup: . WI_Fi ul in camera in care am fost cazat era slabut pe telefon, insa in fata hotelului, la plaja era foarte bun. Pentru rezervare i-am contactat prin e-mail si pentru rezervare mi s-a spus sa platesc 3nopti de cazare. Am avut putina teama avand in vedere ca nu sunt listati pe alte site-uri sigure precum booking. Se poate plati prin Werstern union sau puteti cere contul bancar. Daca nu aveti cont un euro pentru transfer puteti transfera de la banca sau de la Posta Romana printr-un serviciu de plati in orice fel de cont. Comisionul pentru transfer prin posta este mult mai mic fata de Western Union. Recomand Hotel ANNA!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
alecs99
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 05, 2015 3:26 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 29 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde nicolaepana » Mar Aug 04, 2015 9:36 pm

Buna seara,
Voi avea un sejur in Thassos incepand cu data de 09.08.2015 la ANNA HOTEL din Skala Potamia.
Imi poate da cineva informatii suplimentare despre aceasta locatie? Am platit avans pentru un apartament dar grecul nu a putut sa imi arate fotografii cu acesta.

Multumesc pentru informatii.

imi cer scuze ca pun intrebarea aici dar nu inteleg cum functioneaza acest forum si unde se pot pune intrebari.
nicolaepana
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 29, 2015 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Ade » Mar Aug 04, 2015 9:43 pm

Buna seara Nicolae!
Daca intrebarea se refera la aceste studiori e bine pusa!
Am o cunostinta care e acum acolo si mi-a spus ca este foarte multumita, camera nu este foarte mare, dar curata si proprietarii ok, probabil ea sta in studio, locatie foarte buna. Nu stiu cum e in apartament.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Ade » Mar Aug 04, 2015 9:46 pm

am gasit pe site pozele astea, probabil nici proprietarul n-o avea prea multe, daca nu e familiarizat cu tehnologia...
http://www.hotel-anna-thassos.gr/apartments
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Valentin » Joi Aug 06, 2015 8:13 am

Eu sunt cazat aici pana sâmbăta 08.08.2015. Hotelul este extraordinar de curat,poziționat chiar pe plaja ( destul de greu de folosit din cauza pietrelor de la intrarea in apa), proprietarii (Stephano si Maria) de nota 20. Eu stau la camera 3 (studio) însă este suficient de mare pentru mine,soția mea si cele doua fetițe așa ca nu mai vorbesc de apartamente. Pentru plaja avem la dispoziție Golden Beach ( 10 min mers pe jos) sau plaja din fata de la Nautilos si Krambousa ( cam cea mai buna taverna din zona după părerea mea). Si intr-o parte si in cealaltă șezlongurile sunt gratis dacă se face consumație de 3-4 €. Dacă ajungeți pe insula nu ratați taverna Iatrau din Theologos :clap: Concediu plăcut tuturor.
Valentin
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 06, 2015 7:59 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Nae loredana » Sâm Ian 16, 2016 5:57 am

Buna ziua!Are cineva poze cu baile din studiouri?am vazut ca au afisat doar din apartament...Merg in Thassos de ceva ani iar baile nu sunt tocmai punctul lor forte(miros destul de urat si sunt invechite).Ma voi caza anul acesta la sfarsit de august acolo si pentru ca merg cu copilul as vrea sa stiu parerea voastra,a celor ce ati fost cazati aici.Multumesc
Nae loredana
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 5:49 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde HHR » Dum Ian 17, 2016 8:25 pm

Nu stiu cat de ajutor pot fi niste poze fara miros ... :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Danodel » Vin Mar 18, 2016 1:00 pm

Baile sunt in regula, curate, nu foarte mari. Am fost cazati aici acum 2 ani, iar anul asta vom merge din nou tot la Anna.
Danodel
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 27, 2014 7:59 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 70 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Emma86 » Mar Apr 26, 2016 11:35 pm

Hmm, suna bine ce ziceti despre Hotel Anna! :) Multumesc celor care si-a rupt din timpul lor sa scrie impresiile despre hotel. Mi-a fost de un real ajutor! Pana acum, oriunde mergeam, rezervam prin booking, dar de data asta mi-am dat seama ca oferta este mult mai larga pe go-thassos, in schimb acolo nu gasesti impresii...deci, greu. Citind aici si vazund pozele, am ales sa nem cazam si noi la Hotel Anna...
As mai avea o intrebare. Pe go-thassos scrie ca au si curte. Oare unde? ca in fata hotelului este plaja, in poze nu se vede, este ceva in spate?
Emma86
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 25, 2016 12:39 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde Danodel » Mie Apr 27, 2016 2:57 pm

Au o curte interioara pe lateral-spate. Nu este foarte mare si nu se poate parca in curte. Pentru parcare insa, cel putin acum 2 ani cand am fost noi, exista un teren/gradina langa hotel unde se putea parca fara probleme si unde era un fel de parcare a hotelului. In ce perioada mergeti la Anna? Noi mergem incepand cu 30 iulie :)
Danodel
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 27, 2014 7:59 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 70 times

Re: Hotel Anna - Studios&Apartments - Skala Potamia

Mesaj necititde ariciul » Dum Iul 22, 2018 5:58 pm

Experienta noastra a fost ok pana in ziua plecarii, mai exact ora ei, adica 11. Au trecut 10 minute peste si proprietara Anna, cea calda si prietenoasa a venit la usa noastra vanturand mainile, tipand si batand cu degetul in usa: 11. Tabloul a fost intregit de un copil de 3 ani, care nesupravegheat (ambii parinti se agitau sa stranga de prin camera si sa duca la masina) s-a lovit si plangea de mama focului. Am jurat ca nu mai calcam acolo sau in Naxos la alt proprietar de vila prietenos.
ariciul
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 22, 2018 11:59 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


cron