Vila Haus Elsa - Potos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Vin Ian 10, 2014 1:07 pm

Incep prin a va spune ca intreg acest review reflecta strict parerea mea personala, ca si client fidel al acestei vile, unde am mers timp de 5 ani dar si al altor rude/prieteni care s-au cazat aici ani la rand.
Prima data am fost in 2006 cand la Elsa se servea si masa in regim de demipensiune iar in 2007 in regim BB. Masa se servea la restaurantul lor propriu micut, situat in gradina. Mancarea era excelenta si tare rau imi pare ca acum nu mai au acest serviciu inclus.
Anyway, sa vorbim despre ceea ce ofera ei acum.
Vila a fost renovata integral in 2011, toate baile sunt refacute complet, mobilierul este schimbat, fiecare camera are doar paturi duble ceea ce e minunat, sa nu iti cada picioarele prin crapatura dintre paturile lipite :D, usile si ferestrele schimbate. Arata ca si un hotel de multe stele.
Vila are camera duble si 3 apartamente unde se pot caza 4 persoane chiar si cu copii. Pt familiile cu copii, cazate in camere duble se pun paturi pt copii, la cerere.
Curatenie impecabila pe care eu una nu am gasit-o nicaieri, fac curat zilnic sau o zi da una nu, in functie de sezon, se schimba foarte des prosoapele si lenjeriile.
De ex in iunie-septembrie se face curatenie si se schimba prosoape/lenjerie dupa cate o zi. In iulie-august zilnic.

Camerele au chicineta complet mobilata/utilata, TV, aer conditionat inclus in pretul camerei, Wi-Fi gratuit.

In curte puteti gasi o parcare sub umbra vitei-de-vie, un chiosc unde puteti lua masa, un gratar nou. De asemenea masa se poate lua in gradina sub umbra frumosului palmier. Mai aveti si un mic loc de joaca cu cateva leagane. poate aici mai trebuie schimbat cate ceva dar merge pt cateva minute. Oricum cine sta in curte sa se joace cand marea iti ofera atatea placeri ? :)
In spatele vilei e o frumoasa gradina cu iarba verde si maslini.

Proprietarii sunt draguti si amabili, in momentul acesta insa ii veti gasi decat pe parinti, fiul lor se ocupa mai mult de hotelul de 4 stele pe care il au asa ca nu are mult timp sa treaca pe la Elsa dar orice cerere ati avea se rezolva oricum.
Cateodata mi se parea ca acolo e casa mea :D, nu era nimeni care sa te urmareasca daca ai facut ceva rau, pur si simplu te intorceai acasa...

Plaja cea mai apropiata este San Antonio, una dintre cele mai mari, cu nisip fin si ceva pietricele si intrare lina in apa. Gasiti taverne pe plaja cu mancare excelenta. La Sea breeze se mananca f bine plus ca ai WI-FI gratuit chiar si pe plaja. La taverna San Antonio iarasi se manaca bine. ca sa ajungi la plaja de la Elsa trebuie sa traversezi soseaua principala a insulei si sa o iei pe straduta din fata vilei. In max 5 min esti pe plaja. Daca ai copii poate dura 10 min ca ei se misca in reluare :D
Pana in centrul Potosului faci cu masina 3 min, pe jos vreo 15-20 min in functie de cat de inalti sunteti :))))

Mai multe info despre aceasta vila gasiti aici: http://www.elsahaus.gr/

Intre timp eu am primit deja oferta de preturi, poate va intereseaza si pe voi:

HAUS ELSA STUDIOS & APPARTMENTS - PRICES -SEASON 2014
HAUS ELSA has 8 studios (2 adults +1 child) , 1 BIG STUDIO (2+2 children) and finally 3 two-room appartments (2 bedrooms and maximum capacity (4-5 persons)

* All the following prices are per double-bed per night on SELF-CATERING basis and not per person

Studio Periods & Prices

25/4-10/6 &11/9-30/9 - 30 euros

11/6-20/6 - 35 euros

21/6-30/6 & 1/9-10/9 - 40 euros

1/7-10/7 &21/8-31/8 - 45 euros

11/7-24/7 & 16/8-20/8 - 50 euros

25/7-15/8 - 55 euros


2-ROOM APPARTMENTS (4 persons)

25/4-10/6 &11/9-30/9 - 45 euros

11/6-20/6 - 45 euros

21/6-30/6 & 1/9-10/9 - 55 euros

1/7-10/7 &21/8-31/8 - 65 euros

11/7-24/7 & 16/8-20/8 - 70 euros

25/7-15/8 - 75 euros
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde demential » Vin Ian 09, 2015 11:56 am

gabrielat scrie: viewtopic.php?p=21138#p21138
I am glad to receive your reservation request and i can guarantee to you that in Haus Elsa ,www.elsahaus.gr , you will absolutely be satisfied by the level of our services.

For the period you intend to come we can book for you a 2-room appartment ( it has 2 rooms , and totally 5 beds ) or 2 studios one with a double-bed and one triple-bed .We can make you the following offers:

PERIOD IN: 03.08 OUT:10.08


2-room appartment: 80 euros / night
TOTAL COST FOR 7 NIGHTS :560 euros
2 studios : 110 euros per night
TOTAL FOR 7 NIGHTS : 770 euros

INCLUDES AC COST AND ALL TAXES . There is no extra.



* Pentru utilizatorii inregistrati si activi (minim 10 postari) http://www.forumthassos.ro se ofera un voucher de reducere de 10% / rezervare.
Utilizatorii inregistrati pot solicita voucherul de reducere trimitand un mesaj privat utilizatorului "Publicitate".
Voucherul poate fi folosit in perioada mai-octombrie 2015 :arrow: viewtopic.php?f=78&t=529
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Lun Mai 25, 2015 4:27 pm

Cam asa arata o petrecere la haus Elsa in chiosc, cu gratar, muzica live si buna dispozitie ;)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Dana_81 » Joi Iul 02, 2015 7:34 pm

Buna,
a fost cineva de curând la Elsa? exista riscul sa avem surprize neplacute fata de anii precedenti?
Dana_81
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 08, 2015 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Joi Iul 02, 2015 8:21 pm

In ce sens surprize neplacute ?
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde softclau » Joi Aug 06, 2015 9:44 am

O pensiune draguta si accesibila! Vorbitor de limba romana (Crina)! Curatenie zilnic! Aproape de plaja (4 minute - la pas). Aproape de centrul micutului POTOS! Recomand de asemenea taverna IRENE (vorbitori de romana - Otilia). 25 iulie 2015 - 01 august 2015 (75 euro apartament, 50-55 euro tripla). Distanta de 750 de km (Brasov-Potos) am facut-o in 14 ore.
softclau
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 22, 2015 12:50 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 14 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde -liviu- » Joi Aug 06, 2015 1:17 pm

cum e semnalul WiFi in camere ?
-liviu-
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Mar 31, 2014 9:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 37 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Dana_81 » Mar Sep 01, 2015 3:09 pm

softclau scrie:O pensiune draguta si accesibila! Vorbitor de limba romana (Crina)! Curatenie zilnic! Aproape de plaja (4 minute - la pas). Aproape de centrul micutului POTOS! Recomand de asemenea taverna IRENE (vorbitori de romana - Otilia). 25 iulie 2015 - 01 august 2015 (75 euro apartament, 50-55 euro tripla). Distanta de 750 de km (Brasov-Potos) am facut-o in 14 ore.

Buna, avem si noi cazare tot la ei incepand de pe 03 ...poti sa-mi spui daca plita din camera era functionala? se pot face minuturi ptr micul dejun? e cazul sa-mi iau d-acasa vesela, ibric pentru cafea, etc?
vrem sa facem si un gratar de peste, putem?
multumesc pentru raspuns
Dana_81
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 08, 2015 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Mar Sep 01, 2015 3:28 pm

Sunt Crina de la Elsa.
Plita e functionala, aveti diverse in bucatarie pt un minim de gatit.
Va rog insa de pe acum sa gatiti pestele DOAR afara si sa nu il depozitati in frigider zile..nici macar o zi.
Va spun asta pt ca am avut zilele astea un incident f neplacut cand cineva din romania a pus peste in frigider fara punga cred, s-a scurs pe acolo, plita mirosea ingrozitor a peste stricat...astfel incat mirosul nu a putut fi scos in ziua aia iar cei care au venit dupa ei au refuzat sa stea acolo ceea ce ne-a provocat noua pierderi, neplaceri iar turistii au fost suparati.
Pestele nu este un aliment de tinut in frigiderul de vacanta pt ca este cald, nu e congelator ca acasa. Asta a fost o informatie generala pt toti cei care citesc nu pt cine a intrebat mai sus.
Multumesc pt intelegere si va astept sa va cunosc !
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Dana_81 » Mar Sep 01, 2015 3:34 pm

Delphinash scrie:Sunt Crina de la Elsa.
Plita e functionala, aveti diverse in bucatarie pt un minim de gatit.
Va rog insa de pe acum sa gatiti pestele DOAR afara si sa nu il depozitati in frigider zile..nici macar o zi.
Va spun asta pt ca am avut zilele astea un incident f neplacut cand cineva din romania a pus peste in frigider fara punga cred, s-a scurs pe acolo, plita mirosea ingrozitor a peste stricat...astfel incat mirosul nu a putut fi scos in ziua aia iar cei care au venit dupa ei au refuzat sa stea acolo ceea ce ne-a provocat noua pierderi, neplaceri iar turistii au fost suparati.
Pestele nu este un aliment de tinut in frigiderul de vacanta pt ca este cald, nu e congelator ca acasa. Asta a fost o informatie generala pt toti cei care citesc nu pt cine a intrebat mai sus.
Multumesc pt intelegere si va astept sa va cunosc !

Multumesc pentru raspunsul prompt.. si fiti fara grija :) doar afara si in aceeasi zi se va gati pestele.. daca gasim sa-l si cumparam :D
Dana_81
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 08, 2015 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde HHR » Mie Sep 02, 2015 6:25 am

Eh, de`acu se cheama ca sunteti chiar prietene ... :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde adriaticad » Lun Noi 16, 2015 8:53 am

Bun găsit tuturor !
Așa cum spune un vechi proverb romanesc ,,Fa-ti iarna car si vara sanie" si trăiește -ti iarna cu gândul la vacanta ta de vara :)
Thassos este o destinație de vacanta la care revenim din nou cu plăcere !
In Thassos ofertele de cazare sunt pentru toate gusturile si pentru toate buzunarele . Pentru vacanta de vara -2016, am căutat o cazare in zona Potos -San Antonio si după un scurt ,,research " pe forum am ales Elsa Haus la recomandarea unor prieteni (http://www.elsahaus.gr/ )
După ce am avut câteva încercări de rezervare si in alte locații unde nu am găsit disponibile camere suficiente pentru toți prietenii noştri ( ex. Christin Apartments and Bungalows ...,, Multumim April " ! ) , am ales Elsa Haus citind postările anterioare care ne-au convins ca este o alegere excelenta .
Doresc sa mulțumesc celor care au postat impresii despre șederea lor la Elsa Haus si in mod special lui Delphinash .
Pentru vacanta de vara 2016 , am ales sa mergem in Thassos la finele lunii iunie in perioada ( 25 iunie-04 iulie) .
Ne înarmăm cu răbdare si așteptăm întâlnirea cu prieteni dragi din insula . T.c.b. @ Adriaticad .
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

rezervare august 2016

Mesaj necititde Precup Silviu » Mie Iun 15, 2016 10:19 am

Un salut calduros tuturor.Sunt Silviu si sunt nou pe acest forum.Doresc sa rezerv la Elsa pt luna august,dar nu raspunde nimeni la nr de telefon afisat pe site ul lor. Poate cineva sa-mi puna la dispozitie un nr de contact?
Va multumesc.
Precup Silviu
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 14, 2016 11:48 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Mie Iun 15, 2016 11:10 am

Imposibil sa nu raspunda nimeni :D Suntem aici non stop.oricum ma puteti suna la +30 6944508967 sau sa imi scrieti la adresa azah@pathfinder.gr
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Vila Haus Elsa - Potos

Mesaj necititde Delphinash » Joi Dec 01, 2016 3:41 pm

-liviu- scrie:cum e semnalul WiFi in camere ?


Din vara lui 2016 s-au schimbat routerele si WI_FI a fost mult imbunatatit si in camere.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Următorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


cron