Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde kitty82 » Mie Iun 25, 2014 7:21 pm

Exact asta vroiam sa scriu si eu. :p
Avatar utilizator
kitty82
Fan Thassos
 
Mesaje: 344
Membru din: Mar Ian 21, 2014 7:15 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 579 times
Been thanked: 2146 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Bosley » Joi Iun 26, 2014 8:53 am

iuhas scrie:
tacl2013 scrie:Recomandari plaja in zona? Plaja cu nisip fin, intrare lina, umbrele
Si ceva supermarket cu de toate in apropiere ?
Multumesc

- plaja din skala potamia. pt gustul meu prea aglomerata
- parca ntinas are si un mic magazin. oricum ai carrefour express foarte aproape


Apropo de plaja aglomerata, depinde de perioada anului :)
In septembrie intre orele 9-10 aproape ca imi alegeam pe ce sezlong sa stau in primele randuri spre mare.
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde pufuali » Dum Iun 29, 2014 8:57 pm

Am planificat un concediu in THASSOS 16/23 august suntem o familie cu un copilas de 3 ani ..Intrebarea mea este : Daca nu fac rezervare pt cazare si ma orientez la fata locului este riscant ?? as dori ceva intre 40- 50 eur /
pufuali
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iun 29, 2014 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Mihaela » Dum Iun 29, 2014 10:04 pm

pufuali scrie:Am planificat un concediu in THASSOS 16/23 august suntem o familie cu un copilas de 3 ani ..Intrebarea mea este : Daca nu fac rezervare pt cazare si ma orientez la fata locului este riscant ?? as dori ceva intre 40- 50 eur /


Si noi avem tot un copil de 3 ani, dar nu am risca sa mergem fara cazare. Dupa 7-9 ore pe drum si stat in masina, nu cred ca ar mai avea rabdare sa cautam cazare. Macar pt o noapte sa rezervati de acasa sa aveti ceva asigurat.
De gasit, gasiti sigur. De obicei au in fata o tablita pe care scrie "free rooms" si am vazut prin toate statiunile.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Ade » Dum Iun 29, 2014 10:14 pm

pufuali scrie:Am planificat un concediu in THASSOS 16/23 august suntem o familie cu un copilas de 3 ani ..Intrebarea mea este : Daca nu fac rezervare pt cazare si ma orientez la fata locului este riscant ?? as dori ceva intre 40- 50 eur /

Trebuie sa tineti cont ca perioada aleasa e exact varful sezonului cand toata lumea e in vacanta, asa ca asta o sa ingreuneze destul de mult gasirea pe loc a unei cazari. Trebuie sa va asteptati la cateva ore de cautari din vila in vila, posibil si din localitate in localitate...dupa un drum de peste 7 ore, rezistati?! Voi va cunoasteti cel mai bine si stiti, eu nu as face asta cu un copil de 3 ani. In plus 40-50 eur e un buget decent, cu siguranta gasiti ceva de acasa si scutiti multi nervi.
Vacanta placuta si sa ne spui ce ati facut!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Ade » Dum Iun 29, 2014 10:20 pm

La o cautare rapida pe booking, vad camere incepand cu 123 ron/ noapte in perioada aleasa, decent zic eu, poate gasiti ceva ce va place.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde ionela_78 » Mar Iul 01, 2014 7:07 am

oferta cazare
Bun gasit din nou!
Suntem 2 familii cu 4 copii care am programat in perioada 23-30 august concediul in Thassos Limenaria.
Din pacate o familie nu mai poate sa mearga. Avem rezervate 2 camere quadruple la stusios Kyriaki- Limenaria.
Prin urmare ne ramane o camera quadrupla libera. Daca sunt doritori pretul este de 50 euro/ zi adica 350 euro tot sejurul.
Va rog sa ma contactati la maill: dhtrionela@yahoo.com
ionela_78
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iun 09, 2014 4:31 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde johnesp » Joi Iul 03, 2014 12:25 pm

Salutare, intentionam sa mergem in Thassos la sfarsitul lunii august, suntem o familie cu doi copii mici, la care se adauga un prieten care merge cu noi- in total 5 persoane. Am avea nevoie de cazare in doua camere sau apartament, in zona Skala Potamia, pentru perioada 19-26 sau 23-30 august. Camerele ar trebui sa aiba frigider, chicineta si aer conditionat.
Avand in vedere ca este al doilea concediu, cautam o solutie low-budget, fara prea multe pretentii, dar sa fie curat, sa ne simtim bine.
Ce sugestii imi puteti da? Multumesc anticipat.
johnesp
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iun 27, 2014 12:05 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde liana_veve » Sâm Iul 05, 2014 12:05 am

alexusbr scrie:Pentru cei care au mai fost in Limenas: am vreo sansa sa gasesc cazare(cat de cat ieftina, nu mai mult de 35-38 euro/noapte ) la fata locului la sfarsitul lui iulie in Limenas?



Buna , da , eu merg acum 18.07-24.07 la kipos apartments si ma costa 38 de euro pe noapte.Am fost si anul trecut acolo si am fost foarte multumiti. gradina draguta , cu rodii , lime si tot felul de plante si fructe exotice , o mica piscina , chicineta , AC ,wifi, este exact in mijlocul capitalei , in centru ....practic cum iesi din curte dai in strada cu taverne si magazine . Este f liniste ! ca minus , parcarea cam lipseste dar ne am descurcat .
liana_veve
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 04, 2014 11:59 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde pufuali » Lun Iul 07, 2014 8:34 pm

Am gasit cazare la 30 eur / noapte Villa Mary 2 ..Scala Sotiros si Suzi's Rooms 33 eur/nopte in KOINIRA .. nu stiu pt care sa optez Vila Mary pare ok din poze destul de decent doar ca , gradina parte cam neingrijita ..la Suzi's Rooms ne place ca este IN stil rustic doar ca , ma uit pe harta si nu nu gasesc pe unDe ar veni KOINIRA ,, :?: :eh:
pufuali
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iun 29, 2014 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde April » Lun Iul 07, 2014 8:40 pm

KOINIRA = Kinira = Koinyra
plaja viewtopic.php?f=39&t=376
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde pufuali » Lun Iul 07, 2014 8:47 pm

Multumesc :thumbup: :thumbup:
pufuali
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iun 29, 2014 8:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Hotel Europa - Skala Prinos

Mesaj necititde roxanna » Mie Iul 09, 2014 12:43 pm

Buna....

A fost cineva cazat la Hotel Europa din Skala Prinos?
Am rezervat pentru inceputul lui septembrie la acest hotel dar nu am gasit prea multe informatii despre el.
Daca a fost cineva si ma poate ajuta cu cateva opinii ii sunt recunoscatoare.

Multumesc
roxanna
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 09, 2014 12:29 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Iepurila » Mie Iul 16, 2014 1:55 am

pufuali scrie:... Daca nu fac rezervare pt cazare si ma orientez la fata locului este riscant ?? ...
Cred ca si eu o sa ajung sa fac la fel. Am incercat sa rezerv ceva dar mi se pare foarte consumator de timp. In plus exista speranta ca te descurci pe teren mai bine. Cea mai buna oferta pe care am gasit-o, la last minute, e 439 euro pentru 11 zile. Aparent e buna dar daca nu putem sa stam decat 9 trebuie sa le luam pe toate 11. As vrea sa platim mai putin, maxim 360 euro. Ce ziceti de varianta "Dormim o noapte la Keramoti (Cred ca e ieftin ca toata lumea care ajunge pana acolo prefera Thassos; dupa cat de lata e plaja din Keramoti ma indoiesc ca nu exista posibilitati de cazare) si atacam piata de cazare din insula a doua zi de dimineata" in sesiunea 8-12 inainte sa-i toropeasca soarele?
Mihaela scrie:...De obicei au in fata o tablita pe care scrie "free rooms" si am vazut prin toate statiunile.
Are cineva idee cam care o fi pretul daca te duci direct?
Iepurila
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 10, 2014 10:39 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Mihaela » Mie Iul 16, 2014 3:45 pm

Iepurila scrie:
Mihaela scrie:...De obicei au in fata o tablita pe care scrie "free rooms" si am vazut prin toate statiunile.
Are cineva idee cam care o fi pretul daca te duci direct?


Poate fi mai mic sau mai mare. E chestie de noroc. Depinde si de nr de zile pe care le stati. Daca e in plin sezon riscati sa gasiti doar unde sunt f scumpe.
Ideal ar fi sa gasiti un loc de cazare care are multe camere libere si asa puteti negocia mai mult. Va doresc bafta!
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 59 vizitatori