Hotel Olympion- POTOS

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Olympion- POTOS

Mesaj necititde florindron » Vin Mai 16, 2014 4:59 pm

buna ziua, am achizitionat un bilet pt luna august , doua persoane ,55o e,transport dus-intors ,din Iasi -Thassos , 7 nopti cazare la hotel Olympion. Daca a mai fost cineva cazat la acest hotel il rog sa-mi dea detalii. multumesc anticipat
florindron
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 07, 2014 6:35 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: hotel Olympion

Mesaj necititde Alinuta » Vin Mai 16, 2014 6:43 pm

Buna!

Nu am fost cazata la Hotelul Olympion, dar iti pot spune ca e amplasat EXACT in centrul Statiunii Potos, vis-a-vis de Parcul de distractii.
Cand ajungeti la receptie, sa incercati sa cereti o camera care sa nu aiba deschidere la sosea/strada, pt ca zona e fff aglomerata, iar seara este galagie (din cate imi amintesc, parcul de distractii se inchidea dupa ora 23)... :(
O camera situata pe partea dinspre biserica va va spori gradul de confort, dupa parerea mea! ;)

In rest, cei care au mai fost pe acolo nu s-au plans niciodata de conditii (care sunt cam aceleasi peste tot), doar de "modestia" micului dejun (acelasi in fiecare zi): doua feli foarte subtiri de sunca, doua de cascaval, cafea cam diluata, un suc de portocale instant, miere, unt si dulceata si doua felii de paine.
Poate ca, intre timp, lucrurile s-au mai schimbat, avand in vedera cat de mult a crescut concurenta in zona, dar m-am gandit ca e bine sa fiti pusi in tema ca sa nu fiti surprinsi DUPA. :shifty:

Banuiesc ca ai citit si tu comment-urile de pe booking.com sau tripadvisor!
In general sunt foarte bune...

Asteptare usoara va doresc! :wave:
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: hotel Olympion

Mesaj necititde Alinuta » Vin Mai 16, 2014 7:19 pm

Pana ai sa te "familiarizezi" putin cu Potosul, am sa-ti atasez una dintre foarte putinele fotografii surprinse in centru, respectiv una cu intrarea pe principala strada comerciala care coboara spre plaja (colt opus cu Hotel Olympion ;) ):

Potos.jpg
Mai rascolesc prin "arhiva" si sper sa revin si cu alte poze! :thumbup:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: hotel Olympion

Mesaj necititde florindron » Sâm Mai 17, 2014 2:26 pm

Multumesc pt raspunsuri
florindron
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 07, 2014 6:35 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Hotel Olympion- POTOS

Mesaj necititde florindron » Sâm Aug 23, 2014 9:06 am

Tocmai ne-am intors din Potos fiind cazati la Olympion. Tin sa precizez ca la acest hotel conditiile nu sunt din cele mai stralucite . In aproape fiecare dimineata eram treziti de sunetul clopotelor de la biserica de vis a vis(la ora 7,30), curatenie si schimbatul prosoapelor la 3 zile, aceiasi mancare la micul dejun,ghidul nostru doamna Mateiu S a promis la inceput o serie de excursii care nu sau mai tinut , noroc ca am inchiriat o masina si am vizitat singurei Thassosul.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
florindron
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 07, 2014 6:35 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Hotel Olympion- POTOS

Mesaj necititde elia_elle » Mie Mai 11, 2016 10:51 am

A mai fost cineva la Hotel Olympion recent? Tot asa slabut micul dejun? Intreb pentru ca am posibilitatea sa fac booking fara mic dejun, diferenta fiind de 10 euro pe zi....
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Hotel Olympion- POTOS

Mesaj necititde April » Mie Mai 11, 2016 12:34 pm

elia_elle scrie:A mai fost cineva la Hotel Olympion recent? Tot asa slabut micul dejun? Intreb pentru ca am posibilitatea sa fac booking fara mic dejun, diferenta fiind de 10 euro pe zi....

Uite ce mâncam noi de 10 euro/zi la mic dejun, 4 persoane: diferite plăcinte calde, lapte bătut SAU dulcegării. Cutia de dulcegării a fost vreo 15 euro si ne-a ajuns cateva zile.
Cafeaua - la fierbător, sucuri de la alimentara viewtopic.php?f=79&p=49431#p36095
Plăcerea sa iti alegi in fiecare zi ceva bun, proaspăt, specific local.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Hotel Olympion- POTOS

Mesaj necititde elia_elle » Mie Mai 11, 2016 1:34 pm

Wow, arata foarte foarte bine!! Atunci chiar ca ar fi o idee buna sa luam fara mic dejun, daca oferta e atat de variata si dupa cum arata pozele tale cred ca si foarte gustoasa! :clap: Multumesc de pont!! :)
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori