Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Mar Iul 11, 2017 7:45 pm

CatalinO scrie:Buna seara, va rog sa ma ajutati cu optiuni last minute, foarte intarziate 8-), pt. perioada 08.08 - 18.08, 2 adulti + 2 copii. Merci

Vezi postarea anterioara. Iti alegi ce-ti place si dai email direct proprietarilor.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde gabriel » Mar Iul 11, 2017 9:00 pm

CatalinO scrie:Buna seara, va rog sa ma ajutati cu optiuni last minute, foarte intarziate 8-), pt. perioada 08.08 - 18.08, 2 adulti + 2 copii. Merci

forumthassos.ro nu este agentie de turism, aici poti doar sa alegi din ceea ce recomanda pentru ca sunt locatii vizitate
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde CatalinO » Mie Iul 19, 2017 9:05 pm

Buna seara, s-a cazat cineva la Elaionas Stone Houses in Skala Potamia? Multumesc

http://www.go-thassos.gr/visiting-thass ... node-13949
CatalinO
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 11, 2017 5:33 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde razvano » Joi Iul 20, 2017 2:43 pm

La Sissy's Villas in Potos a stat cineva? Nu ca as putea schimba ceva acum, dar macar pentru info. E destul de kitchos ca amenajare, insa la momentul rezervarii nu mai aveam alte optiuni, astfel incat sa putem pleca impreuna cu niste prieteni.

https://www.booking.com/hotel/gr/sissy- ... map_closed
razvano
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 10, 2017 3:18 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Joi Iul 20, 2017 3:43 pm

Chiar vrem parerea ta obiectiva despre cazarea asta. Nu uita sa ne dai un feedback..

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde oprea bogdan » Mie Iul 26, 2017 1:09 pm

Buna ziua, a fost cineva la Studio Kyriaki? Este ok? Astept ceva pareri...Multumesc!
oprea bogdan
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 14, 2016 11:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Mie Iul 26, 2017 3:37 pm

oprea bogdan scrie:Buna ziua, a fost cineva la Studio Kyriaki? Este ok? Astept ceva pareri...Multumesc!

Salut!
Daca este vorba despre acest Studio Kyriaki viewtopic.php?f=78&t=991 DA, am fost eu. Este foarte ok!
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ramirez » Joi Iul 27, 2017 2:10 pm

Nisip scrie:Am vazut ca nu exista foarte multe, aproape spre deloc, impresii despre Aliston Studios, Skala Potamia. Din start, pot spune ca a fost exact cum e descris si pe booking, iar nota de aproape 9 se apropie de adevar. Ca si amplasare, e undeva la vreo 3-4 minute de mers pe jos pana la plaja cu nisip, cam pe unde se lateste plaja, taverna Green Sea. Camerele mari, aerisite, aer conditionat, proprietarul prezent tot timpul, dar trecea neobservat, nu deranja deloc, din contra, era o placere sa stai la povesti. Piscina ok, cu program de functionare, ca sa nu fie deranjati cei care erau cazati pe partea cu ea. Cine are nevoie de mai multe informatii, il rog sa zica si revin cu completari.

Una peste alta, recomand aceasta locatie!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk
Salut,
Anul asta o sa fiu si eu cazat la Aliston Daca mai poti detalia, esti invitatul meu! Eventual probleme de care te ai lovit prin zona...
Multumesc anticipat!

Sent from my ASUS_P00I using Tapatalk
Ramirez
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iun 25, 2015 12:08 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde razvano » Lun Aug 07, 2017 11:46 am

razvano scrie:La Sissy's Villas in Potos a stat cineva? Nu ca as putea schimba ceva acum, dar macar pentru info. E destul de kitchos ca amenajare, insa la momentul rezervarii nu mai aveam alte optiuni, astfel incat sa putem pleca impreuna cu niste prieteni.

https://www.booking.com/hotel/gr/sissy- ... map_closed

Ok...as putea spune ca in concediul asta am facut abstractie de cazare, dat fiind ca am stat mai mult pe plaja sau la restaurant/taverne. Practic a fost un loc de dormit, darrrr:
- suprafata "studioului", de 25mp, este cu tot cu baie. Adica foarte mic pentru 2 adulti si 2 copii.
- niciun scaun in interior, doar mobilier de terasa la intrare, pe un fel de patio (unde, de altfel, am si mancat in diminetile in care nu am fost la restaurant)
- curatenia !!! - ni s-a spus ca se face curat si se schimba asternuturile la fiecare 3 zile. Am ajuns acolo joi, pe 27.07, si am plecat pe 04.08, timp in care s-a facut curat o singura data, mai exact luni, 31.07.
Comunicarea cu proprietarii a fost ca si inexistenta, erau acolo cand am ajuns, am schimbat cateva amabilitati iar prima intrebare a fost cand platim diferenta (platisem avans la rezervare). Ceva de genul buna ziua-buna ziua, dar banii cand mi-i dai? Este o lectie pe care eu am invatat-o, in general prefer sa platesc la sfarsit pentru ca asa am un as in maneca daca ceva este in neregula. Acum ma simt de parca as fi lasat prea mult de la mine.

In conditiile astea pretul platit pe noapte, de 75 euro, mi se pare foarte mare. Lipsa micului dejun ne-a dus oricum la cheltuieli mai mari, iar la chicineta din camera nu poti sa faci prea multe. Locatia probabil ca este ok daca vrei acces rapid in oras, dar plaja am facut numai la San Antonio (plus ce am mai fost pe alte cateva plaje de pe insula) asa ca am folosit oricum masina.
razvano
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 10, 2017 3:18 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

HOTEL SYLVIA , KINIRA

Mesaj necititde ion emil » Vin Aug 11, 2017 10:36 am

Salut.

Avem o rezervare intre 02.09.2017 - 08.09.2017 la hotelul Sylvia din Kinira. A mai fost cineva acolo, cateva pareri ? :?:
ion emil
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 06, 2017 11:01 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Cazare: casa de vacanta,vila cu piscina

Mesaj necititde liviu42 » Joi Aug 17, 2017 10:16 pm

buna seara!!! intentionez sa merg cu familia si niste prieteni in thassos,ma intereseaza sa inchiriez o casa de vacanta sau vila, neaparat si cu o piscina!!! cine stie ceva sau ma poate indruma cu un sfat,parere,va ascult!!! multumesc.
liviu42
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 03, 2017 4:08 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Cazare

Mesaj necititde ciprianmo » Dum Aug 20, 2017 4:09 pm

Salut.Cine ma poate ajuta cu o recomandare de cazare pt inceputul lui septembrie intr un studiou sau apartament,buget pana in 70 euro/noapte.Multumesc
ciprianmo
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 20, 2017 4:02 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Cazare

Mesaj necititde April » Dum Aug 20, 2017 5:31 pm

Ai la Anunturi doua oferte speciale pentru septembrie, la preturi 30 - 40 euro, pentru membrii Forum Thassos.
viewtopic.php?p=63514#p63514
viewtopic.php?p=63685#p63685

Cazarile pe care le recomandam le gasesti aici: viewforum.php?f=78
Alegi ce-ti place si trimiti email direct la proprietari pentru rezervare. Daca dai referinta "Forum Thassos Romania" poti obtine un pret mai bun.
Vom muta intrebarea ta si raspunsul aici: viewtopic.php?f=6&t=249
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde the_angel4077 » Mie Aug 23, 2017 11:59 pm

roxiirux scrie:Bună ziua! Ma poate ajuta cineva sa găsesc cazare în zona golden beach. As vrea sa fie maxim 40 euro în septembrie. Mulțumesc frumos!


Buna,

Ce ai facut? Sunt in aceeasi situatie si inca nu i-am dat de capat....
Vacanta de vis!!
the_angel4077
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Apr 01, 2015 9:28 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 31 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde the_angel4077 » Joi Aug 24, 2017 12:07 am

A stat cineva la Loretta Studio in Skala Panagia?

Ma tot uit la el insa as vrea niste pareri inainte de a lua o decizie.

Pe langa asta daca aveti recomandari de cazare pt o locatie aproape de munte ca sa putem vedea marea in departare si sa aibe camere nu prea vechi.
La Maria $ Sofia nu au disponibil de pe 1 sept..., la fel si H Liberty.
Ce ma atrage, se pare ca nu e disponibil.

Multumesc frumos!
the_angel4077
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Apr 01, 2015 9:28 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 31 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori