Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde sunflower03 » Mar Mai 26, 2015 4:00 pm

Pai avand in vedere ca suntem cu masina ne putem plimba pe toata insula, vrem sa vedem in fiecare zi alta zona!nu suntem noi nici prea petrecareti(nu vrem viata de noapte), dar nici o zona prea retrasa.Ochisem partea sudica-Limenaria,Potos- sau partea estica, dar din cate am vazut pe booking deja sunt ocupate multe locatii!
sunflower03
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mai 26, 2015 1:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 24 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Mar Mai 26, 2015 4:07 pm

sunflower03 scrie:Pai avand in vedere ca suntem cu masina ne putem plimba pe toata insula, vrem sa vedem in fiecare zi alta zona!nu suntem noi nici prea petrecareti(nu vrem viata de noapte), dar nici o zona prea retrasa.Ochisem partea sudica-Limenaria,Potos- sau partea estica, dar din cate am vazut pe booking deja sunt ocupate multe locatii!

Limenaria mi se pare perfecta: nici prea aglomerata, dar destul de mare, plaja ok, taverne, magazine, loc de plimbat din plin. Noi am fost de 1 mai si mi-a placut FOARTE MULT.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sindrom » Joi Mai 28, 2015 10:22 am

sunflower03 scrie:Pai avand in vedere ca suntem cu masina ne putem plimba pe toata insula, vrem sa vedem in fiecare zi alta zona!nu suntem noi nici prea petrecareti(nu vrem viata de noapte), dar nici o zona prea retrasa.Ochisem partea sudica-Limenaria,Potos- sau partea estica, dar din cate am vazut pe booking deja sunt ocupate multe locatii!


Nu neaparat ce e ocupat pe booking e si in realitate. Daca va place ceva, da-ti un mail direct catre gazda.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde crashpk » Lun Iun 01, 2015 12:49 pm

Buna,merg pentru prima data in Grecia si am ales ca destinatie insula Thassos,suntem 4 persoane (studenti ) ,as vrea ceva de buget mediu,cam 150-200 euro de persoana(preferabil cu mic dejun) ,7 nopti ,perioada 24.08.15-31.08.15,ceva oferte,recomandari ? Multumesc :wave:
crashpk
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 01, 2015 12:41 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Lun Iun 01, 2015 1:54 pm

crashpk scrie:Buna,merg pentru prima data in Grecia si am ales ca destinatie insula Thassos,suntem 4 persoane (studenti ) ,as vrea ceva de buget mediu,cam 150-200 euro de persoana(preferabil cu mic dejun) ,7 nopti ,perioada 24.08.15-31.08.15,ceva oferte,recomandari ? Multumesc :wave:

Buna!
Bugetul este doar pentru cazare sau include si transportul? Cu ce vreti sa ajungeti pana acolo, autocar sau masina?
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde crashpk » Lun Iun 01, 2015 3:51 pm

Ade scrie:
crashpk scrie:Buna,merg pentru prima data in Grecia si am ales ca destinatie insula Thassos,suntem 4 persoane (studenti ) ,as vrea ceva de buget mediu,cam 150-200 euro de persoana(preferabil cu mic dejun) ,7 nopti ,perioada 24.08.15-31.08.15,ceva oferte,recomandari ? Multumesc :wave:

Buna!
Bugetul este doar pentru cazare sau include si transportul? Cu ce vreti sa ajungeti pana acolo, autocar sau masina?


Bugetul e doar pentru cazare,mergem cu masina :)
crashpk
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 01, 2015 12:41 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Lun Iun 01, 2015 5:25 pm

In cazul acesta un buget de 3-400 eur/camera e suficient pentru o saptamana de cazare, ramane doar sa cautati sa vedeti ce mai gasiti liber. Posibil sa va placa mai mult in localitatile: Potos, Limenaria sau Limenas, fiind mai mari si agitate.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde crashpk » Lun Iun 01, 2015 5:29 pm

Ade scrie:In cazul acesta un buget de 3-400 eur/camera e suficient pentru o saptamana de cazare, ramane doar sa cautati sa vedeti ce mai gasiti liber. Posibil sa va placa mai mult in localitatile: Potos, Limenaria sau Limenas, fiind mai mari si agitate.


Am gasit pe booking.com Hotelul Triada la un pret destul de ok (150 euro de persoana),dar e fara mancare ,cam cat ne mai trebuie pentru mancare (taverne,marketuri ) ? ms
crashpk
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 01, 2015 12:41 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Lun Iun 01, 2015 5:37 pm

crashpk scrie:cam cat ne mai trebuie pentru mancare (taverne,marketuri ) ? ms

Depinde mult de voi cat mancati si ce, dar cred ca va puteti adapta in functie de cati bani aveti in buzunar :)
Preturile la supermarket sunt comparabile cu cele de la noi(poate putin mai mari). puteti manca un covrig sau gogoasa(1eur), un gyros(3-4 eur) sau pesti la taverna de 50 eur/kg, asa ca bugetul poate varia mult. La taverna o persoana poate cheltui 10-15 eur(sau mult mai mult), arunca un ochi la meniurile postate pe aici: http://www.forumthassos.ro/viewforum.php?f=57

Despre Triada o parere aici: http://www.forumthassos.ro/viewtopic.php?f=6&t=333&p=8036&hilit=Triada#p8036

Bafta!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde sunflower03 » Mar Iun 02, 2015 2:47 pm

sunflower03 scrie:Pai avand in vedere ca suntem cu masina ne putem plimba pe toata insula, vrem sa vedem in fiecare zi alta zona!nu suntem noi nici prea petrecareti(nu vrem viata de noapte), dar nici o zona prea retrasa.Ochisem partea sudica-Limenaria,Potos- sau partea estica, dar din cate am vazut pe booking deja sunt ocupate multe locatii!


Pana la urma ne-am rezervat in Skala Potamia o camera la Hotel Anna- este chiar pe malul marii-, astazi am trimis avansul pentru 3 nopti prin western union.Sper sa fim multumiti de conditii si sa nu regretam alegerea facuta.
sunflower03
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mai 26, 2015 1:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 24 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Mar Iun 02, 2015 8:20 pm

sunflower03 scrie:
Pana la urma ne-am rezervat in Skala Potamia o camera la Hotel Anna- este chiar pe malul marii-, astazi am trimis avansul pentru 3 nopti prin western union.Sper sa fim multumiti de conditii si sa nu regretam alegerea facuta.

O alegere buna din cate stiu! Sa ne spui cum a fost si vacanta frumoasa!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sorina05 » Mie Iun 10, 2015 4:50 pm

Buna dragi iubitori de Grecia! :)

In cautarea mea de cazare din ultimele 24h, am dat de comunitatea voastra si ma bucur sa vad ca sunteti si activi!
Am cateva nelamuriri legate de Thassos si unde sa-mi aleg cazarea.

Conditiile mele ar fi: plaja frumoasa, cu nisip, maricica si statiune cu viata de noapte (nu ma refer la cluburi, ca nu sunt intereasta, ma intereseaza sa fie lume, taverne multe, imi place ideea de a ma simti ca intr-un musuroi ... plin de oameni, cu muzica, masute in plina strada...voie buna).

Am gasit o varainta accesibila pt bugetul noastru la hotelul bLUE SEA BEACH RESORT, http://www.booking.com/hotel/gr/blue-se ... ailability si am ales varianta demipensiune pt pretul de 550 euro / 7 nopti / camera dubla.
A mai fost cineva aici?! am inteles ca e recent renovat... mie totusi frica sa nu-mi iau teapa cu mancarea...adica sa fie naspa.

Pentru ca tin musai ca plaja sa fie ok... am ales zona Golden Beach pt cazare.. Skala Potamia.. cum este ca si statiune? imi dati niste detalii va rog?
Imi recomandati o alta statiune in ideea de a merge cu masina la plajele din imprejurimi? ...


Mersi mult... :D
Avatar utilizator
Sorina05
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 10, 2015 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Mie Iun 10, 2015 4:56 pm

Sorina05 scrie:Buna dragi iubitori de Grecia! :)
Mersi mult... :D

Buna si bine ai venit pe forum !
Eu iti recomand sa faci un tur de insula (cel putin) si sa opresti la cat mai multe dintre aceste plaje : viewforum.php?f=39 !
De asemenea iti recomand sa te plimbi prin Limenas viewtopic.php?f=40&t=168 , Potos viewtopic.php?f=40&t=296 si Limenaria viewtopic.php?f=40&t=138 (pentru taverne, shopping, "agitatie" in sensul pozitiv).

Despre localitatea aleasa de tine gasesti informatii aici viewtopic.php?f=40&t=169 . Despre taverne aici : viewtopic.php?f=57&t=242 .
Despre hotel nu am informatii (momentan). In ceea ce priveste demipensiunea, iti recomand ca citesti si acest topic : viewtopic.php?f=20&t=617 .
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19850 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sorina05 » Vin Iun 12, 2015 10:27 am

Mersi de indrumari, mi-au fost de folos! :wave:
Avatar utilizator
Sorina05
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 10, 2015 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Laremi » Mar Iun 16, 2015 1:20 pm

Poate sa-mi dea cineva detalii despre aceasta locatie amplasata pe plaja San Antonio din Potos ? Nume sau adresa de mail. Multumesc.
https://www.instantstreetview.com/@40.6 ... h,1.26p,1z
Laremi
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Feb 09, 2015 11:01 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 38 times
Been thanked: 29 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 88 vizitatori


cron