Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde atomic.rabbit » Lun Mar 02, 2015 8:37 am

Foarte utila informatia! Am vazut ca tanti Arabella Rodriguez este listata drept contact la f multe proprietati, e bine de stiut.

De astia stiti ceva: http://www.studios-corali.gr/en/studios ? Am primit o oferta ok zic eu pentru final de iulie.
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde comad » Mar Mar 03, 2015 6:29 pm

Buna ziua si bine v-am gasit. Suntem un grup de 12 adulti cu 3 copii cu varste intre 1-3 ani si ne-am hotarat la o vacanta in Thassos la inceput de septembrie, perioada exacta 31 aug - 7 sep(7 nopti). Dupa ce am citit pe forum e clar ca pentru familiile cu copii toata lumea recomanda zona Golden Beach asa ca in acea zona ne-am orientat si noi cautarile. Am primit o oferta buna de la Hotelul Delfini - Skala Potamia, dar nu am gasit nicaieri pareri despre acest hotel asa ca daca stiti ceva de el astept un sfat. Am mai primit o oferta interesanta de la Pelago dar aici nu sunt lamurit daca studiourile au 2 dormitoare separate cum imi spun ei in mesaj pentru ca din fotografii nu prea reiese asta. cred ca am gasit pe undeva un mesaj de la cineva care a fost cazat aici asa ca astept o confirmare daca sunt sau nu 2 dormitoare separate in studio, multumesc.
comad
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 18, 2014 3:52 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 32 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Mihaela » Mar Mar 03, 2015 8:17 pm

Buna seara si bine ai venit! La Pelago te referi la 2 dormitoare+living sau living+dormitor? Ce oferta ai primit de la ei?
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde comad » Mar Mar 03, 2015 9:32 pm

Mihaela scrie:Buna seara si bine ai venit! La Pelago te referi la 2 dormitoare+living sau living+dormitor? Ce oferta ai primit de la ei?


eu in fotografii vad o singura camera cu un pat dublu si o canapea, exista si o alta camera? oferta lor e de 80 de euro pe noapte, daca studiourile ar fi ok pentru 4 adulti si un copil pretul mi se pare ok.
comad
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 18, 2014 3:52 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 32 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Mihaela » Mar Mar 03, 2015 9:55 pm

Cand I-am vizitat acum cativa ani mi-au aratat un apartament cu un living in care era o canapea si bucataria si un dormitor separat prin usa.
Nu cred ca studiourile din poza ar fi potrivite pt 4 adulti si 1 copil. Trebuie cautat un apartament.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde comad » Mie Mar 04, 2015 3:33 pm

Mihaela scrie:Cand I-am vizitat acum cativa ani mi-au aratat un apartament cu un living in care era o canapea si bucataria si un dormitor separat prin usa.
Nu cred ca studiourile din poza ar fi potrivite pt 4 adulti si 1 copil. Trebuie cautat un apartament.


am vorbit din nou cu proprietara si am rugat-o sa-mi trimita niste poze edificatoare despre cum arata studioul, am inteles ca ar fi totusi dormitor separat cu pat dublu + living cu pat dublu si canapea.
@ despre delfini http://www.hoteldelfini-thassos.gr nu stie nimeni nimic?
comad
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 18, 2014 3:52 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 32 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde tacl2013 » Mar Mar 10, 2015 10:07 pm

La Barbara Studios Skala Potamia a fost cineva? Nu prea gasesc nimic despre aceasta locatie...
tacl2013
Fan Thassos
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Apr 11, 2014 9:03 pm
Has thanked: 606 times
Been thanked: 951 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde pasa » Vin Mar 13, 2015 11:19 am

merg eu in iunie-iulie.
pasa
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Feb 17, 2015 3:23 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 38 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde roxannap » Sâm Mar 14, 2015 7:20 am

Buna,anul acesta ne-am hotarat sa mergem pentru prima data in Thassos, am facut cateva rezervari pe booking si inca nu ne-am hotarat la care sa ramanem,iar aici am nevoie de ajutorul vostru.Am de ales intre:Studios Natasa Maria,Markos Studios, Muses Studios, Blue Horizon Studios, Hotel Asterias, Villa Platanos, Irini Studios, Villa Iris.A fost cineva dintre voi la ele? Pe care o recomandati?
roxannap
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:06 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde April » Sâm Mar 14, 2015 8:12 am

roxannap, mai da-ne detalii, ce asteptari aveti de la cazarea respectiva.
Mergeti cu auto propriu / inchiriati masina - pentru vizitarea diverselor locuri / mersul la diverse plaje sau stati la plaja din apropierea hotelului?
Vad ca ai ales cazare in Potos, Limenaria, Skala Kallirachis, Skala Prinos.
Vreti cazare intr-o localitate mai mare (taverne, magazine): Potos, Limenaria sau mai mica (linistita) Skala Kallirachis, Skala Prinos?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde roxannap » Sâm Mar 14, 2015 9:02 am

Suntem un cuplu fara copii, o sa mergem in perioada 5-12 iunie si vreau o cazare normala.....cum isi doreste fiecare,camera sa fie spatioasa,curata,sa ne schimbe lenjeria macar o data in cele 7 zile pe care o sa le stam,chicineta sa fie cat de cat dotata si curata pentru a putea gati in ea.
O sa mergem cu masina proprie si dorim sa vizitam cat de mult o sa putem,sa incercam toate plajele,de aceea nu sunt hotarata asupra locatiei exacte,dar as vrea sa am in apropierea cazarii magazine pt ca nu dorim sa luam toate mesele la taverne
roxannap
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:06 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mar 14, 2015 10:41 am

Nu Markos...
La Irini studios a fost sora mea si a fost foarte multumita, gazde primitoare, curat, ei au avut si demipensiune dar era un meniu fix nu bufet. E cam departe de potos, cred ca peste un km. Cu masina e ok dar pe jos in niciun caz. Dar e o locatie de stat.
Cam de astea stiu. Am vazut undeva Muses sar nu-mi aduc aminte nicicum unde :D
Ai mare grija cu vilutele astea micute, necunoscute, fara comentarii de la altii pt ca poti avea surprize neplacute.
De cand stau aici in thassos, am descoperit vile/hoteluri pe care inainte le stiam de pe site-uri si credeam casunt pozitionate bine, ca arata ok...din poze. La fata locului, m-am mirat de pozitia lor, pe niste stradute inghesuite, fara vedere, in mijlocul galagiei...
Cred ca pt voi ca si cuplu singur aveti nevoie de ceva animatie, altfel o sa va plictisiti seara. Deci alegeti un oras mai pitoresc ca Potos, Limenas, hai sa zic si Limenaria :D.
Bafta ! Si cel mai bine cauta pe booking.com, acolo ai si commenturi.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mar 14, 2015 10:46 am

Am uitat sa precizez Roxana....am vazut ca ai spus ca ai facut mai multe rezervari pe booking dar nu te-ai hotarat. Ca si persoana care am un hotel/vila acum, e foarte nasol sa ai rezervari fictive, sa retii camerele respective si de fapt acele pers sa renunte de fapt. Noi pierdem alti clienti care ar fi vrut cu adevarat...
Nu se face asa ceva. Te hotarasti si rezerveri. Ca renunti din motive serioase asta e alta pb.
Trebuie sa invatam si noi romanii regulile bookingului.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde AlinE » Sâm Mar 14, 2015 11:00 am

pe langa acest aspect, punctat bine de delphinash, mai apare urmatorul effect: teoretic cerere mare pentru cazare (daca x rezerva in 10 locatii diferite, y face la fel, z...) transpus in real duce la cresterea artificiala a pretului.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mar 14, 2015 11:05 am

Exact, si asta.
Si inca ceva, pt ca multi ne-am ars asa, multi hotelieri incep sa practice doar rezervarile non-refundable, adica, trebuie sa ai pe card 30% din suma in ziua rezervarii, max a2a zi, altfel ti se anuleaza rezervarea. Asta tot ca masura de siguranta pt cei care fac rezervari multiple.
Pierd din start cei care sunt seriosi dar care poate nu aveau banii acum, ar fi depus avansul cu 21 de zile inainte.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 63 vizitatori