Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde roxannap » Sâm Mar 14, 2015 1:05 pm

Nu sunt un client neserios......noi ne-am decis ca anul asta sa ne facem concediul in Grecia. ...am inceput cu cateva rezervari in fiecare statiune pt ca nu eram hotariti, acum ne-am decis la Thassos...de acum tb sa ne hotaram care cazare o vom pastra, de aceea tot caut informaţii...stiu ca pe de o parte nu este corect sa fac mai multe rezervari, dar camerele ok la preturi ok, dispareau vazand cu ochii.....asa ca am nevoie de ajutorul vostru pt ca sa nu dau gres cu cazarea :)
roxannap
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:06 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Sâm Mar 14, 2015 1:16 pm

Chiar daca dispar de pe booking asta nu inseamna ca nu poti rezerva la locatia dorita.
Pe booking sunt deschise doar cateva camere. Te duci pe site-ul locatiei care ti-a placut si dai mail direct catre proprietar care iti va da o oferta.
Asa e corect, nu sa faci rezervari multiple pe care sa nu le onorezi in final.
Noi aici din asta traim, daca toti clientii ne-ar da teapa am da faliment , am inchide si voi nu ati mai avea ce rezerva.
Restul motivelor le-am spus deja.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde atomic.rabbit » Sâm Mar 14, 2015 2:39 pm

roxannap scrie:Nu sunt un client neserios......am inceput cu cateva rezervari in fiecare statiune


Aoleu, nu ma pot abtine. Deci asa ceva chiar NU se face. E foarte simplu sa te gandesti bine inainte unde vrei sa mergi, apoi sa iti rezervi cazarea.

Procedand cum spui tu, in afara de faptul ca abuzezi de sistemul de rezervari, pur si simplu iti bati joc de munca altora. Nu mai pun la socoteala ca poate unii care si-ar fi dorit sa mearga undeva anume nu mai gasesc locuri din cauza rezervarilor tale fictive.

Poti sa o iei si pe partea cealalta: te organizezi frumos cu familia, faci bagaje, te urci in masina, te bucuri ca pleci in concediu. Dupa jumatate de zi de mers ajungi obosita la destinatie si grecul iti zambeste in fata... "Ahh... pai nu mai e disponibila camera dvs, a venit un prieten si i-am dat-o lui". Cool, huh?
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde AlinE » Sâm Mar 14, 2015 5:37 pm

roxannap scrie:Nu sunt un client neserios......noi ne-am decis ca anul asta sa ne facem concediul in Grecia. ...am inceput cu cateva rezervari in fiecare statiune pt ca nu eram hotariti, acum ne-am decis la Thassos...de acum tb sa ne hotaram care cazare o vom pastra, de aceea tot caut informaţii...stiu ca pe de o parte nu este corect sa fac mai multe rezervari, dar camerele ok la preturi ok, dispareau vazand cu ochii.....asa ca am nevoie de ajutorul vostru pt ca sa nu dau gres cu cazarea :)


nu, esti client serios pentru O SINGURA locatie, pentru restul vei fi client neserios. 1 versus 10-15-20 per general esti client neserios orice ai face. sfatul meu este sa renunti la toate rezervarile prin booking si sa iei fiecare locatie in parte si le dai frumusel mail posibil sa primesti un pret mult mai bun sau il poti negocia. apoi cand te hotarasti pe cateva locatii ne intrebi poate cunoastem sau am fost in locatiile respective. nu patesti nimic daca locatiile nu sunt pe booking sau nu mai apar camere asta nu inseamna ca sunt full. si la cate locuri de cazare sunt in grecia, sa fim seriosi, se gaseste o camera si pentru voi. acum depinde ce doriti de la locatia respectiva, grecia in general nu-I ca turcia, dar ceva mai sus ca Romania.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde atomic.rabbit » Dum Mar 15, 2015 10:51 pm

comad scrie:Am mai primit o oferta interesanta de la Pelago dar aici nu sunt lamurit daca studiourile au 2 dormitoare separate cum imi spun ei in mesaj pentru ca din fotografii nu prea reiese asta.


Am discutat si eu cu cei de la Pelago, era vorba despre sufragerie/bucatarie open space + 1 dormitor separat. Nu mi-au spus nimic de 2 dormitoare separate si bazandu-ma pe oferta publicata pe site si fotografii nu cred ca au asa ceva. Au in schimb terasa, daca vrei sa iti petreci noaptea linistit afara :)
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde roxannap » Lun Mar 16, 2015 10:24 pm

Wow......ce ati sarit pe mine...eu am cerut un sfat si numai asta nu am primit...eu imi sustin punctul de vedere si nu vad nimic gresit sa-mi rezerv cateva zile mai multe camere .....dupa ce le mai vizualizez si ma intetesez mai mult despre locatie,normal ca anulez ceea ce nu-mi mai place.....pana la urma le rezerv cu datele de pe card...deci ,daca nu sunt seriosa le platesc
roxannap
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:06 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Lun Mar 16, 2015 10:51 pm

In primul rand, eu ti-am dat si sfat in legatura cu 2 locatii.
In al doilea rand, si noi ne sustinem punctul de vedere ca nu-i frumos asa...
Daca cardul tau e gol degeaba....tu nu o sa platesti nimic si noi ramanem cu anularile.
Si crede-ma ca de f multe ori cardurile sunt goale, nimeni nu citeste regulile de pe booking sau se fac ca nu le vad. Cand le atragi atentia sa puna avansul pe card se miraaaaaa de zici ca nu stiu sa citeasca.
Ma rog....imi racesc gura degeaba.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde atomic.rabbit » Mar Mar 17, 2015 8:48 am

Pai nu e vorba de sarit pe nimeni, ci de un principiu, care in cazul de fata este complet gresit.

Una peste alta in timp hotelierii s-au invatat cu tepele si au impus plata unui avans de 20-30% pentru finalizarea unei rezervari. Chestie care nu e neaparat avantajoasa pentru client, cred ca tuturor ne-ar conveni sa platim la finalul sejurului.

Eu am cautat cazarea pe go-thassos.gr si din 20 de hotelieri contactati nici macar unul nu facea rezervare fara plata unui avans, ma intreb de ce. Iar ca observatie generala, cazarile cele mai bune (raport calitate/pret) nu se pot rezerva fara avans. Important de notat ca cel putin in ceea ce priveste Thassos, booking nu este suprem.
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde comad » Joi Mar 19, 2015 4:40 pm

atomic.rabbit scrie:
comad scrie:Am mai primit o oferta interesanta de la Pelago dar aici nu sunt lamurit daca studiourile au 2 dormitoare separate cum imi spun ei in mesaj pentru ca din fotografii nu prea reiese asta.


Am discutat si eu cu cei de la Pelago, era vorba despre sufragerie/bucatarie open space + 1 dormitor separat. Nu mi-au spus nimic de 2 dormitoare separate si bazandu-ma pe oferta publicata pe site si fotografii nu cred ca au asa ceva. Au in schimb terasa, daca vrei sa iti petreci noaptea linistit afara :)


Pana la urma am rezervat la Studio Filipidis, 45 de euro pe noapte, speram sa fie alegerea potrivita si sa avem o prima experienta reusita in Thassos.
comad
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 18, 2014 3:52 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 0 time
Been thanked: 32 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde atomic.rabbit » Mar Mar 24, 2015 11:13 am

Arata civilizat, cred ca a fost o alegere buna. Distractie placuta in vacanta :)
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde DJ Tandem » Vin Apr 03, 2015 11:35 am

Va multumesc pentru informatii, cred ca aceasta va fi si alegerea mea...... :)
Avatar utilizator
DJ Tandem
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 03, 2015 11:10 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde AlinaMaria11 » Joi Apr 16, 2015 3:02 pm

Buna ziua,

Despre Holtel Korina, Skala Potamia, aveti ceva informatii?

Multumesc,
AlinaMaria11
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 27, 2015 9:08 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde alexd » Joi Apr 16, 2015 4:50 pm

Hello,

nu este o optiune rea hotelul Korina. Impreuna cu hotelul Ntinas, cele 2 formeaza o nota discordanta in peisajul local, oferind servicii sau mai bine zis cazare mai "hoteliera" fata de pensiunile si vilele de familie din jur, unde totul este mai ca la gazda. Are o piscina OK, intretinuta anul trecut de acelasi albanez care imi intretine si mica mea curte, are un teren de tenis decent unde peste vara se organizeaza cursuri de initiare pt cei mici, sunt ceva mese de tenis de masa, ceva jucarele pt copii, se poate gasi un pic de umbra in timpul arsitei. Au un mic pool-bar unde se poate pierde vremea alaturi de sucul adus de acasa...deci prietenosi. Nu stiu cum este in camere, nu am intrat niciodata, dar overall, atmosfera este mai ok decat la Ntinas.

Si ei isi adauga un corp nou hotelului, fac ceva lucrari de amenajare. Mai am azi drum pe acolo si revin cu o poza :) .
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde alexd » Joi Apr 16, 2015 8:13 pm

Here are the pics

_IMG_000000_000000.jpg

IMG_20150416_210851539.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde AlinaMaria11 » Vin Apr 17, 2015 8:30 am

alexd scrie:Hello,

nu este o optiune rea hotelul Korina. Impreuna cu hotelul Ntinas, cele 2 formeaza o nota discordanta in peisajul local, oferind servicii sau mai bine zis cazare mai "hoteliera" fata de pensiunile si vilele de familie din jur, unde totul este mai ca la gazda. Are o piscina OK, intretinuta anul trecut de acelasi albanez care imi intretine si mica mea curte, are un teren de tenis decent unde peste vara se organizeaza cursuri de initiare pt cei mici, sunt ceva mese de tenis de masa, ceva jucarele pt copii, se poate gasi un pic de umbra in timpul arsitei. Au un mic pool-bar unde se poate pierde vremea alaturi de sucul adus de acasa...deci prietenosi. Nu stiu cum este in camere, nu am intrat niciodata, dar overall, atmosfera este mai ok decat la Ntinas.

Si ei isi adauga un corp nou hotelului, fac ceva lucrari de amenajare. Mai am azi drum pe acolo si revin cu o poza :) .



Iti multumesc mult pentru amabilitate si promptitudine!!!
AlinaMaria11
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 27, 2015 9:08 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori