Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde florin04 » Vin Mai 13, 2016 8:50 am

elia_elle scrie:Adica nu ai efectiv nicaieri unde sa parchezi?? :shock: pai si cum sa ne plimbam zilnic pe o alta plaja si sa exploram daca stam cu grija ca atunci cand ne intoarcem s-ar putea sa dam ture pana ni se lungesc urechile pentru a gasi un loc de parcare??? :wtf:

Sfaturi pentru sezonul de varf in Potos:
Daca parchezi masina pe strada principala, pliaza oglinda retrovizoare de pe partea cu strada.
Daca treci cu masina prin Potos, pliaza oglinda retrovizoare de pe partea cu trotoarul.
Va spune un om patit... :mrgreen:
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Vin Mai 13, 2016 8:54 am

Deci mai bine pliaza ambele oglinzi oriunde ai parca :lol: Bun sfat, trecem pe lista! :thumbup:
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sindrom » Vin Mai 13, 2016 9:17 am

elia_elle scrie:Adica nu ai efectiv nicaieri unde sa parchezi?? :shock: pai si cum sa ne plimbam zilnic pe o alta plaja si sa exploram daca stam cu grija ca atunci cand ne intoarcem s-ar putea sa dam ture pana ni se lungesc urechile pentru a gasi un loc de parcare??? :wtf:

Nu e asa rau. Tine de noroc. Daca pleaca cineva cand treci tu te-ai scos. Eu ajungeam si seara in potos pentru a lua cina si gaseam parcare. Cel mai usor mi-a fost cu scuterul :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Sâm Mai 14, 2016 12:16 pm

In Potos sunt 2 parcari gratuite, ce-i drept, cam departe de centru; una la intrarea dinspre Alexandra Beach si una dinspre San Antonio. Si mai este una in centru, la fabrica de ulei de masline, unde platesti 2€/zi.
in rest, care pe unde apuca :D
dar bucurestenii se simt ca acasa
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Sâm Mai 14, 2016 2:29 pm

Draga Maria, ar fi foarte util daca ai putea pune o poza cu parcarea si zona parcarii (strada) dinspre Alexandra Beach, eu stand la Hotel Potos, cred ca este cea mai apropiata de hotel. Asta doar daca ai timp si esti prin zona (sunt noua pe site si nu am inteles exact unde in Thassos locuiesti).

Nu vreau sa te deranjezi pentru mine, doar daca ai trecere prin zona pana in iulie! :) :D
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Sâm Mai 14, 2016 3:01 pm

elia_elle scrie:Draga Maria, ar fi foarte util daca ai putea pune o poza cu parcarea si zona parcarii (strada) dinspre Alexandra Beach, eu stand la Hotel Potos, cred ca este cea mai apropiata de hotel. Asta doar daca ai timp si esti prin zona (sunt noua pe site si nu am inteles exact unde in Thassos locuiesti).

Nu vreau sa te deranjezi pentru mine, doar daca ai trecere prin zona pana in iulie! :) :D


Anul asta stau in Potos. Nu ai cum sa ratezi parcarile, sunt la drumul pricipal si au pancarte mari "Free parking". Acum sunt inchise si neamenajate, nu prea am ce sa pozez. Din drumul principal, cand mergi spre Hotel Potos, mai este un loc pe unde se mai parcheaza, in zona cabinetului medical.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Sâm Mai 14, 2016 4:44 pm

Multumesc mult Maria pentru raspuns! Ce fericita trebuie sa fii sa stai la mare in fiecare zi!!! WOW! :clap: Asta a fost visul meu dintotdeauna, insa viata m-a purtat in alta parte, cel putin deocamdata...

Cred ca o sa venim pe partea de Vest din Limenas, prin Limenaria, asa ca o sa intram in oras dinspre Hotel Alexandra Beach si o sa parcam in parcarea de care spui (sau macar sa incercam sa parcam!).

Am stat ceva pe ganduri intre Hotel Potos si Hotel Astir Notos tocmai din cauza parcarii, dar am zis sa mergem cu Doamne ajuta si asta e! Intr-adevar e nasol sa vii de la plaja dupa o zi in care te-a batut soarele in cap si sa mai cauti si parcare pana te faci :mrgreen:

Anul trecut in Patamonas aceeasi problema cu parcarea, plecai dimineata in Nei Pori la plaja, iar seara era criminal sa gasesti un loc sa parchezi :problem:

Macar sper sa merite si sa fie foarte frumos pentru prima data in Thassos!
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Vila Dimitris & Marlen, Potos, Thassos

Mesaj necititde Sonia8 » Joi Mai 19, 2016 12:23 pm

Stie cineva detalii despre aceasta vila? Avem aici rezervare la cazare. Sper sa fie asa cum ne-au descris-o cei de la agentie :P
Astept informatii daca ma poate ajuta cineva.

Multumesc.
Sonia8
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Feb 09, 2016 11:58 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 20 times

Vila Dimitris & Marlen, Potos, Thassos

Mesaj necititde Sonia8 » Joi Mai 19, 2016 1:09 pm

Stie cineva detalii despre aceasta vila? Avem aici rezervare la cazare. Sper sa fie asa cum ne-au descris-o cei de la agentie :P
Astept informatii daca ma poate ajuta cineva.

Multumesc.
Sonia8
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Feb 09, 2016 11:58 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 20 times

CRYSTAL STUDIO IN SKALA POTAMIAS

Mesaj necititde ankada84 » Vin Iun 17, 2016 2:00 pm

Buna ziua dragi iubitori ai Insulei de Smarald... :wave:

Am o intrebare referitoare la aceasta vila din Skala....la sf lui iulie eu si sotul meu vom merge in Thassos si vom fi cazati in acest loc...din pacate sunt foarte putine review-uri si nu stiu de ce am un sentiment negativ referitor la cazare.....
Intrebarea este daca a fost careva dintre voi cazat aici?
Va rog frumos sa ma ajutati...inca as mai avea timp sa-mi schimb cazarea....nu as dorii ca acest concediu sa-mi fie stricat de o cazare naspa...
Va multumesc!!!
ankada84
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 17, 2016 1:21 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde mischaela » Mar Iul 05, 2016 8:59 am

Buna ziua si bine v-am regasit.

Desi, stiu ca e la spartul targului, si la vremea asta e putin probabil sa gasesc ce ma intereseaza, credeti ca e posibil sa mai fie disponibile pe insula 3 camere triple, piscina si chicineta? :crazy:

Bookingul a luat-o razna, sunt numai oferte ireale, cred ca din cauza obiceiului la greci de a anula rezervarile in ultima clipa.
Dati-mi un pont unde sa mai caut, please.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Publicitate » Mar Iul 05, 2016 9:10 am

mischaela scrie:Buna ziua si bine v-am regasit.

Desi, stiu ca e la spartul targului, si la vremea asta e putin probabil sa gasesc ce ma intereseaza, credeti ca e posibil sa mai fie disponibile pe insula 3 camere triple, piscina si chicineta? :crazy:

Bookingul a luat-o razna, sunt numai oferte ireale, cred ca din cauza obiceiului la greci de a anula rezervarile in ultima clipa.
Dati-mi un pont unde sa mai caut, please.

:arrow: viewforum.php?f=78 :)
Publicitate
ForumThassos.RO
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Oct 15, 2014 8:08 pm
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2235 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde nyekk57 » Mar Iul 05, 2016 9:13 pm

mischaela scrie:Desi, stiu ca e la spartul targului, si la vremea asta e putin probabil sa gasesc ce ma intereseaza, credeti ca e posibil sa mai fie disponibile pe insula 3 camere triple, piscina si chicineta? :crazy:

Chiar daca nu au piscina, as recomanda Dolphins Houses din Kinira, trei cladiri pe plaja proprie, camere dotate cu cicineta, si am impresia ca au si apartamente.
Nu stiu daca contravine sau nu regulilor forumului, dau si datele de contact:
tel 2593041265, 2593031200, http://www.dolphins-thassos.gr e-mail: koinira@otenet.gr
Concediu placut!
nyekk57
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iul 02, 2015 5:08 pm
Localitate: Targu Mures
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Mie Iul 06, 2016 9:13 pm

Am deschis topic dedicat: Kinira viewtopic.php?f=40&t=1016
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Gabrielchiriac » Joi Iul 14, 2016 11:27 pm

A Fost cineva la hotel TIMOLEON din Limenas ? Ceva pareri. Multumesc
Gabrielchiriac
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 25, 2016 1:02 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori