Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde nickflorin » Lun Ian 02, 2017 8:15 pm

@pozeDECAT multumesc de info dar sunt aproape 100% sigur ca sotia nu va dori sa fie atat de departe de plaja desi chiar arata frumos zona si locatia recomandata.
cat despre ruta am dat search dar am gasit doar ruta pe la ruse si makaza.o sa mai caut. si eu ma gandeam la varianta sa dorm undeva ca sigur nu vor rezista copii asa drum lung.
nickflorin
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 01, 2017 11:48 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Ian 02, 2017 11:36 pm

Google maps, introduci pe rand localitatile si-ti iese. Drumul prin vama Exohi (https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... -Exohi.jpg) l-am facut in 2009, am mai povestit despre asta (viewtopic.php?f=4&t=890&p=50622&hilit=Drama#p50622). Am pregatit drumul cu googe maps, am mers cu harta, fara GPS.
In ce priveste benzina prin Bulgaria, eu mereu plec la mine cu 100 de leva cash, cumparati din tara :idea: . In primul rand sa platesc vigneta la orice ora si fara surprize. Apoi pentru ca pe drum poata ma taie o senzatie, poate vreau sa-mi iau un suc ceva, sa nu scot cardul pentru un fleac. Platesc mereu la dus cu cardul benzina iar in cazul in care n-ar merge, am cash la mine, mereu alimentez cat sa pot acoperi cu 50 de leva si sa-mi mai ramana. Daca a mers mereu cu cardul la benzinarie, rezulta ca am ramas cu leva in buzunar, motiv pentru care la drumul de intoarcere, ceea ce alimentez platesc mereu cu acei bani, sa nu raman cu ei si-n tara ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde damblagiu » Mar Ian 03, 2017 10:04 am

pozeDECAT scrie:
In ce priveste benzina prin Bulgaria, eu mereu plec la mine cu 100 de leva cash, cumparati din tara :idea: . In primul rand sa platesc vigneta la orice ora si fara surprize. Apoi pentru ca pe drum poata ma taie o senzatie, poate vreau sa-mi iau un suc ceva, sa nu scot cardul pentru un fleac. Platesc mereu la dus cu cardul benzina iar in cazul in care n-ar merge, am cash la mine, mereu alimentez cat sa pot acoperi cu 50 de leva si sa-mi mai ramana. Daca a mers mereu cu cardul la benzinarie, rezulta ca am ramas cu leva in buzunar, motiv pentru care la drumul de intoarcere, ceea ce alimentez platesc mereu cu acei bani, sa nu raman cu ei si-n tara ...


Bai, ma doare capu' E scris adanc. Trebuie sa studiez textul asta ca are miez. Nu-l pricepi doar dintr-o simpla citire......sau o fi de la bautura din ultima vreme?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Ian 03, 2017 10:56 am

E ca programul de guvernare. Numai eu inteleg si stiu ce-am scris acolo. Daca vrei sa-mi fii prim-ministru, pune mana si invata si mai lasa bautura! :lol:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Silviaaa » Mie Ian 04, 2017 3:21 pm

Buna , noi anul acesta mergem pt a 3 a oara in Thassos , Golden beach , am 2 copii (2 ani si 6 ani) , plaja mi-se pare cea mai ok , dupa ce anul trecut am facut turul insulei si ne-am dat seama ca Golden este mai potrivita pentru noi :) Plaja cu nisip fin , intrare lina , taverne unde se mananca bine , seara mergeam sa ne plimbam prin Panagia unde era destul de racoare iar peisajele sunt de vis .
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde TLGTLC » Sâm Ian 21, 2017 7:02 pm

Ăștia din Thassos au înnebunit? Mai merită să mergi în Thassos?
După trei vacanțe consecutive făcute în Thassos am făcut o pauză de doi ani pentru că am vrut să vedem și altceva. Am convins câteva familii de prieteni care nu au fost niciodată în Grecia să mergem împreună.
Ne-am apucat să trimitem mailuri la pensiuni. Am zis că 5 camere X 10 nopți vor fi tentante pentru thasieni și ne vor face oferte bune.
Au început să curgă mailurile și mă șterg la ochi nevenindu-mi să cred. Preturi duble, triple față de ce știam noi.
Chiar locațiile unde statusem ne-au propus niște prețuri astronomice în condițiile în care nu au fost neapărat niște locații strălucite. Prețurile pe coasta de est sunt absolut halucinante! Dar nici pe cea vestică nu îmi e rușine.
Dacă mai adaugi drumul, ferryboat-ul, mâncarea, banii de cheltuială suma crește consistent.
Mai este Thassos o destinație accesibilă? Mă îndoiesc
TLGTLC
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 28, 2014 8:19 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde callatis06 » Sâm Ian 21, 2017 8:08 pm

Poți pune ofertele primite aici: viewtopic.php?f=6&t=1082 , ca să ne mirăm și noi? :wave:
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Sâm Ian 21, 2017 8:12 pm

Ar fi fost ciudat ca prețurile să fie ca în urmă cu doi ani. Creșterea prețurilor e o chestie normală în context global. Se prea poate că grecii să fi început să-și plătească dările către stat :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Dum Ian 22, 2017 10:56 am

Cam da, in 2017 preturile au crescut vizibil, cel putin preturile cu care am intrat eu in contact la anumite locatii.
Insa mi se pare in continuare o insula (foarte) accesibila. De 1 decembrie am stat in super vila cu 25 euro. In iunie cazarea este 35 euro/camera dubla... Am intalnit si vila care mi-a cerut 50 euro pentru aceeasi perioada in iunie 2017, pret pe care l-am platit in august 2016 :)
Daca ai rabdare, gasesti conditii ok si preturi ok. Dar foarte importanta este perioada ! Pentru ca in Thassos sunt cateva varfuri de pret, pentru ca este foarte solicitata insula si pretul este sus. DAR daca te "nimeresti" intr-o perioada in care (din motive necunoscute) nu sunt multi clienti, sigur gasesti oferte tentante.
Un alt aspect este faptul ca, in urma "cercetarilor" mele, vilele nu isi doresc sa blocheze spatiile de cazare cu grupuri pe perioade lungi, din motive pertinente pentru ei.
Un motiv pentru cresterea preturilor este, banuiesc eu, indirect, asta viewtopic.php?f=70&t=1021 .
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Dum Ian 22, 2017 11:12 am

Iată cum, total dezinteresată şi indirect, Turcia ajută Grecia.
Trăiască prietenia între popoare şi lupta pentru pace !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Lun Ian 23, 2017 8:52 pm

Am mers pe varianta veche și am rezervat la viewtopic.php?f=6&t=437&hilit=markos
Coana mare era fuarte bucuroasă, cel puțin așa am simțit-o prin telefon ! :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Cireasateo » Joi Ian 26, 2017 5:04 pm

Buna ziua,
Cine imi poate da si mie detalii despre Vila Lena din Potos?A fost cineva aici?Ce conditii au?
Cireasateo
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 13, 2017 6:38 pm
Localitate: Braila
Has thanked: 5 times
Been thanked: 35 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde speedyspeed » Dum Ian 29, 2017 9:47 pm

Salutare,

Tot citesc pe aici, dar este foarte greu sa ma decid la ceva.
Asa ca apelez la experienta si bunavointa voastra.
Suntem 2 adulti si 2 copii, ambii de 6 ani. Ma intereseaza o locatie in care sa am o curticica cu putina verdeata si eventual aproape de o plaja.
Se poate o recomandare de cazare? Nu ma intereseaza neaparat cu mic dejun, mai ales daca am posibilitatea sa le pregatesc eu.

Multumesc anticipat pt tot.
speedyspeed
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Feb 06, 2016 6:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Razvan Sab » Sâm Feb 04, 2017 4:31 pm

Am gasit un hotel f fain in Potos dar scump si vreau sa aflu daca plaja unde e localizat e cu nisip fin.

Este vorba de http://www.icon-suites.com/en

Pretul e de 160 eu/noapte din 16 iunie,sapte zile.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Razvan Sab
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 04, 2017 4:21 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Sâm Feb 04, 2017 5:30 pm

In Potos, plaja este cu nisip, nu cu pietricele si in apa este tot nisip, nu sunt pietre / placa. Vezi aici: viewtopic.php?f=39&t=287
Nisipul este cumva grosier, nisipul cel mai fin e la Psili Ammos.
Hotelul are zona de sezlonguri.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori