Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sorina C » Joi Sep 01, 2016 6:23 pm

Intreba cineva despre Apartamentele Aegean, ca gaseste oferta agentiilor, dar nu lucruri despre ei pe forumuri. Probabil pentru cat de naspa e. Eu am fost. Desi in poze arata super, conditiile lasa de dorit. Intr-adevar, pozitia este foarte buna, chiar vis-a-vis de plaja, apa calda e tot timpul si Wi-Fi-ul merge foarte bine. A, si era complet utilat. Daca vrei sa gatesti sau sa-ti faci o cafea, ai tot ce-ti trebuie.
Astea sunt punctele bune. In rest... eu am stat in Aegean IV, unde dormitorul are in loc de fereastra un chepeng, astfel incat aerisirea nu e buna. Exista aer conditionat, dar decat sa ramanem intepeniti, am preferat sa dormim fara. Am dormit 2 nopti cu usa de la intrare deschisa pt ca muream de cald.
Desi in oferta este trecut televizor, de cele mai multe ori nu este semnal. Prinde cateva posturi grecesti cu reclame. n-am putut sa vedem Jocurile Olimpice pentru ca nu era semnal.
Se aude orice in casa, pana si cand te invarti in pat. Dusul celor de sus, cum urca pe scari, cand trag apa etc. In dormitor sunt 2 paturi, unul dublu si celalalt simplu. In sufragerie e o canapea extensibila, dar luati-va gandul de a dormi pe ea. Cazi cu ea.
In rest ce sa va spun, e ca la tara: praf pe drum, neasfaltat, n-ai magazine ca lumea, o farmacie sau un spital prin apropiere.
Cel mai tare m-a deranjat atitudinea personalului. Stabilisem pe mail cu proprietara sa luam legatura cu un anume Jason cand ajungem pe feribot, pentru a ne intalni si a ne conduce la vila. Ne-am ratacit pe insula, l-am sunat sa-i spunem unde suntem si sa-l intrebam pe unde s-o luam. Ne-a raspuns foarte arogant ca el nu stie cum ne-am ratacit, ca e o insula foarte mica. Nu ne-a dat indicatii, tot noi ne-am prins.
Ne-am intalnit unde stabilisem, ne-am luat dupa el cu masina, am ajuns la vila. Ne-a luat pur si simplu banii inainte, fara nicio chitanta, cu tot cu garantia de 150 de euro ca nu stricam nimic, pe care urma sa ne-o restituie la final.
In contract scrie ca nu putem pleca mai devreme de 8 dimineata, decat daca platim o suprataxa de 20 de euro. I-am spus de atunci ca plecam pe la 5-6 dimineata, si ne-a spus treaba cu suprataxa, am zis ca e ok. A ramas sa-l sunam cu o zi inainte de plecare, ca sa vina, sa verifice daca e totul ok, sa ne restituie garantia si sa inchida.
Cand l-am sunat cu o zi inainte, i-am spus ca plecam la 6 dimineata. Ne spune ca nu putem pleca inainte de 8. I-am reamintit eu discutia din ziua in care am sosit si ca ii platesc 20 de euro suplimentar pentru treaba asta. A zis ok.
La 6 dimineata ne-am trezit cu el. „Are you ready?”. Tot ne innebunea ca el trebuie sa inchida acolo, ca i-am spus la ora 6 si batea in draci ceasul de la mana. Vezi doamne, nu eram punctuali. Ce sa spun, pentru ca a inchis la 6 si 10 si nu la 6 fix ne-a facut sa ne simtim ca ultimii oameni.
Ne-a dat afara ca pe infractori! Pai se presupune ca in vacanta trebuie sa faci oamenii sa se simta bine, regeste, nu infractori! Parca noi ii eram datori cu ceva! Ne-am grabit, am iesit cu toate bagajele, mama nici nu apucase sa-si inchida sandalele, dupa care a inchis, ne-a restituit garantia si ne-a lasat acolo, cu toate bagajele pe terasa.
M-am simtit foarte prost si foarte jignita!
Sorina C
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 01, 2016 5:47 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde marcusb » Dum Sep 04, 2016 2:58 pm

Buna ziua,
nu am fost niciodata in Grecia, am avut unele rezervari pe care le-am anulat in ultimul moment. Acum am o saptamana libera si as da o fuga cu masina in Thassos, dar pe site-ul de pe care am rezervat mereu când am plecat in concediu, nu mai gasesc in perioada 5 - 9 septembrie 2016 cazare care sa ma multumeasca.
Credeti ca la fata locului gasesc o camera de 2 persoane, fara pretentii de lux, curata si cu baie proprie, sub 40 euro pe noapte?

Multumesc.
marcusb
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 15, 2016 7:21 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Dum Sep 04, 2016 3:36 pm

eu cred ca da.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9334
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19847 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Sep 05, 2016 6:01 pm

marcusb scrie:Buna ziua,
nu am fost niciodata in Grecia, am avut unele rezervari pe care le-am anulat in ultimul moment. Acum am o saptamana libera si as da o fuga cu masina in Thassos, dar pe site-ul de pe care am rezervat mereu când am plecat in concediu, nu mai gasesc in perioada 5 - 9 septembrie 2016 cazare care sa ma multumeasca.
Credeti ca la fata locului gasesc o camera de 2 persoane, fara pretentii de lux, curata si cu baie proprie, sub 40 euro pe noapte?

Multumesc.


Saptamana trecuta, in drum spre locul de tortura numit Iris Gold, am trecut prin Skala Kallirachi unde am si vazut anunt in romana: "camere libere". O fi fost un anunt generic sau unul de moment, asta nu stiu cum nu stiu nici pretul, avand in vedere ca acea cazare era in randul de case dintre drumul periferic al insulei (despe care ne-a povestit April in topicul respectiv) si mare, deci in buza apei. Dar nu ma indoiesc ca e sub 40 de euro, acum in septembrie. Sau poti sa-l contactezi prin toate mijloacele pe Theo, proprietarul de la Napoleon in Skala Sotiras care are si camere (si este la fel, in buza apei).
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12775 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Dum Noi 06, 2016 8:52 pm

Vorbeam în seara asta cu aparținătuarea despre vara viituare, anotimp viitor și incert. Ne dorim ocazare într-un loc liniștit, apartament, să separăm urlătorul de restul familiei care este adepta comunicării verbale nononomatopeice. Să stăm ca nesimțiți vreo două săptămâni cu cururile la suare. Plajă apropiată, să nu cheltuim lucru mecanic. Frigider pentru bere. Și să fie apropiată de plaja Salonikos . Să nu uit, prin iunie, să nu deranjăm turistul tradițional. Plătim din februarie, parol, pe onuarea mea.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Dum Noi 06, 2016 10:00 pm

Undeva pe la Astris poate sugereză cineva ....
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde damblagiu » Lun Noi 07, 2016 12:05 am

HHR scrie:Undeva pe la Astris poate sugereză cineva ....

Are April o cazare fix ce te intereseaza pe tine. E de exceptie. Meriti si tu asa cazare ........da' si ea te merita pe tine.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Lun Noi 07, 2016 9:09 am

damblagiu scrie:
HHR scrie:Undeva pe la Astris poate sugereză cineva ....

Are April o cazare fix ce te intereseaza pe tine. E de exceptie. Meriti si tu asa cazare ........da' si ea te merita pe tine.

Villa Oinochoe - Astris
viewtopic.php?f=78&t=953
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Lun Noi 07, 2016 10:01 am

Meulţămim freumos !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde ultra2 » Dum Noi 20, 2016 4:31 pm

Buna ziua!M-ar interesa ceva recomandari pt cazare vara 2017 pt.3 adulti(2 adulti + copil 16 ani) in Thassos pe cat posibil in Skala Potamia+Chrisi Akti buget 450-500 euro.Va multumesc
ultra2
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 20, 2016 4:09 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Mie Noi 23, 2016 11:59 am

Bine ai venit pe forum!
Ca recomandari:
Probabil veti lua o camera tripla - cu bucatarie - asta ar insemna cam 30 - 35 - 40 - 50 euro/zi in iunie si septembrie, iar in iulie august 40 - 50 - 60 euro/zi. Preturile sunt orientative, sunt mai mici daca vila e mai departe de plaja, daca nu e chiar modernizata. Iar daca alegi vila sau hotel de lux, sunt camere si la 80 euro. Asta ca sa iti faci o idee.
Aici: viewforum.php?f=78 sunt cazarile recomandate de Forum Thassos, iar in ianuarie vom actualiza lista. Poate ti se potriveste ceva, trimiti email direct la proprietari. Hotel Liberty este chiar foarte bun si e in Skala Panagia unde cauti tu cazarea, viewtopic.php?f=78&t=531 , dar grabeste-te daca te decizi la el, sa poti sa-ti alegi perioada pe care o vrei tu, nu ce mai ramane liber - lumea isi face rezervare si de la un an la altul.
Aici: viewforum.php?f=6 sunt diverse cazari unde au stat forumistii. Poti sa intrebi punctual la subiectul respectiv ce detalii te intereseaza.
Aici: viewtopic.php?p=51935#p51935 trei cazari in Skala Potamia unde a stat grupul organizat in 2016
Probabil o sa ajungi la "lista scurta" cu cateva cazari, mai intrebi atunci punctual despre ele.
Dupa ce te decizi, daca nu e subiect dedicat cazarii alese, poti sa deschizi tu subiect cu numele cazarii - si poate mai afli pareri.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde michisor » Mie Noi 30, 2016 1:27 pm

salut. anul viitor ne dorim sa mergem in iulie la una din locatiile astea (e lista scurta)
- pelago apartments http://www.pelago-thassos.com/
-semeli studio http://www.semeli-studios.gr/ro/
-emotions apartments http://www.apartments-emotions.gr/
-elegia apartments http://www.elegiaapartments.gr/
-hotel Annastar http://www.hotel-annastar.gr/en/
-studio Katerina http://www.studios-katerina.gr/en/home
voi pe care o recomandati? e prima oara cand mergem in thassos. avem 2 copii la bord (2 si 6 ani). Ne intereseaza sa fie aproape de plaja cu nisip, daca nu chiar pe plaja.
orice alte recomandari sunt binevenite
multumesc
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Joi Dec 01, 2016 11:11 am

Bine ai venit pe Forum!
Din lista scurta intocmita de tine - felicitari - cazari foarte bune! - am stat la Emotions - Skala Potamia, este aproape de plaja, in randul doi de case, nu chiar pe tarm viewtopic.php?f=6&t=184&p=1632&hilit=emotions#p1632
Din ce imi amintesc, Pelago este pe plaja, dar in zona mai cu pietre, tot trebuie sa te deplasezi pana la zona cu nisip.
Recomandarea mea este sa trimiti email la toti, sa ai si criteriile disponibilitate si pret.
Unele vile sunt date integral la agentii.
Ai selectat Skala Potamia, Potos si Pachis. Mai depinde si de cat vreti sa va deplasati prin insula si cam ce vreti sa vedeti.
Skala Potamia este o alegere buna pentru voi, aveti si plaja buna, luuunga, apa cu intrare lina, posibilitate de plimbare seara pe tarm si ceva distractii pentru copii - tiribombe, trenulet.
Potos este mai aglomerat.
Despre Pachis - nu stiu, pare mai linistit, in zona sunt mai multe plaje bune, iar Limenas este aproape pentru distractia de dupa masa / seara.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde nickflorin » Lun Ian 02, 2017 6:47 pm

Buna colegi.
Sunt nou pe forum si am citit aici despre thassos si dupa discutii cu sotia am decis sa mergem si noi in vara lui 2017 cam prin a doua jumatate a lunii iulie.
Daca poate cineva sa ma indrume si pe mine si sa ma ajute cu cateva sfaturi:
1. spre ce statiune sa ne indreptam avand in vedere fiul de 7 ani si fetita de 3 anisori.
2. o ruta buna avand in vedere ca plecam de langa Cluj.
3. eventual recomandari de cazare care ati mai fost cu familii cu copii mici.
multumesc mult
nickflorin
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 01, 2017 11:48 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Ian 02, 2017 7:25 pm

Eu m-as duce intr-un loc linistit:
https://tsigoura.wordpress.com/2016/06/ ... -tsigoura/
https://nikana.gr/en/accommodation/thas ... ailability
As face naveta dimineata devreme spre plaja la Skala Sotiros iar la intoarcerea de pranz m-as opri si-as manca in fiecare zi la Syropoulos
(viewtopic.php?f=46&t=88&hilit=Syropoulos&start=3180#p53736). Dupa aceea m-as duce sa fac un dus si sa las copii la somn ca sa tin nevasta treaza :shh: Apoi, pe dupa-amiaza, in sunet de cicade, se poate trage o balaceala in piscina hotelului. Seara in Kazaviti e frumos iar astia la hotel (partea de restaurant adica) organizeaza seri cu muzica locala, cu buzuki. E mai bine intre pini si la racoare pe seara.

Fireste, topicurile aici sunt doldora de optiuni, "search" sa dai ca de toate gasesti, inclusiv rute posibile.
Ca ruta as face asta: Cluj - Valea Jiului - Calafat - Sofia - Kostenet - Drama - Kavala.
M-as duce intai la Tg Jiu, as vizita Brancusi si as dormi la o pensiune ca sa plec a doua zi la prima ora spre Kavala (sau Keramoti)
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12775 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


cron