Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sindrom » Lun Mar 28, 2016 9:36 am

Eu iti recomand in Skala Potamia - Summer Dreams studio.

Pozitia e buna, parcare in curte, wifi destul de bun, ai acces usor la mai toate plajele de pe partea de est a insulei destul de rapid si usor. Pentru Marble Beach/Porto Vathi ai centru de inchirieri pentru atv/scutere daca nu vrei sa omori masina. De mancat seara se mananca bine mai peste tot.

Ideea de baza e sa nu stai intr-un singur loc ca nu e Turcia ;)
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde tacl2013 » Mie Mar 30, 2016 4:56 pm

Sau Kierion daca e Skala Potamia.
63 euro camera tripla, pret 2016
Situat pe strada principala, deci se poate iesi repede din localitate. E "la strada", dar nu am avut nici cea mai mica problema cu zgomotul (am stat pa partea dinspre mare). Central, apropiat de supermarketuri, imediat langa straduta care duce spre plaja. Cam 5 min pana la plaja.
Curatenie zilnica, parcare in curte, camere mari spatioase, apa calda tot timpul, TV cu posturi :-)
Wi-Fi ok, mai pica cand era vila arhiplina.

Drumul ok pana la Marble, Vathi Beach. Anul trecut parea ca esti pe alt drum fata de acum 2 ani. Vathi un pic mai greu accesibil
tacl2013
Fan Thassos
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Apr 11, 2014 9:03 pm
Has thanked: 606 times
Been thanked: 951 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Alina Sorina » Mar Apr 05, 2016 8:47 am

Buna! s-a cazat cineva sau stie cineva despre Studio Estrella del mar??:)
Alina Sorina
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 05, 2016 8:39 am
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde SpyGun » Sâm Apr 16, 2016 2:50 pm

Stiti ceva despre Issalos Studios din Skala Potamia ?
SpyGun
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 11, 2016 11:21 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Emma86 » Lun Apr 25, 2016 12:42 am

Buna! Oare a fost cineva cazat la: http://www.go-thassos.gr/visiting-thass ... ts-studios
sau la http://www.go-thassos.gr/visiting-thass ... apartments? Am cautat, dar nu am gasit nici un review despre ele.
Emma86
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 25, 2016 12:39 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Mar Mai 10, 2016 3:10 pm

Buna tuturor!

Fiind prima data in Thassos anul acesta in iulie vreau sa nu dau gres cu cazarea, asa ca am o intrebare pentru cine ma poate ajuta.

Dintre Olympion Hotel si Potos Hotel ce sa aleg? Suntem doar eu cu sotul, fara copii. Ma intereseaza o cazare faina, hotel curat, cu parcare si mic dejun cat de cat ok (inclusiv lapte cu cereale).

Multumesc!!
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Mar Mai 10, 2016 8:24 pm

elia_elle scrie:Buna tuturor!

Fiind prima data in Thassos anul acesta in iulie vreau sa nu dau gres cu cazarea, asa ca am o intrebare pentru cine ma poate ajuta.

Dintre Olympion Hotel si Potos Hotel ce sa aleg? Suntem doar eu cu sotul, fara copii. Ma intereseaza o cazare faina, hotel curat, cu parcare si mic dejun cat de cat ok (inclusiv lapte cu cereale).

Multumesc!!

Am fost la al doilea, indeplineste toate cerintele in afara de parcare, care e problematica in Potos in general(te simti ca in Militari din punctul asta de vedere :x ).

Treaba cu lapte cu cereale n-o mai tin minte exact, dar parca am vazut, oricum aveau si chestii mai interesante.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Mar Mai 10, 2016 8:40 pm

Adica nu ai efectiv nicaieri unde sa parchezi?? :shock: pai si cum sa ne plimbam zilnic pe o alta plaja si sa exploram daca stam cu grija ca atunci cand ne intoarcem s-ar putea sa dam ture pana ni se lungesc urechile pentru a gasi un loc de parcare??? :wtf:
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Mie Mai 11, 2016 9:38 am

elia_elle scrie:Adica nu ai efectiv nicaieri unde sa parchezi?? :shock: pai si cum sa ne plimbam zilnic pe o alta plaja si sa exploram daca stam cu grija ca atunci cand ne intoarcem s-ar putea sa dam ture pana ni se lungesc urechile pentru a gasi un loc de parcare??? :wtf:

Eeei...am gasit pana la urma unde sa lasam masina in fiecare seara(chiar am iesit in fiecare zi cu masina), cand am ajuns prea tarziu seara s-a intamplat sa dam cateva ture ca nu gaseam loc, exista o parcare publica la cam 5 min(10 min noi pt ca eram cu copil-catel-purcel).
Nu pot sa spun ca stateam cu grija sau nu mai plecam de frica parcarii, dar e un aspect nu foarte fericit in Potos.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Mie Mai 11, 2016 9:55 am

Multumesc mult Ade, vesti nu prea bune, dar ce sa-i faci, mergem cu Doamne ajuta!
Concediu superb oriunde ai pleca anul acesta!! :)
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Mie Mai 11, 2016 10:28 am

elia_elle scrie:Multumesc mult Ade, vesti nu prea bune, dar ce sa-i faci, mergem cu Doamne ajuta!
Concediu superb oriunde ai pleca anul acesta!! :)

Tot Thassos, nici nu mai stiu a cata oara! :crazy:
Concediu placut si voua!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Sindrom » Joi Mai 12, 2016 12:42 pm

Ade scrie:
elia_elle scrie:Buna tuturor!

Fiind prima data in Thassos anul acesta in iulie vreau sa nu dau gres cu cazarea, asa ca am o intrebare pentru cine ma poate ajuta.

Dintre Olympion Hotel si Potos Hotel ce sa aleg? Suntem doar eu cu sotul, fara copii. Ma intereseaza o cazare faina, hotel curat, cu parcare si mic dejun cat de cat ok (inclusiv lapte cu cereale).

Multumesc!!

Am fost la al doilea, indeplineste toate cerintele in afara de parcare, care e problematica in Potos in general(te simti ca in Militari din punctul asta de vedere :x ).

Treaba cu lapte cu cereale n-o mai tin minte exact, dar parca am vazut, oricum aveau si chestii mai interesante.

In Militari gasesti, in Potos as zice ca e ca in Iancului, Colentina, zone din astea betonate.

Sincer eu nefiind fan Potos nu pot sa o recomand.
Mie mi-a placut in Skala Potamia.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde elia_elle » Joi Mai 12, 2016 12:53 pm

Pai vom sta 5 zile in Potos si 5 in Skala Potamia. Fiind mai tineri, fara copii inca, am cautat o zona mai "cu viata" (NU cluburi, nu viata de noapte), doar aglomeratie, agitatie, nu ne place sentimentul ca suntem singurii care am ales o anumita locatie.

Dar, vorba aia, cate bordeie, atatea obicee (iuri) :)
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde HHR » Joi Mai 12, 2016 3:29 pm

Ideal mi s`ar parea sa am cazarea intr`o zona linistita si de acolo sa fac ture pana`n zonele cu viata. Cand ma satur de viata ma intorc in zona fara viata si viceversa. Si da, in zona fara viata sa fie un frigider cu bere. Aloha !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Ade » Joi Mai 12, 2016 8:19 pm

Sindrom scrie:In Militari gasesti, in Potos as zice ca e ca in Iancului, Colentina, zone din astea betonate.

Sincer eu nefiind fan Potos nu pot sa o recomand.
Mie mi-a placut in Skala Potamia.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Hai ca am facut "reclama" Potosului :lol:
Adevarul e ca nu a prea a fost pe gustul nostru, dar asta nu inseamana ca nu poate placea altora :)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 127 vizitatori


cron